Męska kamizelka ślubna – jaką wybrać?

0 3 426

Kamizelka ślubna to świetne rozwiązanie, które podkreśli wyjątkowy charakter zestawu każdego Pana Młodego. Wybierając ją na własny ślub, warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach jej doboru. Nie każdy bowiem model sprawdzi się na tego typu uroczystościach. Są kamizelki, które zdecydowanie lepiej wyglądają na co dzień w wersji „solo” niż do zestawów z marynarką.

Mając w świadomości, że okres ślubów powoli się rozkręca i coraz więcej pytań dotyczących zestawów dla Pana Młodego trafia na moją skrzynkę mejlową, przygotowałem z tej okazji krótki poradnik. Znajdziecie w nim podstawowe zasady doboru kamizelki ślubnej oraz propozycje, które mam nadzieje okażą się świetną inspiracją i pozwolą uniknąć Wam błędów w doborze tej części garderoby.

Kamizelka ślubna – jak ją poprawnie dobrać do zestawu

Wybór odpowiedniej kamizelki do zestawu ślubnego nie jest czymś skomplikowanym. Warto jednak pamiętać o poniższych zasadach, które pomogą uniknąć Wam błędów przy jej wyborze.

Odpowiedni rozmiar kamizelki. Kupując kamizelkę ślubną – niezależnie czy robicie to za pośrednictwem sklepów Internetowych czy stacjonarnych – należy zacząć w pierwszej kolejności od doboru odpowiedniego rozmiaru. Jeśli kamizelka będzie niewygodna bądź zbyt luźna, zestaw Pana Młodego nie będzie prezentował się dobrze. W tym przypadku warto zacząć od poznania wymiarów swojego torsu. Znając swoje wymiary w prosty sposób można oszacować, który rozmiar kamizelki będzie odpowiedni. Uwaga! Wybierając dla siebie rozmiar należy uwzględnić około dwóch centymetrów potrzebnego luzu. Kamizelka nie powinna mieć identycznych wymiarów jak Wasz tors! Jeśli obwód Waszej klatki piersiowej wynosi 95 cm, to obwód kamizelki w tym miejscu powinien mieć około 97 cm. W tali i w biodrach różnica ta może być większa. Warto wybierać kamizelki z regulatorami na plecach.

Odpowiedni materiału kamizelki. Drugim istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę wybierając kamizelkę do zestawu ślubnego jest jej materiał wierzchni. Jeśli garnitur lub marynarka jest wykonana z wełny, kamizelka również powinna być uszyta z wełny o podobnej gramaturze. Wybierając garnitur wykonany z lnu czy bawełny, kamizelka powinna być uszyta z analogicznego materiału. 

Odpowiedni wzór kamizelki. Co do wyboru wzoru kamizelki osobiście polecam następującą  zasadę. Jeśli garnitur czy marynarka do której dobieracie kamizelkę jest z gładkiej tkaniny, kamizelka może być uszyta z wełny w kratę, prążek etc. Do garniturów w kratę najlepiej pasują kamizelki uszyte z gładkiej tkaniny. 

Kolor kamizelki a kolor marynarki/garnituru ślubnego. Ostatnia zasada warta uwagi przy wyborze kamizelki ślubnej dotyczy koloru. Do garniturów uszytych z ciemnego materiału dobiera się kamizelki przynajmniej o dwa tony jaśniejsze. Nie dobiera się kamizelek do garniturów o kolorze zbliżonym. Kamizelka może być w identycznej kolorystyce co marynarka zestawu. Do garniturów w jasnych kolorach śmiało można wybrać kamizelkę w ciemnym kolorze. 

Jak dobrać kamizelkę do garnituru/marynarki – inspiracje i polecane zestawienia

Wiedząc już jak odpowiednio dobrać kamizelkę ślubną czas na praktyczne zestawienia. Poniżej znajdziecie moje propozycje zestawów dla Pana Młodego z wykorzystaniem kamizelki.

Czarny garnitur – mimo, że staram się odradzać klientom i czytelnikom zakładanie na ślub garniturów w czarnym kolorze to czasem również i takie stylizacje się zdarzają. Do zestawu, którego bazą jest czarny garnitur najlepiej pasują kamizelki szare. Idealnym rozwiązaniem będzie jednorzędowa lub dwurzędowa kamizelka w kratę księcia Walii czy kamizelka w jednolitym popielatym kolorze. Do garnituru ślubnego w kolorze czarnym nie zakłada się kamizelki w kolorze białym!

Granatowy garnitur: Suitsupply, Kamizelka szara krata: 4Gentleman-sklep, Kamizelka klasyczna: 4Gentleman-sklep

Garnitur granatowy/niebieski gładki – garnitur w kolorze granatowym czy niebieskim daje nam zdecydowanie szersze pole wyboru kamizelki. W tym przypadku nie musicie ograniczać się do jednego koloru. Jednym z popularniejszych i sprawdzonych połączeń na tą okoliczność jest łączenie granatowego garnituru z kamizelką szarą w kratę księcia Walii. Do granatowego garnituru będzie również pasować kamizelka w kolorze rudym, brązowym czy malinowym.

Granatowy garnitur i kamizelki klasyczne:

Szara dwurzędowa kamizelka: 4Gentleman-sklep

Granatowy garnitur i kamizelki kontrastujące:

Kamizelka Castellon: 4Gentleman – Sklep, 

Garnitur/marynarka w kratę – w zestawie z marynarką czy garniturem w kratę kamizelka powinna być w jednolitym kolorze lub powinna być uszyta z tej samej tkaniny co garnitur. Do garniturów w ciemną kratę najlepiej dobrać kamizelkę w jasnym jednolitym kolorze. Jeśli garnitur bądź marynarka ślubna jest w jasnych kolorach, do zestawu najlepiej będzie pasować kamizelka w ciemniejszej kolorystyce.

Granatowa kamizelka jednorzędowa i dwurzędowa: 4Gentleman-sklep

Kamizelka ślubna – inspiracje 

Podsumowanie – kamizelka ślubna

Kamizelka to praktyczny element męskiego ubioru. Odpowiednio dobrana świetnie wygląda w zestawach casualowych – solo bez marynarki, jak i w zestawach biznesowych. Kamizelka jest również znakomitym uzupełnieniem stroju dla Pana Młodego. Wybierając ją warto pamiętać o podstawowych zasadach jej doboru dzięki którym zestaw będzie wyglądał odpowiednio do okazji. Właściwy rozmiar, materiał tkaniny zasadniczej czy wzór materiału nie są bez znaczenia. Powyższy poradnik to zbiór ogólnych informacji na temat doboru ślubnej kamizelki, który mam nadzieję pomoże dokonać Wam odpowiedniego wyboru. Jeśli macie dodatkowe pytania, bądź chcielibyście skorzystać z mojej pomocy i dobrać kamizelkę do zestawu ślubnego z asortymentu mojego sklepu  – możecie kontaktować się ze mną poprzez adres email: sklep@4gentleman.pl lub dzwoniąc pod numer: 883 191 462

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes