5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Przemyślana garderoba – partnerem wpisu jest firma LANCERTO

Jedną z cech, jaką powinien charakteryzować się współczesny, elegancki mężczyzna, jest podejście praktyczne do mody. Przemyślana garderoba, nie tylko od strony konstrukcyjnej, ale i od strony wyposażenia (ubrań), powinna być adekwatna do trybu życia jaki prowadzi mężczyzna. Możemy wymienić różne okazje, które charakteryzują się różnym stopniem formalności, i na które warto posiadać odpowiedni zestaw. W zależności czy pracujesz w banku, jesteś księgowym czy prowadzisz zajęcia na siłowni, tryb życia czy firmowy dress code w pewnym stopniu narzuca ci to, co będzie przeważać w szafie. W tym materiale, wspólnie z marką LANCERTO, postanowiliśmy skupić się na grupie mężczyzn, którzy ze względu na piastowane stanowisko, na co dzień, muszą wyglądać elegancko. Przemyślana garderoba, po wprowadzeniu drobnych zmian, pozwala wyglądać codziennie inaczej a jednocześnie nie uszczupli, w znacznym stopniu, portfela. 

Rzeczy, które wykorzystałem

Planując garderobę na cały tydzień, brałem pod uwagę rzeczy, które będą równie dobrze wyglądać w konfiguracji z pozostałymi ubraniami. Dzięki temu, każdy z poniższych zestawów z czasem można modyfikować, zamieniając krawat, poszetkę czy koszulę. Wszystkie z zaprezentowanych ubrań pochodzą z asortymentu marki LANCERTO i produkowane są w polskich szwalniach. Szczególnie ciekawie prezentuje się linia Business Mix, która daje możliwość dekompletowania zestawów garniturowych.  

Garnitur z linii Business Mix

Granatowy garnitur to podstawa eleganckiego zestawu, który sprawdzi się na uroczystych okazjach, ale również może być wykorzystywany w stylizacjach codziennych. Zaprezentowany zestaw pochodzi z linii garniturów Business Mix i jest w kolorze “navy”. Jest to specjalna, całoroczna, oferta przygotowana przez markę LANCERTO dla klientów o zróżnicowanych preferencjach estetycznych i różnej budowie ciała. Dużym plusem tej linii jest możliwość dekompletowania garniturów, co daje możliwość wyboru osobno marynarki i spodni, nie tylko pod kątem rozmiaru, ale także kroju (slim, regular) i koloru. Linia Business Mix oferuje szeroką rozmiarówkę; dzięki temu mamy gwarancję, że garnitur będzie możliwie dopasowany do budowy ciała klienta. Wykorzystany w tym poście komplet jest wykonany z wełny z niewielką domieszką włókien sztucznych (10%). Szerokie klapy dobrze wpisują się w ponadczasowy styl, czyli to co w modzie męskiej jest ważne. 

Marynarki

Podobnie jak garnitur, marynarki wykorzystane w tym wpisie mają stosunkowo szerokie klapy. Przekłada się to na ich uniwersalność. Planując poniższe stylizacje, postanowiłem wybrać model JUNO, który charakteryzuje się wyrazistą kratą. Dzięki temu, zaprezentowane zestawy na cały tydzień nie będą monotonne. Druga marynarka to model VIRGINIA, jej cechą charakterystyczną jest materiał: jest to wysokoskrętna wełna 140’s. Marynarka podobnie jak pierwszy model ma proste klapy, dwa szlice i ozdobne stębnowanie. Dostępna jest w kroju slim i regular.

Spodnie

Podobnie jak wiele innych elementów męskiej garderoby (np. bosmankę), pierwotnie spodnie chino nosili żołnierze i były produkowane wyłącznie w kolorze beżowym. We współczesnej modzie męskiej, spodnie ze skośnymi kieszeniami, w zależności od typu materiału z jakiego są wykonane, zalicza się do spodni pół eleganckich. Stanowią świetny balans pomiędzy prostymi dżinsami a spodniami garniturowymi. W poniższych stylizacjach wykorzystałem chinosy w trzech kolorach. Kolor musztardowy, zastosowałem w zestawieniu z marynarką, która posiada kratę o zbliżonej barwie. Granatowe i bordowe, są bardziej stonowane i dobrze wyglądają z drugim modelem marynarki i marynarką pożyczoną od garnituru. 

Koszule

Biała i błękitna koszula to klasyka mody męskiej. Pasują w każdej konfiguracji, zarówno w zestawach casualowych jak i eleganckich. Koszule w tych kolorach wykorzystałem również komponując zestawy na cały tydzień dla eleganckiego mężczyzny. Dodatkowo, w jednym zestawie wykorzystałem koszulę różową, która często przez mężczyzn jest pomijana, a przecież mężczyźni nosili takie już ponad sto lat temu. Czwarta, wykorzystana w poniższych stylizacjach jest koloru niebieskiego i posiada mikrowzór.

Dodatki

Żaden zestaw, bez odpowiednio dobranych dodatków nie byłby “wykończony”. Dobierając odpowiedni krawat czy poszetkę, nie tylko można obniżać stopień formalności garnituru, ale również podkreślić indywidualny styl lub uzewnętrznić swoje zainteresowania. Dodatki są przysłowiową “wisienką na torcie”. W poniższych zestawach wykorzystałem cztery rodzaje krawatów, jeden wykonany z wełny i trzy, w różnych kolorach, wykonane z jedwabiu. Jeśli posiadamy szeroki asortyment dodatków, to zestaw nie będzie taki sam. Warto posiadać dodatki uniwersalne, o stonowanej kolorystyce, takie jak wykorzystany w pierwszym zestawie granatowy krawat oraz bardziej wyraziste – na mniej formalne okazje i na co dzień do pracy. W jednym z artykułów na blogu poruszyłem również kwestię obuwia. W poniższych zestawach postanowiłem wykorzystać dwie pary: czarne oksfordy oraz zamszowe monki. Mając dwie pary butów, warto nosić je na przemian, tak aby skóra po całym dniu noszenia miała czas wyschnąć i dzięki prawidłom, naprostować się. 

Poniedziałek 

Kompletując zestaw do pracy na nowy tydzień, warto zacząć od czegoś eleganckiego w stonowanych kolorach. Moją propozycją na poniedziałek jest garnitur w kolorze granatowym z oferowanej przez Lancerto linii Business Mix. Do garnituru wybrałem błękitną, gładką koszulę, granatowy krawat w grochy, poszetkę, która nawiązuje do koszuli i czarne buty. Zestaw ten sprawdzi się na spotkaniach biznesowych czy rozmowie kwalifikacyjnej i charakteryzuje się najwyższym stopniem formalności ze wszystkich propozycji.  

Linki do rzeczy, które wykorzystałem w poniższym zestawie:

przemyślana garderoba poszetka garnitur eleganckie buty

Wtorek

Mając w swojej garderobie rzeczy, które pasują do siebie w różnych konfiguracjach, warto nosić je na przemian. Metoda ta pozwoli odpocząć tkaninie, co przełoży się na dłuższy czas użytkowania ubrań. Komponując zestaw na drugi dzień tygodnia, postawiłem na wyrazistość. Marynarka w kratę, spodnie chino w kolorze musztardowym, zamszowe monki, biała koszula i krawat nawiązujący kolorem do spodni, odbiega od pierwszego zestawu niższym stopniem formalności. Jeśli w środowisku, w którym pracujesz, preferowane są zestawy stonowane, ta propozycja może zostać wykorzystana w luźny piątek, lub w weekend. 

Linki do rzeczy, które wykorzystałem w poniższym zestawie:

musztardowe spodnie krata zestaw smart casual marynarka w kratę monki

Środa

Moja trzecia propozycja składa się z marynarki w kratkę o stonowanych kolorach, niebieskiej koszuli w mikrowzór, granatowych spodni chino i czarnych butów. Elementami, które wybijają się w tym zestawie są: poszetka, którą wykorzystałem w zestawie garniturowym i krawat. Aby stylizacja była bardziej dyskretna, poszetkę można złożyć w prostokąt, a krawat w jasnym odcieniu niebieskiego, zamienić na ciemniejszy, w kolorze bordowym. 

Linki do rzeczy, które wykorzystałem w poniższym zestawie:

elegancki zestaw przemyślana garderoba jasny krawat jasny krawat czarne buty

Przemyślana garderoba – czwartek

Zestaw numer cztery jest modyfikacją zestawu trzeciego. Niebieską koszulę zastąpiłem koszulą w kolorze różowym, a błękitny krawat zastąpiłem krawatem, który wykorzystałem komponując zestaw pierwszy. Różowa poszetka nawiązuje do koloru koszuli. Bordowe spodnie chino wykorzystane w tym zestawie są niezwykle uniwersalne i warto takie posiadać. Będą pasować do wielu marynarek i sprawdzą się na mniej formalnych okazjach. Kolor ten dobrze wygląda w zestawieniu z odcieniami szarości, różu, granatu czy bieli.  

Linki do rzeczy, które wykorzystałem w poniższym zestawie: 

różowa koszula marynarka zestawmarynarka w kratęczarne buty

Przemyślana garderoba – piątek

W wielu korporacjach panuje zwyczaj, że piątek jest dniem, kiedy można pozwolić sobie na luźniejszy zestaw a krawat zostawić na wieszaku. Tak jak już wcześniej napisałem, ten zestaw można zastąpić zestawem drugim, bądź zamiast koszuli, założyć golf. Poniższa stylizacja składa się z marynarki, którą pożyczyłem od garnituru, a bordowe spodnie chino nawiązują do koloru krawata. W brustaszy granatowa poszetka z czerwonym rantem. Czarne oksfordy z poprzedniego zestawu zastąpiłem zamszowymi monkami. 

Linki do rzeczy, które wykorzystałem w poniższym zestawie: 

przemyślana garderoba przemyślana garderoba marynarka przemyślana garderoba buty monki

Przemyślana garderoba pod kątem wyposażenia, daje możliwość komponowania i modyfikacji wcześniej przygotowanych zestawów. Zmieniając krawat, koszulę czy spodnie, w prosty sposób można zaplanować nową stylizację. Na przykładzie przygotowanych propozycji, postanowiłem wprowadzić kilka korekt i przedstawić dodatkowe, cztery zestawy, które również mogą posłużyć jako ubiór do pracy na nowy tydzień. 

przemyślana garderoba przemyślana garderoba przemyślana garderoba przemyślana garderoba