5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Zestaw biznesowy, charakteryzuje się dość sztywnymi regułami. W tym przypadku, ekstrawaganckie dodatki typu poszetka, krawat czy skarpety nie wchodzą w grę. Tak jak już pisałem w jednym materiale na blogu, cały zestaw ma nie odciągać uwagi od celu spotkania. Czyli? Dobicia korzystnego interesu. Mimo to postanowiłem w tym przypadku postawić na krawat w odcieniu pomarańczowym, podkreślam jednak że nie jest on jaskrawy lecz bardziej pastelowy co w pewnym sensie klasyfikuje go do grupy dodatków formalnych. Jak widać w towarzystwie niebieskiej marynarki i koszuli w minimalistyczna kratę dobrze się prezentuje.

Wszystkie dodatki typu buty, pasek od spodni, teczka i pasek od zegarka w kolorze czarnym. Co możecie zauważyć na poniższej fotografii.

Garnitur – zestaw biznesowy 

Jeśli chodzi o sam garnitur, ten jest klasyczny, koloru granatowego. Marynarka lekko taliowana, spodnie zwężane. Oczywiście w brustaszy, ręcznie obszywana, jedwabna poszetka. Postanowiłem odejść w tym przypadku od poszetki lnianej na rzecz tej, którą możecie zobaczyć poniżej.

zestaw biznesowy

zestaw biznesowy

Zegarek

Poruszając temat mojego przegubu i to co na nim się znajduje to Frederiquw Constant Healey Automatic. Pochodzi on z kolekcji Vintage Rally- Healey, która powstała z myślą uczczenia wyścigów Paryż-Pekin. Zegarek ten został wyposażony w mechanizm z 38 godzinną rezerwą chodu. Szkło oczywiście szafirowe, odporne na zarysowania. Pasek został wykonany ze skóry krokodyla i jest stylizowany tak aby nawiązywał do sportów motorowych. Chcąc dodatkowo podkreślić istotę całego projektu, na deklu tego zegarka został wygrawerowany model samochodu Austin Healey. 

zestaw biznesowy

zestaw biznesowy

zestaw biznesowy

Buty – zestaw biznesowy 

Kolejnym i dość istotnym elementem ubioru biznesowego są buty. Te powinny być przede wszystkim wygodne, nie zakładajmy ich na rozmowę kwalifikacyjną, spotkanie biznesowe czy wieczorny bankiet, zaraz na drugi dzień po zakupie. Obuwie wymaga rozchodzenia, a niekomfortowe uciskanie stopy, obtarcia, będą nas dodatkowo rozpraszać a w przypadku bankietu, zabiorą radość z całej imprezy. Obuwie jakie możecie zobaczyć we wpisie, zalicza się do kategorii brogsów, które charakteryzują specyficzne zdobienia. Zamknięta przyszwa natomiast pozwala nam odpowiedzieć na pytanie czy są to buty typu „derby” czy „oxfordy”. W tym przypadku „oxfordy”. Buty na potrzeby wpisu, dostarczyła firma Yanko, którą z pewnością większość z Was powinna znać. Jeśli jeszcze nie zaglądaliście na stronę, zachęcam. 

zestaw biznesowy

zestaw biznesowy

zestaw biznesowy

zestaw biznesowy

zestaw biznesowy

Podsumowanie – zestaw biznesowy 

Zestaw został skomponowany w stylu „business formal”, który sprawdzi się na rozmowie kwalifikacyjnej, spotkaniu biznesowym lub wydarzeniach charakteryzujących się dużym stopniem formalności. Istotą całego stylu jest nie rzucanie się w oczy, nie odciąganie uwagi. Przekłada się to oczywiście na kolorystykę, która jest stonowana oraz charakter dodatków typu krawat, poszetka, buty.

Buty marki Yanko wykorzystane w zestawie:   www.patine.pl

Zegarek Frederique Constant Healey Automatic: www.twoje zegarki.com.pl

Zdjęcia: Paweł Czereśniowski (KlasykStudio)

Ciekawe artykuły: