Jak się ubrać na Wigilię, Święta? Poradnik gentlemana.

0 468

Zestaw na wigilię!

Święta Bożego Narodzenia to czas, który przede wszystkim powinniśmy spędzać w gronie rodzinnym. Jest to też czas, który wymaga od nas stosownego ubioru, dres czy wytarte dżinsy w tym przypadku zdecydowanie się nie sprawdzą. Mimo że święta możemy zaliczyć do okresu bardziej formalnego niż codzienny spacer to w tym przypadku nie musimy zakładać w pełni ubioru formalnego. Zestawy w stylu smart casual czy zestawy koordynowane będą w tym przypadku najlepszą opcją. Całość stylizacji ma sprawiać wrażenie ciepłej, spokojnej, a nie jak to jest w ubiorze biurowym sztywnej i surowej. W materiale poniżej przedstawię moje propozycje na świąteczną stylizację, tak aby wszystko współgrało i wtapiało się w aurę świąt. 

Podstawa do komponowania zestawów na wigilię 

Wszystkie rzeczy, które prezentuje poniżej charakteryzują się uniwersalnym stylem. Można powiedzieć, że popełnienie błędu w komponowaniu świątecznego zestawu jest niemalże niemożliwe. Skupiając się na butach, zarówno „monki” jak i „brogsy” będą dobrze wyglądać w połączeniu z garniturem, jak i spodniami „chino” czy dżinsami. Koszula w kolorze różowym dobrze wygląda w odcieniach szarości, granatu a niebieski „knit”, powinien zgasić w pewnym stopniu ten kolor. Kardigan po części może pełnić funkcję marynarki, ale niestety nie zastąpi jej w stu procentach. Zestaw z marynarką charakteryzuje się wyższym stopniem formalności. 

wigilię
Garnitur: Bytom.com.pl Buty: Suitsupply.com pozostałe rzeczy dostępne na zalando.pl

Zestaw na wigilię nr 1

Podstawą poniższego zestawu są spodnie chino w kolorze granatowym, koszula, krawat typu „knit” oraz kardigan. Na stopach buty typu „monki”, oczywiście „derdby” czy zamszowe „brogsy” w tym zestawie też będą wyglądały znakomicie. Jeśli ktoś preferuje marynarkę zamiast kardiganu jak najbardziej można jej użyć. Cały zestaw w tym momencie uzyska charakter bardziej oficjalny. 

wigilię

Zestaw nr 2

Zestaw drugi ze względu na zastąpienie kardiganu marynarką, charakteryzuje się wyższym stopniem formalności. Szara marynarka i różowa koszula wzajemnie się uzupełniają tworząc naprawdę fajny zestaw. Oczywiście przeciwnicy tego koloru mogą śmiało wykorzystać tę w kolorze niebieskim. W tym przypadku zamszowe „monki” zastąpiłem butami ze skóry licowej typu „brogsy”.

wigilię

Zestaw nr 3

Zestaw, który charakteryzuje się najwyższym z zaprezentowanych stylizacji stopniem formalności. W sam raz aby udać się z pierwszą, oficjalną wizytą u przyszłej teściowej. Tak jak w powyższym zestawie koszulę w kolorze różowym możemy zastąpić niebieską. Szary garnitur natomiast garniturem w kolorze granatowym. 

wigilię

Podsumowanie

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia jest to okres, w którym też warto wyglądać dobrze. Standardowe zestawy garniturowe mogą okazać się zbyt oficjalne na tą okoliczność. Zaprezentowany w tym artykule garnitur, ze względu na dodatki typu krawat knit, poszetka czy buty o nieoficjalnym charakterze, obniżają jego formalność.  Dla zwolenników luźniejszego ubioru, sprawdzą się zestawy z wykorzystaniem kardiganu lub nieoficjalnej marynarki. 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes