5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Wiosna/lato 2016 – sezon powoli ma się ku końcowy o czym świadczą coraz niższe temperatury. Podobnie jak w ubiegłym roku, jak również wraz z końcem sezonu zimowego, w tym materiale, przygotowałem krótkie podsumowanie tego, co pojawiło się na blogu w ostatnich czterech miesiącach. Działo się się dużo w ostatnim czasie, ale najlepsze i najciekawsze projekty dopiero przede mną – o czym wkrótce napiszę na blogu.

Sezon wiosna/lato to idealny czas, aby ograniczyć wpisy poradnikowe (tekstowe), na rzecz wpisów, w których dominują zdjęcia. Taką też strategię publikacji przyjąłem w tym roku i stylizacji, w odróżnieniu od analogicznego okresu z poprzedniego roku, na blogu pojawiło się znacznie więcej.

„Warszawa pod krawatem 04” – rozpoczęcie sezonu wiosna/lato 2016

Rozpoczęcie, wciąż jeszcze trwającego sezony, nastąpiło z dniem czwartej już edycji „Warszawy pod krawatem”. Wydarzenie to zgromadziło rekordową liczbę uczestników (około 150 osób), a naszym gościem specjalnym był Luka Rubinacci. Przygotowania do „WPK 04” rozpoczęły się w styczniu 2016 roku, i trwały ponad cztery miesiące. Niebawem jesienna odsłona tego wydarzenia – o czym poinformuję wkrótce. Poniżej link do filmu oraz kilka zdjęć z „WPK 04”.

warszawa pod krawatem 04warszawa pod krawatemwarszawa pod krawatem 04 warszawa pod krawatem 04warszawa pod krawatem 04 warszawa pod krawatem 04 warszawa pod krawatem 04

Moje pierwsze letnie Pitti Uomo

Ten sezon letni był ciekawy i inspirujący nie tylko ze względu na „WPK 04”, ale również ze względu na mój pierwszy letni wyjazd na Pitti Uomo. Do tej pory uczestniczyłem jedynie w zimowej edycji, z relacji moich znajomych słyszałem, że edycja letnia jest ciekawsza i cieszy się większym zainteresowaniem. Po mojej wizycie, okazało się, że mieli racje. Poniżej trzy zestawy, które podczas pobytu we Florencji miałem na sobie. Podrzucam również linki do fotorelacji z dwóch dni Pitti Uomo 90. 

Relacja z pierwszego dnia Pitti Uomo 90 – TUTAJ

Relacja z drugiego dnia Pitti Uomo 90 – TUTAJ

Stylizacja z pierwszego dnia Pitti Uomo 90

moje stylizacje moje stylizacje moje stylizacje

Stylizacja z drugiego dnia Pitti Uomo 90 

moje stylizacje moje stylizacje moje stylizacje

Stylizacja z wieczornego przyjęcia 

moje stylizacje moje stylizacje

Letnie stylizacje

Jedną z pierwszych, letnich stylizacji, które opublikowane zostały na blogu w sierpniu, był zestaw na bazie lnianego garnituru. Garnitur ten postanowiłem zaprezentować na tle warszawskich kamienic, pomiędzy którymi, poruszałem się na rowerze. Jednoślad stylem nawiązywał do stylizacji. Link do całego materiału TUATJ.

lniany garnitur lniany garnitur lniany garnitur

Na Pitti Uomo 90, zaprezentowałem pierwszy raz dwurzędowy garnitur. Po powrocie do Polski, postanowiłem go rozkompletować. Dzięki detalom, bez trudu mogłem wykorzystać samą marynarkę, łącząc ją z białymi spodniami. Więcej na temat tego zestawu pisałem TUTAJ.

rozkompletowany garnitur rozkompletowany garnitur rozkompletowany garnitur

Podobnie jak w zestawie powyżej, ta stylizacja również jest na bazie marynarki, pożyczonej od lnianego garnituru. Dzięki temu, że jest wykonana z odpowiedniego materiału i posiada odpowiedni wzór – bez trudu można nosić ją razem ze spodniami od kompletu, jak i osobno. Cały zestaw TUTAJ

białe dżinsy białe dżinsybiałe dżinsy

Korzystając z dobrej pogody, jaka w te wakacje nam towarzyszyła, postanowiłem również przełamać elegancki trend, który dominował od dnia założenia bloga. W to lato, pierwszy raz na blogu, zawitał zestaw casualowy. Więcej na ten temat pisałem TUTAJ.

zestaw casualowy zestaw casualowy zestaw casualowy

Na blogu pojawił się również  zestaw koordynowany. Tym razem, to spodnie są w ciemniejszym odcieniu, nie jak to bywa w klasyce – marynarka. Cały wpis TUTAJ

ciemne spodnie ciemne spodnie

Najpopularniejsze letnie wpisy

Co nowego w sezonie jesień/zima? 

Wiosna/lato, to świetny okres dla miłośników mody męskiej! Mimo, że sezon ten powoli zmierza ku końcowi, to jesień i zima również nikogo nie powinna ograniczać. Długie płaszcze, szale czy rękawiczki, to dodatki, które powinny znaleźć się w każdej męskiej garderobie w tym okresie. Zbliżający się zimowy sezon będzie dla mnie niezwykle ciekawy i intensywny, gdyż światło dzienne ujrzą dwa projekty, nad którymi pracowałem przez ostatnie pół roku.