5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Wygoda modzie męskiej – często oglądając stare filmy możemy dostrzec elegantów w nienagannie wyglądających strojach. Dobrze dobrane dodatki, świetnie pasujący garnitur. Zastanawialiście się czasem, czy poruszanie się na co dzień w krawacie zawiązanym pod szyją jest wygodne? Dzisiaj postanowiłem odnieś się do tego tematu. Mężczyźni stojący bowiem z boku, odgrywający wyłącznie rolę obserwatorów często na widok tak ubranego gentlemana kiwają głową na boki. Z góry twierdzą, że jest mu w tym zestawie niewygodnie. Krawat, marynarka czy skórzane buty nie mogą zapewnić komfortu i nie można w nich poruszać się cały dzień – to podejście jest błędne. Wielokrotnie sam na własnej skórze przekonałem się, że zakładając eleganckie zestawy jednocześnie nie rezygnuje z wygody. Poniższa sytuacja ze zdjęć jest tego świetnym przykładem. Była to nie planowana sesja podczas popołudniowego spotkania, na którym omawialiśmy zagadnienia dotyczące drugiej edycji WPK (Warszawa pod krawatem).

Tradycyjnie na tego typu spotkania zakładam marynarkę, odpowiednie spodnie i buty (monki, brogsy czy loafersy). Czasem rezygnuje z krawata, ale bardzo rzadko. Z pewnością na tle poruszających się ulicą w zwykły dzień tygodnia mężczyzn, taki zestaw się wyróżniał. Rzadko bowiem na spacer z żoną, dziewczyną czy znajomymi zakłada się krawat. W modzie męskiej przypisywanie go jedynie formalnym okazjom wynika często z braku pewności siebie, wiedzy czy doświadczenia modowego. Otóż odpowiednio dobrany, stosownie do okazji wcale nie będzie zbędny. Marynarka bez podszewki w odpowiednim kolorze to idealne rozwiązanie na lato. Jest to kolejny przykład ubierania się adekwatnie nie tylko do okazji, ale też pory roku. 

Reasumując, brak wygodny spowodowany jest głównie brakiem odpowiedniego ubrania. Zarówno zestaw elegancki jak i codzienny może nie być komfortowy. Odpowiedni rozmiar i odpowiednie rzeczy, stosowne do okazji i pory roku są wygodne. W modzie męskiej warto do tych czynników przywiązywać uwagę. 

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

modzie męskiej

Rzeczy, które miałem na sobie w powyższej, letniej stylizacji: Poszetka: Dignito.pl, Buty: Yanko, Koszula: Bexley.com

Fot: Katarzyna Purchalak