5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Warszawa pod krawatem – dokładnie osiem miesięcy temu, na jednej z warszawskich ulic, odbyło się kameralne spotkanie czterech dżentelmenów, na co dzień prowadzących blogi. Było to pierwsze z cyklu spotkań o nazwie „Warszawa pod krawatem”, których jak sama nazwa wskazuje, tematem przewodnim była moda męska. Stłamszeni i często spychani na margines postanowiliśmy pokazać wszem i wobec, że „mężczyźni też swój gust mają i na modzie się znają”. Mimo, że inicjatywa jest dość młoda to z każdą edycją entuzjastów i sympatyków śledzących nasze poczynania jest coraz więcej, czego przykładem jest „Warszawa pod krawatem 03”.

Trzecie spotkanie entuzjastów mody męskiej, odbyło się czternastego listopada, a miejscem, w którym trwały rozważania nad trendami i problemami, z którymi zmaga się współczesny mężczyzna dbający o swój wygląd była klimatyczna Galeria Freta mieszcząca się przy ul. Freta 39 w Warszawie. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy od pamiątkowego, grupowego zdjęcia oraz „Boungiorno”. Okrzyk ten został wybrany nieprzypadkowo, wielu członków grupy „Pod krawatem” wzoruje się bowiem na Włoskim stylu, natomiast same spotkania zawsze rozpoczynają się przed godziną 12.

pod krawatem

Drugim punktem naszego spotkania i chyba najważniejszym, było wybranie uczestnika, który miał najlepiej zawiązany krawat. Wybór nie był łatwy, ale dzięki doświadczeniu Jana Adamskiego i Michała Karlaka, (współwłaściciela firmy Dignito, która była jednocześnie fundatorem nagrody) oraz poczuciu estetyki Izabeli Zabłotnej, udało się wyłonić zwycięzcę. Uczestnikiem spotkania, który miał najlepiej zawiązany krawat był Marek, autor bloga Pin Collar. Za przywiązanie do estetyki, otrzymał on (chyba to nie będzie zaskoczeniem) krawat oraz poszetkę. Mam nadzieję, że Marek utrzyma formę do następnego spotkania, o którym będziemy informować z wyprzedzeniem na stronie i FB.

Porównując zdjęcia z pierwszej edycji (Tutaj) i obecnej, można zauważyć znaczny progres. Tym razem w spotkaniu uczestniczyło około trzydzieści osób; co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Warto też wspomnieć, że część gości na co dzień nie mieszka w Warszawie i mimo setek kilometrów jakie dzieli nasze miasta, przyjechali do stolicy specjalnie na to spotkanie. Dawid, autor bloga Secondhand Dandy oraz pomysłodawca i organizator Gentlemans’s Walk przyjechał do nas z Wrocławia. Marek, twórca bloga Pin Collar przyjechał z Gdańska, Michał Meandry Mody Męskiej z Łodzi, Alan Arbiter Elegantarium przybył z Redy, Michał Wróblewski z Torunia a Mateusz Herba z Krakowa. 

Pierwsze dwie edycje były spotkaniami w męskim gronie, na trzeciej edycji WPK, nie zabrakło towarzystwa uroczych Pań, które reprezentowały grupę funkcjonującą pod nazwą „Damosfera„. Mam nadzieję, że na następnych spotkaniach też ich nie zabraknie. Poniżej relacja z trzeciej edycji „Warszawy pod krawatem” zarówno w postaci zdjęć oraz krótkiego filmu. 

Zdjęcia z „Warszawy pod krawatem 03”

Pod krawatem Pod krawatempod krawatempod krawatem WarszawaWarszawapod krawatempod krawatempod krawatemWarszawa pod krawatem pod krawatempod krawatem pod krawatem Warszawa pod krawatemWarszawaWarszawaWarszawa Warszawa pod krawatemWarszawa Warszawa Warszawa

Za realizację materiału dziękujemy Katarzynie i Piotrowi z KP Multimedia

Wszystkim osobą, które przybyły na trzecią edycję „Warszawy pod krawatem” chciałbym gorąco podziękować. Organizatorem wydarzenia była grupa „Pod krawatem” (Albert Borowiecki, Jan Adamski, Rafał Przetak, Mateusz Szczepański)