Va Banque – kolekcja jesień-zima 2016/2017

4 37

Va Banque – taką nazwę nosi kolekcja jesień-zima 2016/2017, którą przy współpracy z marką Adam Feliks Próchnik, wspólnie z Janem Adamskim i Rafałem Przetakiem, mieliśmy przyjemność zaprojektować. Oficjalna premiera kolekcji miała miejsce na pierwszym balu „Warszawy pod krawatem”, natomiast prace nad projektem rozpoczęły się dużo wcześniej. Nie ukrywam, że zaprojektowanie garniturów, marynarek, spodni czy koszul, które zostały włączone do kolekcji jesień-zima 2016/2017 maki Próchnik było dla nas dużym wyzwaniem. Nikt z nas nie robił tego przedtem i z wieloma kwestiami mieliśmy do czynienia po raz pierwszy. 

Przystępując do prac, wzięliśmy pod uwagę kilka rzeczy, które chcieliśmy wdrożyć lub zmienić. Jedną z nich było wprowadzenie szerokich klap, co zresztą nam się udało. Prezentowane zestawy, które są już dostępne w sprzedaży, mają klapy o szerokości 12 cm, 10,5 cm oraz 9,5 cm. Oprócz zmiany tego elementu marynarki, korekcie poddane zostały rękawy (zostały skrócone o 2 cm) oraz postanowiliśmy obniżyć pierwszy guzik w marynarkach jednorzędowych, co w rezultacie końcowym, przełożyło się na sposób ułożenia klap.

Korzystając z okazji, że marka Próchnik pozostawia wszystkie spodnie niewykończone u dołu a dopiero po przymiarkach, personel salonu wyznacza odpowiednią długość nogawek, postanowiliśmy je przedłużyć o kilka centymetrów. Dzięki temu, klient który chce podążać za aktualnymi trendami, ma możliwość wykończenia spodni garniturowych, jak i tych noszonych osobno, mankietem (zalecam: 4-5 cm). Marka, usługę skracania lub wykańczania spodni oferuje w cenie produktu. Klienci, którzy dokonają zakupu garnituru w Internecie, również mogą skorzystać z tej usługi – wystarczy, że w najbliższym salonie okażą paragon. 

Kolekcja Va Banque została uszyta przez polską szwalnie. 

Co charakteryzuje kolekcję Va Banque? 

Szerokość klap – często zdarza się, że marynarki wykonane z przyzwoitego materiału o przyzwoitej konstrukcji, psuje jedna cecha – wąskie klapy. Jest to jeden z tych trendów modowych, który już kolejny sezon lansowany jest na polskim rynku przez wielu producentów męskiej odzieży. To właśnie ten element marynarek wzięliśmy w pierwszej kolejności na tapetę projektując kolekcję „Va Banque”. Mam nadzieję, że tym samym rozpoczniemy nowy rozdział w polskiej branży modowej, zamykając stary, gdzie królował dawno niemodny już na zachodzie trend na wąskie klapy. Zaprojektowaliśmy marynarki o następującej szerokości klap: 

  • marynarki dwurzędowe 12 cm,
  • marynarki jednorzędowe z klapami ostrymi (w szpic), 10,5 cm,
  • marynarki jednorzędowe z klapami otwartymi 9,5 cm. 

klapy-marynarki

Otwarte dziurki guzików na rękawach – oprócz skrócenia rękawów o dwa centymetry w stosunku do konstrukcji bazowej, dodatkowym elementem charakteryzującym naszą kolekcję, są otwarte dziurki guzików rękawów. Element ten może wydawać się mało istotny, gdyż wprowadzenie rozciętych dziurek nie podnosi, ani nie obniża komfortu noszenia marynarki. Ba! Znajdą się również przeciwnicy wprowadzania takich rozwiązań do garniturów czy marynarek z wieszaka. Minusem kupowania garniturów gotowych, w wielu przypadkach, jest konieczność naniesienia korekt. Skracanie rękawów z rozciętymi dziurkami może więc być utrudnione. Uspokajam, że oprócz korekty długości rękawów, odległość pierwszej dziurki od krawędzi rękawa jest na tyle duża, że można nanieść dodatkową poprawkę długości.

rozpinane-guziki

To, co dość mocno przykuło moją uwagę na ostatniej letniej oraz zimowej edycji Pitti Uomo, to popularność spodni z zakładkami. Obecnie w Polsce panuje moda na spodnie o wąskich, czasem wręcz obcisłych, nogawkach. Chcieliśmy przełamać ten trend projektując część spodni z zakładkami przy gurcie. Element ten nie tylko wpasowuje się w trend, który niebawem zaczniemy dostrzegać również w naszym kraju, ale również wpływa na komfort noszenia spodni. Dzięki zakładkom, spodnie posiadają więcej luzu w biodrach, jednocześnie zachowując relatywną szerokość w pasie. W naszej kolekcji spodnie z zakładkami dostępne są w kolorze szarym, oliwkowym i czekoladowym. 

zakladki

Spodnie z zakładkami VINTAGE 2

Garnitury i marynarki dwurzędowe

Zaprojektowane przez nas garnitury i marynarki dwurzędowe mają klapy o szerokości dwunastu centymetrów, które charakteryzują się delikatnym łukiem. Spodnie w garniturach są niewykończone, dzięki czemu, jest możliwość wykończenia ich mankietem (min 4 cm szerokości). Przedstawione poniżej marynarki i garnitury, zimą i jesienią, będą się dobrze prezentować z płaszczami za kolana i kapeluszami, do noszenia których gorąco zachęcam. 

moj-garnitur

dwurzedowy-zestaw-1

Dwurzędowy garnitur BARON 1 i koszula MODENA 1, dwurzędowa marynarka BARON 4, spodnie VINTAGE 4 i koszula MEDISON 1.

Va Banque

Dwurzędowy garnitur KNIAŹ i koszula MEDISON 1, dwurzędowy garnitur BARON 5.

Va Banque

Dwurzędowa marynarka BARON 2, spodnie VINTAGE 3 i koszula VERONA 2.

Garnitury i marynarki jednorzędowe

Jednorzędowe marynarki i garnitury zostały zaprojektowane przez nas w dwóch wersjach; z klapami ostrymi i klapami otwartymi. Do prezentowanych poniżej zestawów można założyć kamizelkę w wersji jednorzędowej, jak i dwurzędowej. 

Va Banque

Va Banque

Garnitur jednorzędowy DŻENTELMEN 3, kamizelka BILARD 1 i koszula BRISTOL 2, garnitur jednorzędowy JUNKER 1, kamizelka BILARD 1 i koszula MODENA 2.

Va Banque

Marynarka jednorzędowa DŻENTELMEN 2, spodnie VINTAGE 4 i koszula BRISTOL 1, jednorzędowa marynarka DŻENTELMEN 1, spodnie VINTAGE 1, koszula BRISTOL 2.

Va Banque

Jednorzędowy garnitur LORD 1, koszula WERONA 2, marynarka jednorzędowa DŻENTELMEN 6, spodnie VINTAGE 3, koszula MODENA 2.

Va Banque

Marynarka jednorzędowa z kolekcji Va Banque LORD 2, spodnie CLASSIC 1 i koszula MEDISON 1, garnitur jednorzędowy JUNKIER 2, koszula WERONA 2

Va Banque

Dwurzędowa kamizelka BILARD 1, jednorzędowa kamizelka SNOOKER

 22_prochnik_191116_press_fot_filipokopny_fashionimages 53_prochnik_191116_press_fot_filipokopny_fashionimages 50_prochnik_191116_press_fot_filipokopny_fashionimages 28_prochnik_191116_press_fot_filipokopny_fashionimages 40_prochnik_191116_press_fot_filipokopny_fashionimages 26_prochnik_191116_press_fot_filipokopny_fashionimages 55_prochnik_191116_press_fot_filipokopny_fashionimages

Fot: Filip Okopny

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes