5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Modne garnitury na jakie warto stawiać w nadchodzącym sezonie, jest jak zawsze ciekawym tematem na artykuł. Lubimy śledzić trendy, lubimy im ulegać i wyglądać przy tym modnie. Prezentacje wiosennych kolekcji przez marki już dawno za nami. Na całość asortymentu na sklepowych wieszakach przyjdzie nam jeszcze poczekać. Choć to co już się pojawiło wystarczy by wykształcić swoją subiektywną opinię dotyczącą trendów wiosna/lato 2015. Co zatem w tym sezonie będzie modne? Jakie modne garnitury przyjdzie nam nosić i czy obecne kolekcje odbiegają, aż tak od zeszłorocznych? Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Modne garnitury wiosna/lato 2015

Bazując na materiałach z poprzednich sezonów i porównując je z obecną kolekcją, w klasycznej modzie garniturowej trudno doszukiwać się jakiś rewolucji. Zmiana odcieni granatu i utrzymanie poprzednich krojów nie jest jakimś ostrym posunięciem. Mimo to, wśród nieco szarej i przewidywalnej oferty polskich producentów, rozważając temat globalnie – możemy zauważyć pewne trendy. Brak drukowanych pojedynczych egzemplarzy, czy wzorzystych krat w ich ofercie, bez problemu zrekompensujemy ofertą sklepów internetowych. Co więc rzuciło mi się w oczy? Co dobrze będzie wyglądać latem? Poniżej kilka moich subiektywnych propozycji.

Krata

Krata w modzie męskiej nie jest niczym nowym, czy odkrywczym. Możemy zauważyć, że polscy mężczyźni dosyć ostrożnie podchodzą do tego typu wzorów. Popularyzacji takich garniturów wcale nie pomaga polska odzieżówka. Z lupą można szukać pojedynczych sztuk zestawów, które zakwalifikowałyby się do tej kategorii. Gdzie więc szukać ich szukać? Z pomocą przychodzą nam zagraniczni producenci, którzy mają tego typu garnitury i można je nabyć w ich sklepach internetowych. To nam z pewnością poszerza asortyment, ale nie zastąpi frajdy jaką mamy podczas zakupów w punktach stacjonarnych.

modne garnitury

fot. suitsupply.com

modne garnitury

Drukowane garnitury

Jest to chyba jedna z ciekawszych propozycji, którą można wrzucić do tego artykułu. Jak się okazuje w zestawach tego typu mężczyźni poruszali się już w poprzednim sezonie. O ile wcześniej widywane były pojedyncze egzemplarze, w tym powinniśmy widywać je częściej. Kto wie, może podobne zobaczymy nie na zdjęciach, czy szklanych ekranach, ale już na ulicach polskich miast. Jest to ciekawy trend i wprowadza pewne ożywienie w miejskim klimacie. Jeśli ktoś poszukuje czegoś innego, świeżego, nieszablonowego. Powinien rozważyć zakup zestawu bądź samej marynarki widocznej na zdjęciach poniżej.

Łukasz Jakóbiak w drukowanej marynarce:

modne garnitury

fot. kobieta.onet.pl

modne garnitury

fot. www.denimjeansobserver.com

modne garnitury

modne garnitury

Niegranatowe garnitury

Granat to z pewnością klasyka męskiej mody i elegancji. Czy zestawienie “Modne Garnitury Wiosna/Lato 2015”, powinno więc zawierać ubiór w tym kolorze? I Tak i Nie. Jest to kolor ponadczasowy, uniwersalny, co czyni go zawsze modnym. Fakt ten jest tak oczywisty, że wymienianie go w nieco odświeżonej wersji, wydaje mi się niepotrzebne. Obowiązkowa pozycja wcale natomiast nie musi oznaczać kolejnej takiej samej. Jeśli mamy już ten jeden, dwa zestawy uniwersalne, które dają nam tę pewność i swobodę w komponowaniu stroju na niemalże każdą okazję – warto postawić na coś innego. Garnitury w niegranatowym kolorze w tym sezonie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Zieleń w różnych odcieniach, pomarańcz, czerwień, brąz a nawet róż są warte uwagi. 

modne garnitury

modne garnitury

modne garnitury

Podsumowanie

Zestawienie “Modne Garnitury Wiosna/Lato 2015”, może nie ukazuje jakiś odkrywczych trendów. Nowego kierunku, też nie wyznacza. Wiele osób, jak nie wszystkie tu zaglądające ma już świadomość, że granat to ten kolor, na którym warto budować naszą garderobę. Szczególnie tą elegancką. Jeśli już mamy tę podstawę, nabywanie kolejnej, nieco odświeżonej wersji rzeczy wydaje się dla mnie nielogiczne. Świat mody męskiej jest już mocno do przodu, o czym zapomina wiele rodzimych marek. Klasyka klasyką, ale na części uroczystościach, przyjęciach możemy się pokazać w czymś zupełnie innym. Po to jest ten artykuł. Czas zrobić ten kolejny krok do przodu i rozejrzeć się za garniturem w wyrazistą kratę. Bardziej kontrowersyjnym, ale wciąż eleganckim drukowanym zestawie lub zielonej, czy brązowej marynarce. Takie rozwiązania będą (przynajmniej w moim mniemaniu), ciekawą alternatywą i wniosą powiew świeżości do naszej garderobie.