Jak dobrać ubiór do naszej sylwetki.

0 626

Jak dobrać ubiór – w dzisiejszym artykule poruszę temat odpowiedniego doboru stroju do naszej sylwetki oraz jak można ukryć mankamenty danej postury.

Na początku chciałbym przedstawić cztery typy sylwetki z jakimi możemy się spotkać a mianowicie możemy wyróżnić:

  • sylwetkę o kształcie „jabłka”,
  • sylwetkę o kształcie „ołówka”,
  • sylwetkę o kształcie „gruszki”,
  • sylwetkę najbardziej pożądaną o kształcie „odwróconego trójkąta”.

Jak dobrać ubiór do sylwetki – sylwetka o kształcie „jabłka”

dobrać ubiór

W przypadku pierwszej sylwetki mamy do czynienia z mężczyzną o niewielkim wzroście, otyłym, krótkie ręce i szerokie ramiona. Według stylistów właśnie do tego typu sylwetki najtrudniej jest dobrać odpowiedni strój. Jednakże chciałbym się  skupić na ukrywaniu tych mankamentów, gdyż istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy je skutecznie zamaskować.

Po pierwsze musimy się zaopatrzyć w kilka krótkich marynarek, które zapinane są maksymalnie na dwa guziki. Dzięki temu dodamy sobie kilka centymetrów i będziemy wyglądali na wyższych.

Chciałbym też zwrócić uwagę aby porzucić łączenie modnych białych, sportowych adidasów z niebieskimi jeansami, połączenie to skraca naszą sylwetkę. Cały nasz strój powinien być monochromatyczny czyli spodnie, buty, t-shirt bądź koszula powinny być w podobnych kolorach. Natomiast jeśli chcemy ukryć nasz wystający brzuch, świetnym sposobem jest założenie ubrania jasnego na ciemne, np.  marynarki w jasnych odcieniach i ciemny t-shirt.

Kolejnym trikiem jaki możemy zastosować aby wyszczuplić i wydłużyć naszą sylwetkę jest wybór długiego krawata, szerokie i krótkie krawaty powinny zniknąć z naszej garderoby, skracają i dodają nam kilka centymetrów w obwodzie. W przypadku, gdy rezygnujemy z krawata, aby optycznie wydłużyć naszą szyję zostawiamy dwa pierwsze guziki naszej koszuli nie zapięte.

Sylwetka o kształcie „ołówka”

dobrać ubiór

Drugim typem sylwetki jest „pan ołówek” czyli wysoki szczupły mężczyzna, którego biodra i klatka piersiowa mają taką samą szerokość. W przypadku tej sylwetki aby nadać bardziej wyrazistych kształtów można zastosować marynarkę z poduszkami to poszerzy nas w ramionach. Kolejnym dobrym sposobem aby ukryć szczupłą sylwetkę jest podział ubrań na warstwy, np. założyć koszulę na t-shirt. W przypadku „pana „ołówka” możemy zastosować też metodę dzielenia sylwetki, np. jasny t-shirt do ciemnych spodni. Osoby o tego typu sylwetce, powinny unikać obcisłych ubrań, takich jak „spodnie rurki”.

Ciekawą metodą aby poszerzyć sylwetkę i zmniejszyć wzrost jest wybór szerokiego, krótkiego krawata co w przypadku „pana jabłko” było niedopuszczalne.

Sylwetka o kształcie „gruszki”

zestaw

Jeśli chodzi o kolejny typ sylwetki czyli „gruszkę”, przy doborze ubioru należy skupić się na koszulkach i swetrach o dużych wzorach (paski, krata), dzięki czemu odwrócimy uwagę od zbyt dużego brzucha. Kolejnym zabiegiem jaki możemy zastosować są podciągnięte rękawy, doda to nam lekkości oraz odejmie kilka lat. W przypadku, gdy zakładamy marynarkę możemy wybrać te, które posiadają poduszki dzięki czemu poszerzymy nasze ramiona. Jeśli chodzi o stroje formalne możemy wybrać szeroki krawat, który optycznie poszerzy nam szczupłą szyję. W przypadku „casualowych” stylizacji dobrze sprawdzają się proste jeansy.

Jak dobrać ubiór – Sylwetka o kształcie „odwróconego trójkąta”

ubiór

Ostatnim typem męskiej sylwetki i chyba najbardziej pożądanym jest „pan odwrócony trójką”. W tym przypadku osoby o sylwetce typu „V” mogą założyć na siebie praktycznie wszystko. Należy się wystrzegać zbyt luźnych koszulek i szerokich spodni, noszenie tego typu ubrań w tym przypadku może zniekształcić sylwetkę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes