5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Zestaw  casualowy – z chwilą powstania bloga, motywem przewodnim tego projektu, była moda męska w wydaniu eleganckim i przez trzy lata kierunek ten był podtrzymany. Przyszedł jednak czas, aby na blogu pojawił się pierwszy zestaw na luzie. Powód? Mój styl życia, którego odzwierciedleniem jest również mój blog. Często noszę garnitury, z pewnością częściej niż statystyczny Polak, ale noszę również t-shirty, dżinsy czy sportowe buty – stąd ta decyzja i pierwszy, jak na razie, zestaw casualowy. 

zestaw casualowy

Zestaw casualowy – tym razem bez krawata

Poniższa stylizacja ma totalnie luźny charakter. Brogsy czy loafersy, które również sprawdziłyby się w tym zestawieniu, zastąpione zostały białymi butami. Sneakery te, po raz pierwszy na blogu, pokazałem w stylizacji z lnianym garniturem. Koszula, którą mam na sobie, ma kołnierzyk typu “button down” i jest wykonana z dżinsu. Spodnie są wykonane z cienkiej bawełny, dzięki czemu komfort ich noszenia podczas wysokich temperatur jest podtrzymany – są one w kolorze miętowym.   

Dobierając dodatki do mojego zestawu, brałem pod uwagę kolor i rodzaj skórzanych elementów białych butów. Te są wykonane z zamszowej skóry i mają brązowy odcień. W identycznym kolorze jest pasek od spodni, który również jest wykonany ze skóry zamszowej. Pasek od zegarka i torba nawiązują jedynie kolorem do opisanych elementów. 

Wybierając skórzane dodatki, nawet w zestawach casualowych, warto pamiętać, aby były w tej samej kolorystyce, zestaw wtedy będzie prezentował się zdecydowanie efektowniej i będzie spójny, gdyż będzie posiadał elementy scalające. 

zestaw casualowy zestaw casualowy

zestaw casualowy zestaw casualowyzestaw casualowyzestaw casualowy

Podsumowanie 

Zaprezentowany, casualowy zestaw, ma luźny charakter i raczej sprawdzi się jedynie jako stylizacja codzienna. To oznacza, że pójście tak ubranym na formalne spotkanie czy wieczorne przyjęcie nie będzie dobrym pomysłem i ruch ten zostanie odebrany jako wpadka. Mimo to, warto i w tym przypadku pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym stylizacja będzie prezentować się dobrze. 

zestaw casualowy

Rzeczy, które prezentuję: Koszula/pasek/buty: Bexley, Torba: SOLIER, Spornie: no name, Zegarek: ROAMER (Butiki SWISS)