5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Na blogach o modzie męskiej, na forach, czy serwisach można znaleźć wiele materiałów na temat właściwej długości spodni, rękawów marynarki, koszuli. Tematy te są niezwykle popularne, ale i poszukiwane. Każdy chce wyglądać gustownie, nie jak wieszak na ubranie. Ostatnio analizując moją garderobę doszedłem do wniosku, że nie tylko w przypadku spodni, marynarki i koszuli długość ma niebagatelne znaczenie. Istotna jest tez długość naszych skarpet. Na jaką długość skarpet powinniśmy postawić? Co nam ułatwi utrzymanie skarpet na odpowiedniej wysokości? Krótki poradnikowy wpis na ten temat. Jak zawsze w pigułkowej formie!

Jaką długość skarpet warto przyjąć za właściwą?

Nosząc garnitur, ubiór smart casualowy, czy codzienny z pewnością każdy z Was przywiązuje uwagę do estetyki zestawu. Składają się na nią takie elementy jak rozmiar ubrań, ich jakość, czy właściwa kolorystyka. W tym pierwszym temacie na polskich stronach, forach, blogach występuje dość duży rozdźwięk. Słusznie! Co jeśli cała ta otoczka jest spójna, ale jeden element psuje cały klimat elegancji i estetyki. Jaki? Skarpety. A dokładnie, nieodpowiednia ich długość. Stojąc nie rzuca się w oczy przy odpowiedniej długości spodni. Siadając już nie jest tak dobrze, jeśli skarpety nie będą miały odpowiedniej długości, światłu dziennemu ukażą się nasze łydki. Efekt ten nie jest pożądany.

Skarpety powinny być na tyle długie, by podczas siadania, nasze łydki nie były odsłonięte. Spodnie w tym czasie, w pozycji siedzącej idą do góry, co z resztą każdy wie. Są jednak osoby, które mimo to nie przykładają do tego elementu uwagi – stąd też ten tekst, którym spróbuję ich do tego zachęcić.

Skarpety za krótkie, podczas siadania odsłonią nasze łydki!

długość skarpet

Skarpety średniej długości, nie zawsze się sprawdzą przy krótszych nogawkach spodni.

długość skarpet

Skarpety idealne do ubioru formalnego. Są na tyle długie by nie pokazać naszych łydek. Dzięki temu, że sięgają prawie do kolan, zatrzymują się powyżej łydki. Jest wtedy mniejsze prawdopodobieństwo, że się zsuną. 

długość skarpet

Opadające skarpety

Jak wiemy podczas ruchu, czy tego chcemy, czy nie, skarpety opadają. W zależności od ich jakości dzieje się to wcześniej lub później. Jeśli cenimy sobie komfort utrzymania ich na stałej wysokości możemy się wyposażyć w podwiązki. Gadżet kojarzony z modą kobiecą. Są jednak marki, dla których tego typu przedmioty w asortymencie to normalna rzecz. Do jednych z nich zaliczamy Brooks Brothers. Gdzie jeszcze można je kupić? W sklepach internetowych. Pod hasłem “podwiązki do męskich skarpet” wyświetli się nam dużo możliwości. Koszt tych akcesoriów to około 20-40 zł. 

długość skarpet

długość skarpet

Podsumowanie

Długość skarpet, to banał, szczegół. Tak z pewnością można określić ten temat. Ale czy można go pominąć w kontekście męskiej elegancji, czy męskiego ubioru. Warto pamiętać, że to czasem z pozoru nieistotne szczegóły kreują i scalają wizerunek. Charakteryzują styl.