5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Uniwersalna męska fryzura – odpowiednio dobrany zestaw w zależności od okazji czy sylwetki może wpływać pozytywnie bądź negatywnie na osoby, które znajdują się w najbliższym otoczeniu. Warto jednak podkreślić, że oprócz dobrej marynarki czy spodni jest więcej czynników, które wpływają na wygląd. Zapach, szczery uśmiech, czyste buty i nieprzetłuszczone oraz dobrze przystrzyżone włosy to składowe dobrej prezencji. Niewiele się o nich mówi – a są ważne! Trudno jest bowiem zrobić pozytywne pierwsze wrażenie na nowej dziewczynie lub na partnerach biznesowych jeśli wydzielasz nieprzyjemny zapach czy masz nieład na głowie. Osoby dobrze wyglądające budzą więcej zaufania i sympatii. Potargana fryzura może dekoncentrować naszego rozmówcę. Włosy i buty to dwa krańcowe punkty sylwetki i to one przyciągają jako pierwsze wzrok. Warto więc zadbać, aby zarówno buty były czyste i dobrze wypastowane jak i włosy były nieprzetłuszczone i dobrze ułożone. Nieład na głowie często odzwierciedla nieład jakim się otaczasz. Umiejętnie wystylizowana fryzura nie odstrasza rozmówcy, dobrze ułożone włosy wpływają pozytywnie na aparycje, a to przekłada się na pierwsze wrażenie, pozytywne lub negatywne. Często mylnie podchodzi się do tego tematu twierdząc, że sam garnitur wystarczy. Jeśli nie będzie on spójny z pozostałymi składowymi dobrej prezencji, nigdy nie osiągniesz zamierzonego rezultatu.

Dbanie o fryzurę kojarzyć się też może z typowo kobiecym zajęciem. Wielokrotnie mężczyźni twierdzą, że utrzymanie włosów w dobrej kondycji zajmuje dużo czasu. Okazuje się, że jest uniwersalny sposób strzyżenia włosów, który nie wymaga wiele uwagi. Mowa oczywiście o klasycznym pompadour. Średnio jedna lub dwie wizyty u fryzjera w miesiącu oraz odpowiedni szampon i pasta do włosów wystarczy, aby utrzymać efekt zadbanej fryzury. Ułożenie włosów nie zabiera więc tak dużo czasu, jak twierdzą osoby, które nie dbają  o całokształt prezencji. 

Klasyczny pompadour – najbardziej uniwersalna, męska fryzura

Klasyczny pompadour to styl ułożenia włosów z zaczesaniem przodu do tyłu, a następnie wygładzeniu bądź skróceniu boków fryzury. Sam styl układania włosów w ten sposób został wylansowany przez Madame de Pompadour. Była ona kochanicą króla Ludwika XV. W tamtym czasach, włosy w ten sposób układały kobiety, a około 3-4 lat temu to mężczyźni zaczęli dostrzegać zalety tego stylu. Obecnie możemy zauważyć różne odmiany tej fryzury. Są mężczyźni, którzy wygalają boki głowy na klasyczne „zero”, są też mężczyźni, którzy preferują dłuższe boki. Mimo tych ewolucji, podstawą wciąż jest klasyczny pompadour.

Przyczyną obecnej popularności tej fryzury wśród mężczyzn jest jej uniwersalność. W zależności od długości włosów na bokach głowy, pasuje zarówno do owalnych kształtów twarzy jak i kwadratowych. Pasuje biznesmenom, stylistom czy nawet mężczyznom, którzy charakteryzują się wyrazistym stylem.

podłużna 000 okrągła000 kwadratowa000 diamentowa000

Cechy charakterystyczne

pompadour

Mój sposób na klasyczny pompadour

Świetną inspiracją do napisania tego materiału, okazała się wizyta w The Hermit Barber Shop, gdzie wraz z Janem i Rafałem, członkami grupy „Pod krawatem” zostaliśmy poddani metamorfozie. Już od dłuższego czasu w planach miałem zapuszczenie dłuższych włosów, moja fryzura została więc odświeżona. Górna część włosów została jedynie minimalnie skrócona, a większej korekcie zostały poddane boki moich włosów. Dzięki temu, tak wystylizowana męska fryzura sprawdzi się w stylizacjach formalnych oraz codziennych, pasuje również do zaokrąglonego kształtu mojej twarzy co świadczy o jej uniwersalności – a na tym mi szczególnie zależało.

Przed metamorfozą

włosy

Po metamorfozie 

męska fryzurapompadourmęska fryzuramęska fryzura

Miejsce metamorfozy: The Hermit Barber Shop , Zdjęcia wykonała: Katarzyna Purchalak

Podsumowanie

Klasyczny pompadour to uniwersalna męska fryzura. Po czasach, kiedy była moda w Polsce na irokeza, około trzy lata temu polscy mężczyźni zaczęli stawiać na klasyczny sposób strzyżenia. Wygolone boki i dłuższa, zaczesywana do tyłu góra obecnie jest na topie. Nie dziwi mnie popularność tego stylu, pasuje on zarówno mężczyznom o owalnej twarzy oraz kwadratowej. Tak, wystylizowana męska fryzura jest już na topie od kilku lat, w zgodzie z obecnymi trendami jest wciąż modyfikowana. Jeśli ktoś obecnie szuka swojego stylu strzyżenia – klasyczny pompadour powinien być strzałem w dziesiątkę!