5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Moje zestawy na Pitti Uomo 91 – podsumowanie. W dniach 10-14 stycznia, po raz trzeci, miałem przyjemność uczestniczenia w najpopularniejszych targach mody męskiej w Europie – Pitti Uomo. Impreza ta jest organizowana dwa razy do roku we Florencji (edycja zimowa oraz edycja letnia). Aktualna, zimowa odsłona tej imprezy była dla mnie szczególna. Mimo, że miejsce to nie było już dla mnie nowe i po części wiedziałem czego mogę się spodziewać to konfrontacja zaprojektowanych przeze mnie ubiorów z kolekcji “Va Banque”, która powstała przy współpracy z polską marką “Adam Feliks Próchnik” – była niezwykle ciekawa. Okazało się, że nasze produkty szyte metodą RTW, na tle szytych na miarę garniturów i marynarek (ang. bespoke),  wypadły bardzo dobrze. O czym można się przekonać, porównując zdjęcia z opublikowanych fotorelacji na blogu ze zdjęciami zabranych przeze mnie garniturów i marynarek. 

Zgodnie z zapowiedzią, do tej pory oblikowałem zdjęcia z pierwszego oraz drugie dnia targów. W tym materiale przygotowałem zdjęcia moich zestawów oraz część najciekawszych – moim zdaniem – zdjęć z trzeciego dnia Pitti Uomo 91. 

Partnerem mojego wyjazdu do Florencji była marka “Adam Feliks Próchnik”, a wszystkie zaprezentowane stylizacje pochodzą z kolekcji “Va Banque”.

Zestawy z Pitti Uomo 91 – dzień pierwszy

W pierwszym dniu Pitti, postawiłem na dwurzędowy garnitur w prążki. Został on wykonany z flaneli pochodzącej od producenta tkanin – VITALE BARBERIS CANOCIO. Do zestawu dobrałem koszulę w delikatny, różowy prążek i granatowy krawat. Buty, które założyłem do tej stylizacji pochodzą natomiast z asortymentu marki Yanko.

Przedstawiony dwurzędowiec – podobnie jak pozostałe moje stylizacje – pochodzą z kolekcji “Va Banque”, w której projektowaniu uczestniczyłem. Kolekcja powstała przy współpracy z marką Adam Feliks Próchnik.

zestawy zestawy zestawy zestawy zestawy

Rzeczy, które prezentuję: Garnitur – BARON 3 (Próchnik), płaszcz – PALERMO (Próchnik), buty – Yanko (Patine.pl), koszula – GAGLIARDI , krawat – no name, okulary – Ray-Ban

Zestawy z Pitti Uomo 91 – dzień drugi 

Podobnie, jak w dniu pierwszym, drugiego dnia Pitti Uomo 91, motywem przewodnim mojej stylizacji był prążek. Marynarka, którą wykorzystałem pochodzi z kolekcji  “Va Banque”. Aby zestaw nie był zbyt mocno wzorzysty, zestawiłem ją z flanelowymi spodniami w kolorze popielatym i golfem w kolorze szarym. Buty natomiast pochodzą z asortymentu marki Partenope i są wykonane metodą  Sacchetto Bolognese – więcej na temat tej metody szycia butów już niebawem na blogu. 

zestawy zestawy zestawy zestawy

Rzeczy, które mam na sobie: marynarka – DŻENTELMAN 6 (Próchnik), spodnie CLASSIC (Próchnik), buty – Partenope, golf – Zara

Zestawy z Pitti Uomo 91 – dzień trzeci

W ostatnim dniu mojej styczniowej wizyty we Florencji, postawiłem na zestaw złożony z klasycznego garnituru, do którego dobrałem koszulę w zielną kratkę i krawat typu knit. Tym razem, do stylizacji postanowiłem wykorzystać wysokie buty wykonane ze skóry zamszowej – buty posiadają zdobienia (buty brogsy). 

zestawy zestawy

Rzeczy, które prezentuję: garniturDŻENTLEMAN  3 (Próchnik), koszula – GAGLIARDI, poszetka/krawat – Elegancki Pan, buty – KAZAR

Pitti Uomo 91 – fotorelacja z dnia trzeciego 

W dzisiejszym wpisie, oprócz moich stylizacji z Pitti Uomo 91, podrzucam również trochę zdjęć z trzeciego dnia targów. 

zestawy zestawy zestawy zestawy zestawy zestawy zestawy