5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Białe buty – loafersy, oksfordy czy brązowe brogsy – buty, które od kilku lat w mojej garderobie pełnią funkcję obuwia codziennego. Chodzę w nich na przemian, w zależności od pory roku czy pogody, zakładam je zarówno do zestawów eleganckich, jak i smart casualowych. Ostatnio jednak zaczęło mi brakować butów sportowych – takich, które równie dobrze będę mógł nosić do dżinsów plus koszulki oraz marynarki, spodni chino i koszuli. Postanowiłem więc to zmienić i kupiłem dwie pary mniej oficjalnych butów – równowaga w męskiej garderobie również musi być zachowana.  Ale nie o niej w tym materiale będę pisać. Tym razem chciałbym skupić się wyłącznie na białych butach, które też mogą prezentować się stylowo. 

Przykładem możliwości łączenia tego typu obuwia, w stylizacjach o różnym stopniu formalności, może być Mr. Raro – Włoch o niebanalnym stylu wielokrotnie pokazuje, że modą męską również można się bawić i eksperymentować. Na poniższych zdjęć, zestaw z wykorzystaniem błękitnego garnituru, do którego założył białe sneakersy. 

białe buty białe buty

W swoich stylizacja, buty w białym kolorze typu sneakersy, wykorzystuje również Danilo Carnavale. W odróżnieniu od Mr. Raro, ten Włoch, częściej niż w garniturach pokazuje się w zestawach smart casualowych czy casualowych – takie połączenia nie budzą jednak tyle kontrowersji co stylizacje eleganckie przełamane sportowymi butami. 

Stylizacje z białymi butami

Białe buty

Na zdjęciu Nick Wooster w białych butach do stylizacji streetowej

Na zdjęciu Nick Wooster w białych butach do stylizacji streetowej

Pierwszy raz białe buty wykorzystałem w stylizacji, którą opublikowałem na blogu rok temu. 

męskie trampkitrampki 2

W tym sezonie, do mojej garderoby, trafiły natomiast sneakersy w białym kolorze marki Bexley. Buty te prezentują się lepiej niż trampki prezentowane na powyższych zdjęciach i po dwóch tygodniach noszenia – mogę również stwierdzić – że są od nich znacznie wygodniejsze. Pierwsze zdjęcia stylizacji, do której je założyłem pojawiły się na moim koncie Instagram. Lato w pełni, więc kolejne zestawy z tymi butami pojawią się już w najbliższym czasie na blogu. 

białe buty

O czym warto pamiętać kupując białe buty? 

Wybierając dla siebie białe buty tego typu, warto pamiętać, aby były w jednolitym kolorze – bez żadnych kolorowych wstawek. Dzięki temu można je zakładać nawet do lnianych garniturów i bawełnianych marynarek. Aktualnie popularne są białe buty marki Adidas, wystrzegałbym się jednak tych modeli z wyeksponowanymi trzema paskami. Dlaczego? Takie buty będą mniej uniwersalne i nie do wszystkich stylizacji będą pasować. Poniżej zdjęcia przykładowych modeli białych sneakersów, które ze względu na swój dizajn – są uniwersalne: 

białe buty 1białe rampki 2

Podsumowanie

Białe buty nie są obowiązkową pozycją w męskiej garderobie, ale buty te również mogą być stylowe. Połączenia eleganckich zestawów i sneakersów zaczyna być coraz bardziej popularne. Główną przyczyną może być fakt, że polscy mężczyźni coraz pewniej poruszają się w świecie mody i zaczynają eksperymentować ze swoim stylem. Aktualnie nie widzę swojej szafy bez takich butów. Noszę je często, ale są stylizacje, do których czarne oksfordy – to obowiązek!