5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Garnitur przez wielu mężczyzn łączony jest wyłącznie z formalnymi wydarzeniami. Wesele, spotkanie biznesowe, czy wieczorny bal to idealne sytuacje by taki ubiór założyć. Dlaczego nie nosić go zawsze? Czy elegancki klimat naszych ubrań przesiąknąłby nas na wskroś. Oczywiście ubiór jest tylko otoczką, która nie zawsze współgra z cechami charakteru i sposobem bycia. Warto aby budować spójność naszego wizerunku nie tylko przez odpowiednie ubranie. Mimo to jest kilka fajnych powodów dlaczego lubię nosić garnitur i dlaczego uważam, że warto z niego korzystać. Nie tylko od “święta”.

6 powodów dlaczego warto nosić garnitur!

1. Po pierwsze kobiety. Kto z nas nie lubi, gdy wzrok płci pięknej kierowany jest w naszą stronę. Elegancki ubiór to magnes, który skupia ich wzrok na naszej osobie. Może dlatego, że tak ubrani wyróżniamy się z tłumu i trudno jest nie zwracać uwagi na to jak wyglądamy. Jedno jest pewne. Dobrze dopasowany i elegancki ubiór podnosi naszą atrakcyjność. Czemu więc tego nie wykorzystywać.

nosić garnitur 

2. Odniosę się do jednego z wywiadów udzielonego przez Matta Bomera. Aktor zapytany dlaczego tak często widywany jest w garniturze, jasno stwierdził: “Gdy idę na obiad do restauracji, czy kawę. Zawsze jestem lepiej traktowany przez obsługę”. Może to nie świadczy dobrze o personelu tamtej restauracji. Niemniej jednak takie sytuacje są normalnym zjawiskiem też u nas. Klienci dobrze wyglądający, ubrani w garnitury, czy ich zdekompletowane części są obsługiwani szybciej. 

nosić garnitur

3. Jeden garnitur wiele okazji. Ukazuje to praktyczną stronę tego ubioru. Zmieniając krawat, buty, czy koszule w łatwy sposób zmienimy charakter naszego ubioru. Z formalnego w codzienny zestaw. Bez zbędnych kombinacji. Jak tu go nie nosić?

nosić garnitur

4. Razem i osobno. Fajny, dopasowany z odpowiedniego materiału granat, da się zdekompletować. Spodnie w kant nie zawsze musimy nosić z marynarką. Podwijamy nogawki. Zakładamy monki i mamy zestaw na niedzielny spacer lub w stylu casual friday. Bo warto czasem wrzucić na luz i zostawić, czy schować marynarkę do torby. 

nosić garnitur

nosić garnitur

5. Idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych? Garnitur! Jeśli postawimy na ten uniwersalny kolor (granat lub grafit), ilość możliwości poprzez dobieranie dodatków wydaje się być nieskończona. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. 

6. Garnitur to nie tylko monolit i granat. osoby korzystające z tego rodzaju ubioru jako zestaw roboczy często zapominają, że istnieją też wzory. Krata, czy paski jeszcze nie są aż tak często widywane na naszych ulicach jak kolory jednolite. Warto w szafie mieć też coś wyrazistego. 

nosić garnitur

Podsumowanie

Garnitur to nie nuda i przewidywalność. Można go nosić niemalże zawsze. I warto o tym pamiętać. Dodaje nam szyku, w kobietach wzbudza pożądanie. Nie wiesz co na siebie włożyć? Rzuć okiem na swój garnitur i pobudź wyobraźnie. Szybko znajdziesz odpowiedź. Jeśli macie swoje powody dla, których warto nosić garnitur? Piszcie!