Kamizelka do granatowego garnituru – szara czy brązowa?

0 12 176

Utarło się że kamizelka do granatowego garnituru powinna być w kolorze szarym bądź powinna być wykonana z tej samej tkaniny co garnitur. Otóż jest to klasyczne połączenie i sprawdzi się na wiele okazji, ale nie jest to jedyny poprawny wybór. 

Noszenie szarej kamizelki do niebieskiej marynarki od zawsze wydaje się być bezpiecznym rozwiązaniem. Jest to częsty wybór na własny ślub czy dodatek do zestawów biznesowych. Taka kamizelka dodaje sznytu i jednocześnie daje możliwość wyróżnienia się w tłumie.

Niebieski i szary to dwa uniwersalne kolory, które dobrze prezentują się razem, jak i w zestawieniu z innymi kolorami. Jeśli zaczynasz budowę swojej klasycznej garderoby od ubrań w tej kolorystyce masz gwarancję, że będziesz gotowy na każdą okazję. Niezależnie czy to będzie ślub kolegi, spotkanie biznesowe, rozmowa kwalifikacyjna czy luźne wyjście to na bazie granatowego garnituru, szarych spodni czy szarej kamizelki każdy zestaw będzie wyglądał dobrze. Oczywiście jeśli będzie poprawnie dopasowany do Twojej sylwetki. 

Szara kamizelka do granatowego garnituru 

Dla przykładu poniżej przygotowałem jeden zestaw, ale z dwoma różnymi kamizelkami. Po lewej mamy granatowy garnitur i szarą klasyczna kamizelkę dwurzędową. Po prawej, szara kamizelka dwurzędowa w delikatną kratę. 

Pierwsza wersja jest zachowawcza, ale wciąż wyróżniająca się. Druga wersja dodaje nieco więcej luzu i wciąż wygląda klasycznie i odpowiednio na formalne okazje. To czy wybierzesz zestaw po lewej czy po prawej stronie głównie zależy od Twojego gustu. Zarówno jedno, jak i drugie połącznie jest poprawne i wygląda nietuzinkowo w stosunku do zestawów dwuczęściowych. 

Kamizelka szara gładka: Daytona Grey, kamizelka szara w kratę: Werona 

Brązowa kamizelka do granatowego garnituru też jest odpowiednia! 

Zarówno szara i brązowa kamizelka do granatowego garnituru będzie odpowiednia. Tak, jak już wspominałem, kolor niebieski jest uniwersalny i dobrze prezentuje się w zestawieniu z praktycznie każdym innym kolorem. Brązowa kamizelka w tym przypadku będzie dobrą alternatywą dla klasycznej szarej kamizelki. Jest to coś innego niż standardowe połączenia. 

Na jakie okazje można zakładać brązową kamizelkę do granatowego garnituru? Taki zestaw sprawdzi się zarówno na ślub, jak i zestaw na co dzień. Wszystko zależy od dodatków i stylu garnituru. Przykładem udanego połączenia takiej właśnie kamizelki jest moja autorska stylizacja. 

Granatowy garnitur ma sportowy charakter. Naszywane kieszenie, krótsze i węższe nogawki pozwolą nosić go latem do loafersów. Brązowa kamizelka natomiast dodaje luzu i wyrazistości. Koszula z kołnierzykiem button down dobrze prezentuje się z, jak i bez krawata, w tym przypadku postawiłem na wersje z bordowym jedwabnym zwisem. 

Rzeczy, które wykorzystałem w zestawie: Granatowy garnitur Daytona, Kamizelka Firenze Mocca, Koszula BD Biała, Buty Norwegiany (Klasyczne Buty), Krawat: Bordowy z drukowanego jedwabiu

Reasumując

Do granatowego garnituru pasuje wiele kamizelek. Dla przy kładu w tym materiale przedstawiłem wersje klasyczne, jak i wersję nieco inna niż standardowa. Wybór odpowiedniego kroju i koloru kamizelki jest związany głównie z gustem i okazją. Jeśli ma być to stylizacja ślubna wszystko zależy od Pana Młodego i charakteru wesela. 

Zestawy codzienne bardzo dobrze wyglądają z mocno kontrastowymi kamizelkami. Kolor zielony, żółty czy beżowy w tym przypadku będzie równie poprawną opcją, jak kamizelka w kolorze szarym. 

5.00 avg. rating (97% score) - 3 votes