5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Odpowiednia długość płaszcza, jedna z tych cech zimowego okrycia, która robi różnicę. Oczywiście dobierając tą optymalną, warto wziąć pod uwagę nie tylko tęgość naszej sylwetki ale i wzrost. W zależności czy jesteśmy wysocy (ponad 180  cm), średniego wzrostu (174 cm-179 cm) oraz niskiego wzrostu (poniżej 173 cm) dobieramy inną długość płaszcza. 

Wysocy mężczyźni 

Mężczyźni o wzroście powyżej 180 cm wzrostu, o atletycznej budowie ciała mogą sobie pozwolić na zdecydowanie więcej niż pozostali. Płaszcz sięgający wysokości kolan i poniżej ich linii nie będzie skracał sylwetki a całość będzie wyglądać dobrze. Warto też postawić na dobrze dopasowany typ płaszcza. Będzie on dodatkowo podkreślał rozłożystość ramion i wcięcie w talii. Nie polecam jednak i w tym przypadku okryć sięgających niemalże ziemi. 

Mężczyźni średniego wzrostu

Mężczyźni, których wzrost mieści się w przedziale 175-179 cm wzrostu powinni stawiać na płaszcze o średniej długości . Optymalna długość płaszcza w tym przypadku sięga powyżej linii naszych kolan. Jako że mam 177 cm wzrostu, staram się dobierać te okrycia, których dolna część kończy się kilka centymetrów powyżej linii kolan. A tą optymalną w moim przypadku długość, zaprezentowałem na zdjęciach. 

Mężczyźni niskiego wzrostu

Mężczyźni o wzroście poniżej 173 cm, powinni stawiać na płaszcze sięgające i zakrywające pośladki bądź na te o średniej długości, ale nie sięgające poniżej linii kolan. Warto, też w tym przypadku zwrócić uwagę na smukły krój płaszcza. Wytaliowane, dobrze dopasowane okrycie nie będzie skracać naszej sylwetki i zachowa odpowiednie proporcje między tułowiem a nogami. 

Moja optymalna długość płaszcza

Poruszając kwestie mojego poniższego zestawu, w tym przypadku postawiłem na bardzo prosty, stonowany zestaw, całość scalona skórzanymi dodatkami w kolorze czarnym. Płaszcz jest koloru grafitowego a kupiłem go na jednej z poświątecznych wyprzedaży. Jest dość masywny ale bardzo ciepły, od strony wewnętrznej ma dodatkową warstwę izolacyjną, dzięki czemu nawet przy niskich temperaturach nosząc tylko koszulę jest mi ciepło. Buty oraz spodnie już pojawiły się w sesjach na blogu, smukły i uniwersalny charakter pozwala na wielokrotne łączenie w niejednym zestawie. Zestaw idealnie sprawdzi się na niedzielny spacer, wyjście na kawę lub do kina.

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

długość płaszcza

Podsumowanie

Wybierając odpowiedni płaszcz na zimę czy jesień warto zwracać nie tylko na materiał z jakiego został uszyty, ale na sam krój i długość. Zbyt długi w porównaniu z naszą sylwetką będzie ją skracał. Dodatkowo odejmując kilka centymetrów. Osoby wysokie o atletycznej budowie ciała mogą swobodnie dobierać balansować pomiędzy tymi długimi, sięgającymi poniżej linii kolan a płaszczami o krótszej długości. Mężczyźni niskiego wzrostu powinni stawiać na okrycia wierzchnie nie przekraczające linii kolan. 

Rzeczy, które prezentuję: Rękawiczki: Napo Gloves, Płaszcz: MCneal, Buty: H&M, Spodnie: Bershka, Koszula: H&M, Zegarek: Jacques Lemans