5.00 avg. rating (100% score) - 2 votes

Klasyczne składanie poszetki – w modzie męskiej możemy wyróżnić cztery podstawowe style ubioru, ubiór wieczorowy, styl formalny, smart casualowy i casualowy. Każdy z nich charakteryzuje się znamiennymi cechami, które przypisywane są konkretnym okazjom. W stroju wieczorowym nie pójdziesz do pracy. W dżinsach i marynarce nie wybierzesz się na wieczorne przyjęcie. Są to oczywiste zależności. Oczywiste też jest, że każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jeden przyzwoity garnitur. 

Jeśli mowa o garniturze, standardowo powinien on być koloru granatowego lub grafitowego. Są to barwy uznawane za najbardziej uniwersalne. Warto też pamiętać, że sam garnitur to nie wszystko. Dodatki są przysłowiową wisienką na torcie, bez nich trudno sobie wyobrazić kompletny strój. Jednym z elementów udanej stylizacji jest poszetka. Kolor, rodzaj materiału i sposób ułożenia też są zależne od formalności ubioru. W poniższym materiale, przedstawiam klasyczne składanie poszetki, o których każdy elegancki męzczyzna powinien wiedzieć. 

Sposób 1

Najprostszym i najpopularniejszym sposobem ułożenia poszetki w klasyczny sposób jest złożenie jej w prostokąt. Widoczny jest tylko jej fragment wystający z brustaszy (około 1 centymetra). 

klasyczne składanie Sposób 2

Drugim sposobem ułożenia poszetki w klasyczny sposób, który sprawdzi się w zestawach formalnych i wieczorowych jest eksponowanie jednego rogu. Poniżej przykład. 

klasyczne składanie

Sposób 3

Ekspozycja trzech rogów poszetki. Jest to ewolucja drugiego sposobu składania. Różnica jest widoczna poniżej. Wymaga więcej przykładności, ale efekt wizualny jest lepszy niż w przypadku sposobu drugiego. 

poszetka

Inspiracje klasycznie ułożonej poszetki

formalnie

james bond

Klasyczne składanie poszetki – podsumowanie

Każdy zestaw z wykorzystaniem marynarki powinien być wykończony poszetką, którą wkłada się do brustaszy. Każde przyjęcie może się wyróżniać rangą. Są te formalne i te bardziej na luzie. Wieczorne bale, spotkania biznesowe wymagają większej surowości w strojach, dlatego poszetka powinna być złożona w minimalistyczny sposób, tak aby nie odciągać uwagi od twarzy. Warto też pamiętać, że powinna być koloru białego, czyli najbardziej uniwersalnej i formalnej barwy jaka jest dostępna w modzie męskiej. Powyżej przedstawiłem klasyczne składanie poszetki, które każdy elegancki i świadomy powagi ubioru mężczyzna powinien znać! 

Poniżej znajduje się link do sklepu, który zajmuje się dystrybucją namiotów i pawilonów handlowych oraz hal namiotowych. http://www.mastermarket.com.pl/namioty-imprezowe-dmuchane/