Torba codzienna. Niedoceniany gadżet dla mężczyzny!

17 608

Torba codzienna – męskie torby wracają do łask. Może nie jest to wielki ruch, który ukazuje jak mężczyźni szturmują sklepy z galanterią skórzaną by być modnym. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia już z kilkoma olśnieniami dotyczącymi konkretnych trendów. W tym przypadku torby powoli wkradają się do garderoby dżentelmenów. Niektórzy się dziwią dlaczego tak późno. Inny wciąż nie garną się by je nosić. Traktują je po macoszemu, gdyż w mniemaniu tej grupy dodatek wciąż uznawany jest za kobiecy. Analizując ten wątek postanowiłem poszukać odpowiedzi, co tak na prawdę skłania nas do ich noszenia.  Bo w wielu przypadkach nie nosimy ich od tak.

Męskie torby. Dlaczego je nosimy?

To co kobiety wiedzą już od dawna, my zaczynamy powoli odkrywać. Torby są po prostu praktyczne. Jest to jeden z głównych powodów dlaczego powoli nabieramy wobec nich przekonania. Moda na wypchane kieszenie, które z kolei nie były wygodną opcją. Minęła. Nadszedł czas cienkich portfeli, a to co do tej pory nosiliśmy w kieszeni wraz z nim, zaczynamy wrzucać do torby. W wersji codziennej zmieści się laptop, chusteczki, krawat na zmianę, czy też drugie śniadanie do pracy. Nie musimy już tego wszystkiego nosić w ręku lub w kiczowatej reklamówce. Zaczynamy dostrzegać ich wygodną i praktyczną stronę. 

Oczywiście oprócz tych dwóch i chyba najważniejszych czynników branych pod uwagę przez mężczyzn jest jeszcze strona estetyczna. Bez niej torba byłaby tym samym, kiczowatym workiem co torebka. Te codzienne oraz biznesowe wykonane sa zazwyczaj ze skóry. Ja na poniższych zdjęciach zaprezentowałem model do codziennego użytku. Do pracy, na spotkanie. Dzięki niej możemy zabrać ulubiona książkę, komplet dokumentów, czy laptopa.

Na co zwracać uwagę kupując torbę codzienną?

Szukając dla siebie idealnej torby warto brać przede wszystkim jakość wykonania. Mało osób zwraca na ten element uwagę. Dobra torba przetrwa z nami nie rok, dwa a lat kilka, kilkanaście. 

Wymiary jakie powinna mieć standardowa torba codzienna to 30X40 cm. Zmieści się do nich laptop, czy tak jak już wcześniej wspomniałem, dokumenty. 

Dodatkowe, wewnętrzne kieszenie. Aby utrzymać porządek w naszej torbie i nie szukać niczego w biegu jak bywa to często w przypadku kobiet (przynajmniej tych ,które znam). Warto aby torba była w nie wyposażona. Komplety dokumentów, laptop, czy drobne rzeczy powinny być trzymane w tej samej torbie, ale oddzielnie. 

Czy rodzaj materiału ma znaczenie?

Tak! Podchodząc do tematu od strony ubioru. Torby ze skór gładkich są idealne w połączeniu z zestawem formalnym, roboczym. Torby wykonane ze skór szorstkich, materiałów innych niż skóra traktowane są jako mniej wizytowe. Drugim czynnikiem jest tez sama jakość tych materiałów. Przekłada się to oczywiście na cenę. W wielu przypadkach, kupując torbę najwyższej jakości dostajemy na nią kilku letnią gwarancję. 

Czy torba codzienna może być łączona z innym kolorem paska, butów? 

I tak i nie. Lepszy efekt daje nam dobranie wszystkich dodatków skórzanych w tym samym kolorze. W ubiorze formalnym odzwierciedla nasze profesjonalne podejście. Wydając jednak dużą kwotę na torbę dobrej jakości, trudno sobie pozwolić na więcej niż jeden egzemplarz. Dlatego nie musimy się kurczowo trzymać zasady tego samego koloru. W casualu możemy po prostu poszukać elementów wspólnych. Klamer, pasków etc. 

Torba codzienna Torba codzienna

Minimalizm

Inwestując w torbę warto postawić na minimalizm. Torba codzienna wyposażona w dodatkowe klamry, paski, ozdobniki będzie mniej uniwersalna. Klasyczna będzie idealna na każdą okazje. 

Podsumowanie

Torby powoli wkradają się w życie codzienne mężczyzn. Te w wersji roboczej są normalnym, przez nikogo niedemonizowanym zjawiskiem. W życiu codziennym cały czas niestety stawiamy jeszcze na wypchane kieszenie. Torba codzienna to ciekawe rozwiązanie dla osób otaczających się wieloma przedmiotami. Książka, laptop, lunch musza być w czymś noszone. 

Poniżej mój zestaw z wykorzystaniem torby codziennej:

Torba codzienna

Torba codzienna

Torba codzienna

Torba codzienna

Torba codzienna

Torba codzienna

Torba codzienna

Torba codzienna

Torba codzienna

Rzeczy, które mam na sobie: Kurtka: Zara, Sweter: H&M, Koszula: nieznana, Spodnie: Zara, Buty: Partenope, Okulary: H&M, Torba: Sartolane

Fot. Patrycja Wiaderek Fotografia

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes