Jak dobierać kolor paska do zestawu? Poradnik Gentlemana #1

0 992

Poprzedni blogowy materiał dotyczył zasad noszenia męskich garniturów. W tym artykule chciałbym skupić się na jego ostatnim punkcie – czyli na skórzanych dodatkach. To, jaki kolor ma pasek od spodnie w zestawach formalnych ma znaczenie. W stylizacjach casualowych liczy się natomiast głównie efekt wizualny. Jak zatem poprawnie dobrać ten element zestawu? Poniżej rozwinięcie tematu. 

Kolor paska w zestawach klasycznych/biznesowych

Na początek warto zacząć od zestawów formalnych. W tym przypadku każdy detal odgrywa ważną rolę – również pasek od spodni. Wyjątkiem są jednak zestawy wieczorowe – do smokingów czy fraków stosuje się szelki. W zestawach biznesowych, pasek powinien natomiast kolorystycznie zgrywać się z kolorem butów, paska od zegarka czy skórzanej aktówki. Poniżej zestaw na bazie czarnego garnituru i prawidłowo dobrany pasek do spodni, który kolorystycznie zgrywa się z pozostałymi skórzanymi dodatkami.

W zestawach, w których zdecydujecie się na brązowe buty, kolor paska od spodni również powinien być w tym samym kolorze. Podobnie jest ze skórzaną torbą czy paskiem od zegarka. 

kolor paska

Sztyblety i klasyczne wiedenki z prawidłowo dobranymi paskami. 

Kolor paska w zestawach smart casualowcyh

W zestawach o niższym stopniu formalności można wrzucić lekko na luz – oczywiście bez mocnego naginania zasad. Mimo, że nie jest to ubiór na formalne okazje, również i w tym przypadku ma być estetycznie i z głową. Paski plecione czy paski z materiałów syntetycznych w smart casualu będą strzałem w dziesiątkę Poniżej przykładowe zestawy i możliwe kombinacje pasków.

Rzeczy z zestawu: Kamizelka/spodnie: 4Gentleman Sklep

W zestawach smart casualwych buty mogą mieć solidniejszą podeszwę, kontrastowe sznurowadła czy mogą być wykonana z zamszu bądź materiałów syntetycznych. Poniżej przykładowe kombinacje butów i pasujących do nich pasków. 

 

Stylizacje codzienne/casualowe

Zestawy codzienne rządzą się własnymi prawami. W ich przypadku nie musicie trzymać się sztywnych zasad, które świetnie sprawdzają się zestawach formalnych. Niemniej jednak, ślepe strzały nie będą dobrym wyjściem, warto pamiętać o aspekcie wizualnym!

kolor paska

Kamizelka/koszula: 4Gentleman – sklep, Spodnie: Suitsupply, Buty/pasek: Patine.pl

Poniżej podrzucam również przykładowe paski, które świetnie wkomponują się w charakter codziennych zestawów. Można je dobierać kolorystycznie bądź pod względem spójności z zestawem. W casualu pasek do spodni można kolorystycznie zgrać z kolorem skarpetek, swetra czy poszetki. 

kolor paska

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes