Jak wiązać szalik? Poradnik dżentelmena

2 1 762

Zastanawiacie się jak wiązać szalik zimą? Zgodnie z zapowiedzią, kontynuacja tematów w jesienno-zimowym klimacie. W związku z tym, że pogoda zmienną jest, nie zawsze sam płaszcz wystarcza. Nie wszystkie części ciała zakryjemy kurtką czy trenczem – warto więc pomyśleć o szaliku. Chłodniejsze dni to nie tylko deszcz, śnieg lub mróz. To możliwość łączenia większej niż ma to miejsce latem ilości ubrań i dodatków – ubiór warstwowy. Dlatego szalik nie tylko odgrywa rolę izolacyjną, dając nam komfort ciepła, ale świetnie wygląda jako dopełnienie stylizacji. W poniższym wpisie chciałbym zwrócić uwagę nie tyle na materiał czy sposób dobierania szalika, ale poruszyć temat jego wiązania. Motywem przewodnim jest pięć sposobów wiązania szalika.

Pięć sposobów wiązania szalika

Sposób nr. 1

Zacznę od tego, z którego sam najczęściej korzystam. Jest on niezwykle prosty i szybki do wykonania. Końców naszego szalika nie musimy w tym przypadku chować pod płaszcz lub kurtkę. Wręcz wskazane jest, aby były one eksponowane na naszej piersi.

wiązanie szalika nr 1

 

wiązanie szalika nr01

Sposób nr. 2

Ten sposób wiązania szalika sprawdzi się w casualowych zestawach. Jego końce, podobnie jak to było w pierwszym sposobie są eksponowane na naszej piersi. Ten typ wiązania, ze względu na luźno wiszące pozostałości szala, bez wykonywania węzłów, nie należy jednak do stabilnych. Podczas większych podmuchów wiatru może się odwijać.

wiązanie szalika nr 2

wiązanie szalika nr 02

Sposób nr. 3

Trzeci sposób wiązania, chroni głównie tył naszej szyi jak również klatkę piersiową. W odróżnieniu od powyższych sposobów wiązania, końce są skrzyżowane i schowane pod płaszcz. Jeśli szal jest wystarczająco długi, końce możemy zawiązać na plecach. W ten sposób dodatkowo wzmocnimy uścisk szala.

wiązanie szalika nr3

wiązanie szalika nr 03

Sposób nr. 4

Czwarty sposób polega na wykonaniu trzech prostych ruchów. Wykonujemy węzeł i w zależności od warunków atmosferycznych, regulujemy jego uścisk. Końce chowamy pod klapy marynarki, płaszcza lub kurtki.

wiązanie szalika nr 4

wiązanie szalika nr04

Sposób nr. 5

Piąty sposób wiązania, polega na wykonaniu kilku w zależności od długości naszego szala, ruchów okrężnych wokół naszej szyi. Końce chowamy do wewnętrznej strony szala. Sposób ten sprawdzi się w kurtkach, płaszczach zapinanych niemalże pod szyję.

wiązanie szalika nr 5

 wiązać szalik

Inspiracje

wiązanie szalika garnitur

wiązać szalik

Kamizelka Ocieplana w jodełkę z oferty sklepu 4Gentleman

Mity dotyczące wiązania szala

  1. Nie ma jedynego poprawnego sposobu wiązania szala
  2. Nie ma podziału na formalny lub nieformalny sposób wiązania szala, wszystko zależy od długości, materiału oraz stylu ubioru,
  3. Wiązać szalik można na różne sposoby, powyższe to tylko część tego co można uzyskać mając w szafie odpowiedni szal.

Jak wiązać szalik – posumowanie

Każdy z wymienionych sposobów sprawdzi się w casualu i ubiorze formalnym. Sposób wiązania uzależniony jest głównie od typu kurtki czy płaszcza, długości naszego szala oraz jego grubości czy warunków atmosferycznych. To, jaki sposób wybierzecie również zależy od Was.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes