5 typów koszul, które każdy mężczyzna powinien mieć!

12 539

W modzie męskiej są podstawy, które warto znać. Są też rzeczy, które stanowią podstawę w męskiej garderobie. Granatowy garnitur, para dobrych butów, czy spodni to obowiązkowe pozycje. Do tej listy warto dopisać koszule – trudno bowiem jest mi sobie wyobrazić moją garderobę bez kilku klasycznych i uniwersalnych typów koszul. 

1. Biała koszula

Jest to absolutny numer jeden. Podobno Andy Warhol za pierwszą wypłatę kupił dziesięć białych koszul. Nie dziwi mnie ten fakt, gdyż są one niezwykle uniwersalne i ponadczasowe. Dobrze wyglądają w połączeniu z garniturem oraz w zestawach smart casualowych. Nie wiesz co na siebie włożyć? Włóż białą koszulę, reszta zestawu będzie do niej pasować. 

typów koszul

2. Błękitna koszula i jej odcienie

Jest to moja pozycja numer dwa. Odcienie tego koloru podobnie jak bieli są niezwykle uniwersalne. Pasują do garnituru granatowego, szarego, bordowego, zielonego, brązowego. Trudno jest popełnić gafę w tym przypadku z doborem odpowiedniego krawata. Te kolory są świetnym i uniwersalnym tłem. 

                           typów koszul typów koszul

typów koszul

typów koszul

3. Koszule koloru fioletowego, łososiowego etc. 

Oprócz klasyki, warto posiadać coś mniej formalnego, ale wciąż stylowego. Koszule w jednolitym kolorze,  fioletowym, niebieskim bądź łososiowym będą dobrym uzupełnieniem koszul z pozycji pierwszej i drugiej. 

                                typów koszul typów koszul

typów koszul

typów koszul

4. Koszula w kratę/paski

Jednolite kolory są stylowe i ponadczasowe, ale czasem warto włożyć coś innego. Rzeczy w stonowanej kolorystyce dobrze jest przełamywać ubraniami w różne wzory. W przypadku koszul, dobrym rozwiązaniem jest krata lub prążki. Jeśli macie już trzy lub więcej koszul w jednolitym kolorze, czas postawić na coś innego. Wymienione wzory będą idealnym rozwiązaniem. 

                                typów koszul typów koszul

typów koszul typów koszul

5. Koszule casualowe

Są to ostatnie typy koszul, które według mnie warto posiadać w swojej szafie. Nie każda okazja wymaga od nas ubioru formalnego czy smart casualowego. Grill u znajomych, wyjście na spacer lub kawę to idealny czas, aby wyluzować. Koszule casualowe charakteryzują się mniej formalnym typem tkaniny z jakiej są wykonane oraz są bardziej wyraziste. Kolorowa krata, gruboziarnisty materiał to cechy, które wpływają na ich stopień elegancji.  

                            typów koszul typów koszul

Podsumowanie

Koszule to absolutnie podstawowa pozycja w męskiej szafie – myślę, że wiele osób przyzna mi rację. Kiedyś, kiedy zaczynałem swoją przygodę z modą męską dokonywałem chaotycznych zakupów rzeczy, które leżały na półce bo nie wiedziałem z czym je nosić. Pięć typów koszul, które dzisiaj opisałem mogą rozwiązać problem z ubiorem i powinny znaleźć się w szafie każdego eleganta. 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes