Budowa męskiej koszuli. 6 faktów, które musisz znać!

2 2 640

Męska garderoba bez odpowiedniej koszuli wyglądałaby niczym ogród bez krzewów – blado! Ma zdecydowanie szersze zastosowanie niż podkoszulek, czy koszulka polo. Można ją nosić w casualu i pod marynarką. Do pracy jak i po pracy. Nosili ją nasi dziadkowie, ojcowie i nosić ją będą nasi synowie. Współcześnie koszula dla mężczyzny jest niczym zbroja dla średniowiecznego rycerza – przyciąga wzrok kobiet, budzi respekt wśród naszych biznesowych partnerów. Skoro jest tak popularna i niezbędna, warto posiąść trochę praktycznej wiedzy na jej temat, i wiedzieć jak jest zbudowana. Poniżej podstawowe informacje na temat męskiej koszuli

Budowa męskiej koszuli

męskiej koszuli Kołnierzyk

Jest to jedna z cech, która charakteryzuje naszą koszulę. Możemy wyróżnić wiele rodzajów kołnierzyków, a każdy może się różnić długością wyłogów, kątem rozwarcia czy wysokością stójki. Są kołnierzyki zapinane na guziki, są też kołnierzyki bez wyłogów. W zależności od tego, czy mamy podłużną szyję, owalną twarz możemy je dobierać proporcjonalnie do naszej budowy.

Listwa guzikowa/plisa

To na niej przymocowane są guziki. W koszulach eleganckich, do muchy listwa guzikowa pokryta jest plisą. 

Mankiet

Podobnie jak to jest z kołnierzykami, rodzajów mankietów mamy kilka. Od tych zapinanych na dwa guziki po te zapinane na spinki. 

Guziki

Umieszczone są na listwie guzikowej i na mankietach. 

Klin

Jest to jeden z tych szczegółów, które dają nam możliwość zbadania jakości koszuli. Słabe marki, które stawiają na masowy produkt często zapominają o klinie. Służy on do wzmocnienia łączenia przedniej i tylnej, dolnej części koszuli. Na zdjęciu widać jak on powinien wyglądać.

Kieszeń

Znajduje się często po lewej stronie koszuli i jest elementem jej casualowej odsłony. W eleganckich raczej nie występuje lub nie powinna występować. 

Może nie odkryłem Ameryki tym wpisem i nie wniosłem nic nowego, niemniej jednak wpis jak najbardziej wydaje mi się potrzebny. Szybka i pigułkowa porcja wiedzy z serii „Poradników dla Gentlemana”. Jedynym chyba elementem, który może wnosić coś nowego to klin. Jest to element nie zawsze występujący w koszulach, a dość istotny. Jedynie marki dbające o szczegóły o nim pamiętają i stosują. Klin służy do wzmocnienia szwów łączących przednią i tylną część męskiej koszuli w jej dolnej części.

Koszula to część naszej współczesnej zbroi. Budzi respekt u kontrahentów i przyciąga wzrok kobiet. Musi być czysta i pachnąca, a jej posiadacz musi znać kilka faktów na jej temat. Głupio nie wiedzieć czym jest klin i gdzie zapinamy mankiet. 

PS.

Poniżej znajduje się link do strony internetowej firmy, zajmującej się sprzedażą mieszkań:http://apm-development.com.pl/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes