Klasyczny zestaw

13 437

Klasyczny zestaw – partnerem wpisu jest marka PANDORA

Każda męska garderoba, w zależności od wykonywanego zawodu lub preferowanego stylu jej właściciela, powinna być wyposażona w rzeczy, które pozwolą mu dostosować ubiór adekwatnie do określonej okazji. Na spotkania biznesowe, do teatru czy na ślub, idealnym wyborem będzie poprawnie zestawiony garnitur. W mniej zobowiązujących sytuacjach, takich jak randka, kolacja, bądź popołudniowe spotkanie, można postawić na równie elegancki, ale jednocześnie mniej zobowiązujący strój – zestaw koordynowany/zestaw klubowy. 

Ideą takiego ubioru jest utrzymanie zestawu na odpowiednim poziomie elegancji, ale jednocześnie obniżenie stopnia jego formalności. Posiadając w swojej garderobie odpowiednie spodnie chino bądź spodnie wełniane w kant, odpowiednie marynarki i koszule, można w prosty sposób balansować ubiorem na różnych poziomach formalności, nie martwiąc się, że w obliczu randki lub niezobowiązującego spotkania, nie będzie co na siebie włożyć. 

Podstawa klasycznego zestawu koordynowanego

Zestaw koordynowany jest strojem niezwykle uniwersalnym i w wielu sytuacjach niezastąpionym. Ale żeby takim był, musi składać się z odpowiednich elementów ubioru. Podstawą tego zestawu jest odpowiednia marynarka – najbezpieczniejszy wariant bazuje na marynarce w kolorze granatowym. Marynarka w zestawie koordynowanym może występować w trzech wariantach: w wersji dwurzędowej, w wersji jednorzędowej z klapami prostymi i wersji jednorzędowej z klapami ostrymi (klapy zamknięte). 

Kolejnym, równie istotnym elementem zestawu koordynowanego są spodnie. Te, powinny być w jaśniejszym odcieniu niż marynarka. Dzięki temu, zostanie utrzymany odpowiedni kontrast kolorystyczny między górą a dołem stylizacji. Najlepiej, jak spodnie będą w kolorze szarym, beżowym lub brązowym – wybór uzależniony jest od okazji czy stylu osoby, która na taki zestaw się decyduje. 

Trzecim ważnym elementem zestawu koordynowanego jest koszula. Wybierając tę część męskiej garderoby warto bazować na koszulach w jasnych kolorach. Biel, błękit czy delikatny róż będą się zdecydowanie lepiej prezentować niż koszule w kolorze granatowym czy czarnym. W zestawach koordynowanych również są dopuszczalne koszule w prążek bądź w kratkę. 

Klasyczny zestaw koordynowany również może być bardziej lub mniej elegancki! Wszystko zależy od zestawionych elementów ubioru i równie ważnych dodatków. Rezygnując z krawata, wkładając do brustaszy kolorową poszetkę, zakładając monki zamiast czarnych oksfordów, otrzymuje się zestaw koordynowany na niższym poziomie formalności. Czarne oksfordy są zawsze bardziej formalne niż brązowe brogsy. Biała, gładka koszula jest bardziej formalna niż koszula w kratkę bądź prążek. Również i w tym przypadku warto o tym pamiętać.

Biżuteria – klasyczny prezent na walentynki

Przedstawione powyżej zestawienie odpowiednich elementów męskiej garderoby z pewnością wpisuje się w ramy klasyki mody męskiej. Zestaw koordynowany jest mniej zobowiązujący niż garnitur, ale wciąż jest na tyle elegancki, że sprawdzi się w wielu sytuacjach.

W obliczu zbliżających się walentynek, poprawny zestaw i dobrze wyprasowana koszula to nie jedyne wyzwania, przed którymi stanie wielu elegantów. Czternasty lutego to również idealna okazja do obdarowania ważnej dla ciebie osoby. Tak jak w przypadku ubioru, również wybierając odpowiedni upominek dla ukochanej kobiety, warto pójść w stronę tradycji. Odpowiednia biżuteria to nie tylko bezpieczny kierunek, ale również ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Idąc w klasycznym i sprawdzonym kierunku, odwiedziłem jeden z salonów marki PANDORA, partnera tego materiału, aby zapoznać się z ofertą walentynkową tej marki i wybrać upominek dla mojej Walentynki. Wybór nie był oczywisty, ale dzięki pomocy, jakiej udzielił mi personel salonu, myślę, że wybór będzie trafiony. 

klasyczny zestaw klasyczny zestawklasyczny zestawklasyczny zestaw

Rzeczy, które prezentuję (klasyczny zestaw): koszula: Willsoor, marynarka Lord 2, płaszcz (kolekcja „Va Banque”), spodnie CLASSIC 2:Próchink, zegarek: CITIZEN (Butiki SWISS), buty: Yanko (Patine.pl)

Miejsce sesji: salon marki PANDORA w Warszawie, ul. Nowy Świat 37

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes