5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Zestaw na wigilię – Święta Bożego Narodzenia to czas, który przede wszystkim powinniśmy spędzać w gronie rodzinnym. Jest to też czas, który wymaga od mężczyzn odpowiedniego ubioru – dres czy wytarte dżinsy w tym przypadku zdecydowanie się nie sprawdzą. Mimo, że święta możemy zaliczyć do okazji bardziej formalnych niż codzienny spacer to nie oznacza, że trzeba wyglądać jak „bankier”. Jest to uzależnione głównie od podejścia rodziny i zestawy w stylu smart casual czy zestawy koordynowane też będą dobrą opcją. Całość stylizacji ma sprawiać wrażenie ciepłej, spokojnej a nie jak to jest w ubiorze biurowym sztywnej i surowej. W tym materiale przedstawię moje propozycje na świąteczną stylizację na różnym poziomie elegancji. 

Podstawa do komponowania zestawów

Większość rzeczy, które prezentuje poniżej charakteryzują się uniwersalnym stylem i powinny do siebie pasować. Można powiedzieć, że popełnienie błędu w komponowaniu świątecznego zestawu w tym przypadku jest niemalże niemożliwe. Skupiając się na butach, zarówno „monki” jak i „brogsy” będą dobrze wyglądać w połączeniu z garniturem jak i spodniami „chino” czy dżinsami. Koszula w kolorze różowym dobrze wygląda w odcieniach szarości, granatu a różowa, jedwabna poszetka będzie do niej nawiązywała – niebieski „knit”, powinien natomiast zgasić w pewnym stopniu ten kolor. Kardigan po części może pełnić funkcję marynarki, ale niestety nie zastąpi jej – warto o tym pamiętać. Zestaw z marynarką charakteryzuje się wyższym stopniem formalności. Dla osób, które nie lubią różowego – mogą go zastąpić błękitem. 

rzeczy do zestawów

Garnitur: Bytom.com.pl Buty: Suitsupply.com pozostałe rzeczy dostępne na zalando.pl

Zestaw nr 1

Podstawą poniższego zestawu na wigilię i święta są spodnie chino w kolorze granatowym, koszula, krawat knit oraz kardigan. Na stopach buty typu „monki” – oczywiście „derdby” czy zamszowe „brogsy” w tym zestawie też będą wyglądały dobrze. Kardigan często zastępuje na obiadach, kolacjach i spotkaniach, które odbywają się w gronie rodzinnym, marynarkę. Tego typu swetry też dobrze wyglądają z koszulą i krawatem i warto posiadać przynajmniej jeden w swojej szafie. Jeśli ktoś preferuje jednak marynarkę zamiast kardiganu, też będzie w tej konfiguracji wyglądać dobrze- dzięki niej stylizacja będzie miała charakter bardziej oficjalny. 

zestaw na wigilię

Zestaw nr 2

Zestaw drugi, ze względu na zastąpienie kardiganu marynarką, charakteryzuje się wyższym stopniem formalności. Szara marynarka i różowa koszula wzajemnie się uzupełniają tworząc naprawdę fajny zestaw. Oczywiście przeciwnicy tego koloru mogą śmiało wykorzystać tę w kolorze niebieskim. W tym przypadku zamszowe „monki” zastąpiłem butami ze skóry licowej typu „brogsy”, których uzupełnieniem są skórzane dodatki w tym samym kolorze.

zestaw na wigilię

Zestaw nr 3

Zestaw na wigilię i święta, który charakteryzuje się najwyższym z zaprezentowanych stylizacji stopniem formalności, jest idealnym rozwiązaniem, aby udać się z pierwszą, oficjalną wizytą u przyszłej teściowej. Tak jak w powyższym zestawie koszulę w kolorze różowym bez problemu można zastąpić niebieską. Szary garnitur natomiast garniturem w kolorze granatowym lub grafitowym

na wigilię

Podsumowanie

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia jest to czas, w którym też warto wyglądać dobrze. Standardowe zestawy garniturowe mogą okazać się zbyt oficjalne i zbyt „sztywne” na tą okazję. Zaprezentowany w tym artykule garnitur, ze względu na dodatki typu krawat knit, poszetka czy buty o nieoficjalnym charakterze, obniżają jego formalność i powinien sprawdzić się jako zestaw na wigilię oraz święta. Dla zwolenników luźniejszego ubioru, sprawdzą się zestawy z wykorzystaniem kardiganu lub marynarki i spodni chino.