6 sposobów na biały uśmiech – Poradnik Gentlemana!

0 620

„Nigdy się nie ma drugiej szansy, aby zrobić pierwsze wrażenie”. Zarówno w biznesie, jak i w życiu, pierwszy kontakt jest ważny. To jak wyglądamy, w tym przypadku, odgrywa ważną rolę. W jednym z artykułów na blogu; „5 najczęstszych modowych błędów popełnianych przez mężczyzn„, podjąłem temat wyglądu – głównie ubioru.  W tym materiale, chciałbym skupić się bardziej na ogólnym wizerunku niż na garniturach i marynarkach, a w szczególności na sposobach dbania o swój uśmiech!

Oczywiście każdy z was może mieć swoje sprawdzone metody dbania o uśmiech. Ja postanowiłem podjąć temat zasad ogólnych, o których każdy z nas powinien wiedź i je stosować. Wizerunek to nie tylko dobrze dopasowane ubranie, ale również dobrze dobrana fryzura, zapach i zadbane białe zęby. Poniżej pięć podstawowych zasad, jak dbać o uśmiech, z których na co dzień korzystam.

Odpowiednia szczoteczka do zębów

Odpowiednio dobrana szczoteczka to podstawa. W tym przypadku, warto stawiać na tę z miękkim włosiem i dobrze wyprofilowaną główką. Osobiście polecam szczoteczkę elektryczną. Kierując się wynikami badań, urządzenia te zdecydowanie lepiej usuwają płytkę nazębną niż tradycyjna szczoteczka do zębów i nie podrażniają dziąseł. Zakup odpowiedniej szczoteczki to inwestycja od której powinieneś zacząć!

biały uśmiech

Regularne szczotkowanie

Jeśli już posiadasz tę idealną szczoteczkę do zębów to regularne szczotkowanie powinno być standardem. Z reguły przyjęte jest szczotkowanie zębów dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Nie można również przesadzać. Zbyt częste szczotkowanie w nieodpowiedni sposób podrażnia dziąsła.

Odpowiednia pasta do zębów

Aktualnie na rynku mamy szeroki wybór past i środków do mycia zębów. Nie chcę się wymądrzać w tej kwestii – bo dentystą i specjalistą w w tej dziedzinie nie jestem. Wiem jednak, że przed wybraniem odpowiedniej pasty warto sprawdzić między innymi RDA; czyli współczynnik ścieralności zębiny. Pasta Biała Perła Krystaliczna Biel, którą używam od dwóch miesięcy, ma niski współczynnik RDA (12). Dzięki temu, przy moich nadwrażliwych zębach mogę stosować ją bez obaw. Dodatkowo Biała Perła Krystaliczna Biel oparta jest na działaniu enzymatyczno-pigmentowym. Wzmacniając biel moich zębów bez względu na ich naturalny kolor.

biały uśmiechuśmiech

Nitkowanie zębów przynajmniej raz dziennie

Bez nitki do zębów nie ruszam się z domu! Jest to jedna z nielicznych rzeczy, które zawsze noszę w torbie. Może dlatego, że przez cztery lata nosiłem aparat na zębach i zdążyłem przyzwyczaić się do jej używania. Warto korzystać z niej przynajmniej raz dziennie – najlepiej na koniec dnia. Tak, aby oczyścić zęby z drobinek pokarmu i osadu, z którymi szczoteczka sobie nie dała rady. Dzięki stosowaniu nici do zębów ryzyko powstawania kamienia nazębnego znacznie się zmniejsza.

Piaskowanie i Skaling

Jest to jeden z ekspresowych sposobów poprawiania jakości uśmiechu. Metoda ta polega na oczyszczaniu zębów z osadu i kamienia, który z czasem może zbierać się w trudno dostępnych miejscach – nawet mimo regularnego szczotkowania. Najlepiej stosować ją raz na pół roku. Tę metodę stosujemy również przed wybielaniem zębów!

Wybielanie zębów (w domu lub w gabinecie dentystycznym)

Ostatnim sposobem, aby osiągnąć efekt śnieżnobiałego uśmiechu jest wybielanie zębów. Tę metodę stosujemy jedynie wtedy, gdy nasze zęby są do tego odpowiednio przygotowane – zabieg wybielania zębów powinno stosować się po wcześniejszym oczyszczeniu ich z osadu i kamienia nazębnego. Aktualnie możemy korzystać z różnych sposób odświeżania naszych zębów. Zarówno tych specjalistycznych, wykonywanych w gabinetach dentystycznych , jak i domowych, do których zaliczamy między innymi pasty i żele wybielające. W tym przypadku warto stawiać na sprawdzone środki renomowanych marek. Metoda domowego wybielania zębów, którą w ostatnim czasie testowałem „Jutro Impreza!”, oparta jest o nowoczesną formułę wybielania oksydacyjnego. Cała kuracja trwa 2-4 dni, likwidując zanieczyszczenia organiczne w szkliwie przywracając zębom naturalną biel. W skład zestawu wybielającego biała perła „Jutro Impreza!” wchodzi pasta i żel.    

uśmiech

A jakie są Wasze sposoby na śnieżnobiały uśmiech? 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes