Męski golf w praktyce! Zestaw casualowy

0 772

Męski golf w okresie jesień/zima jest jedną z tych rzeczy w mojej garderobie, którą noszę najczęściej z kilku powodów. Po pierwsze, dają mi one wysoki komfort cieplny w chłodniejsze dni. Dzięki temu, że mają „komin”, chronią szyję przed wiatrem czy zimnem bez konieczności noszenia szalika. Po drugie, golfy są uniwersalne. Można je nosić zarówno do zestawów casualowych, jak i eleganckich z garniturami czy marynarkami. Po trzecie, lubię je nosić bo dobrze się w nich czuję, stąd w mojej prywatnej piramidzie najczęściej noszonych rzeczy zimą; plasują się wysoko. 

Po raz pierwszy o golfach pisałem w materiale relacjonującym zimową edycję Pitti Uomo 89. Wtedy to w stylizacji z pierwszego dnia targów założyłem golf w kolorze butelkowej zieleni z szarą marynarką i szarymi spodniami. Tym razem, chciałbym podejść do tego tematu nie tylko od strony wizualnej, ale praktycznej. Z czym je nosić? Gdzie kupić i z czego powinny być zrobione golfy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. 

Z czym nosić golfy?

Tak, jak wspomniałem już w pierwszym akapicie, lubię nosić golfy między innymi za ich uniwersalność. Można zakładać je zarówno do garniturów, luźnych zestawów codziennych czy zestawów eleganckich z marynarkami. Warto jednak pamiętać, że nie każdy golf będzie pasować do każdej stylizacji. Do zestawów garniturowych, golf powinien być wykonany z cienkiej wełny. W tym przypadku, najlepszym wyborem będzie golf w jednolitym i stonowanym kolorze. 

Męskie golfy równie dobrze, jak w zestawach klasycznych, wyglądają z marynarkami. W tym przypadku w stylizacjach można łączyć ze sobą marynarki w kratę z golfami stonowanymi, jak i odwrotnie.

Na koniec, warto również pamiętać, że golfy bardzo dobrze prezentują się w stylizacjach casualowych, bez marynarki lub innymi częściami męskiej garderoby. Osobiście lubie je nosić z kurtkami dżinsowymi czy innymi zimowymi okryciami. 

Z czego powinien być wykonany męski golf?

Zima i jesień to pory roku, w których na co dzień mamy styczność z wiatrem czy niską temperaturą. Dlatego, zarówno sweter, jak i golf powinien być wykonany z ciepłych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup golfów wykonanych z: 

  • wełny owczej
  • wełny merino
  • alpaki
  • kaszmiru
  • mieszanki wełny, alpaki, kaszmiru etc.

Gdzie kupić golf?

Osobiście wolę zakupy w sklepach stacjonarnych. Możliwość bezpośredniej przymiarki przed dokonaniem zakupu, jak i możliwość obejrzenia czy dotknięcia tkaniny z jakiej są wykonane rzeczy, daje mi większy komfort. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Często zdarza się że ubrania, które mi się podobają nie są dostępne w tradycyjnych sklepach i korzystam z tych ich Internetowych odpowiedników. Poniżej przykłady sklepów Internetowych i stacjonarnych, w których znajdziecie golfy: 

  • Hugo Boss
  • Peek&cloppenburg
  • Bytom 
  • Vistula 
  • Lancerto
  • TK MAXX
  • Miler Menswear 

Męski golf w zestawie casualowym

W pierwszym akapicie tego materiału rozpływałem się nad uniwersalnością czy moimi skłonnościami do noszenia golfów. Czas utwierdzić Was w przekonaniu, że nie rzucałem słów na wiatr. Poniżej mój autorski zestaw, którego bazą jest jasnobrązowy golf. Kupiłem go rok temu w TK Maxx. Podoba mi się w nim to, że jest dobrze dopasowany do mojej sylwetki. Dzięki temu, wygląda znakomicie zarówno w zestawach garniturowych, jak i bez dodatkowych warstw ubrań. Golf ten postanowiłem połączyć z klasycznymi dżinsami, beżową kurtką i białymi trampkami z zamszowymi wstawkami. Skórzane elementy białych butów są również w kolorze brązowym, dzięki czemu zestaw jest spójny. 

męski golf męski golf

 Rzeczy, które prezentuję: Spodnie: Big Star, Buty: Bexley, Kurtka/Golf: Tom Tailor, Okulary: Tonny Eyewear

Zdjęcia: Albert Demidziuk 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes