Wymiana guzików w marynarce – mowa o detalach!

3 43

Wymiana guzików – kupując w salonach mody męskiej, gotowe marynarki i garnitury, często jesteśmy skazani na mniej efektowne wykończenia, niż wykończenia rzeczy uszytych na miarę. Oczywiście, jedną z zalet ubrań RTW – jest cena. Koszt uszycia spersonalizowanego garnitur kosztuje nawet kilka tysięcy i nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Czy zatem mężczyźni kupujący eleganckie ubrania w sklepach z góry skazani są na szarość i monotonność ich wykończenia? Niekoniecznie! Każdą marynarkę kupioną z wieszaka można nie tylko dopasować do sylwetki u krawca, ale również spersonalizować. Jedną z czynności, która może „odczarować”, i jednoczenie wyróżnić garnitur lub granatowy blazer – jest wymiana guzików.

Aktualnie, na rynku można kupić zarówno guziki wzorzyste, wykonane ze stali chirurgicznej, z rogu bawolego czy też guzki wykonane z materiałów sztucznych. Wszystko zależy od upodobań i oczekiwań, jakie przed kupioną marynarką lub garniturem postawi mężczyzna. Wymiana granatowych guzików w zestawie formalnym na guziki w kolorze żółtym – nie będzie dobrym posunięciem. W tym przypadku, guziki wykonane z tworzywa sztucznego, można zastąpić guzikami, które zostały wykonane, np. z rogu bawolego – również powinny być one w stonowanym kolorze.

Inaczej ma się sytuacja jeśli przeróbkom poddamy marynarki bądź garnitury o niższym stopniu formalności. W tym przypadku, wymiana guzików w stonowanych kolorach na guziki wyraziste jest nawet wskazana. Do podobnych wniosków doszedłem wymieniając guziki w mojej marynarce, która pochodzi z kolekcji „Va Banque”. Zaprojektowana przeze mnie marynarka „Lord 2”, pierwotnie miała guziki kolorystycznie nawiązujące do materiału, z którego została wykonana (TAGLIA DI DELFINO 130’s). Po przeróbkach, ze zwykłego i zachowawczego blezera, uzyskałem marynarkę klubową. Guziki w kolorze złotym – według mnie – w tym przypadku prezentują się znakomicie.

Wymiana guzików – efekt przed i po

Poniżej przedstawiam efekt, jaki uzyskałem decydując się na wymianę guzików w mojej marynarce. 

wymiana guzikówwymiana guzików wymiana guzików

wymiana guzików

 Guziki klubowe w złotym kolorze, które wykorzystałem we wpisie dostępne są tutaj. Guziki wykonane są ze stali chirurgicznej i prezentują się bardzo dobrze.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes