0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Trzy style – szukając swojego, indywidualnego stylu w ostatnim czasie dość często zdarza mi się  eksperymentować z dobieraniem dodatków. Mimo że sam kierunek, w którym chciałbym podążać mam już nakreślony to wypracowanie charakterystycznych dla mojej osoby detali, odzwierciedlające sposób myślenia i bycia jest jeszcze w nieco eksperymentalnym zestawieniu.Gra dodatkami, ich barwą, strukturą materiału i kroju to jest to do czego dążę i to co na pewno niejednokrotnie pojawiać się będzie na blogu. W drodze moich poszukiwań własnego stylu,  są już na tym świecie osoby, które ten swój indywidualny styl od dawna mają już wypracowany. Osoby, które są dla mnie pewną inspiracją w drodze moich poszukiwań. Przedstawie w tym materiale sylwetki trzech dżentelmenów, których łączy zmysł do wyszukanych stylizacji oraz to co skłoniło mnie do pochylenia się nad tym tematem.

Co łączy producenta whisky z poniższymi stylami, dżentelmenami?

Nie tylko w świecie mody możemy znaleźć indywidualności. Zarówno projektanci ubrań, samochodów i oczywiście producenci i koneserzy smaków alkoholi, podczas tworzenia czegoś nowego, wyjątkowego muszą czerpać skądś inspiracje. Odpowiadając na pytanie. Co łączy producenta whisky ze stylami wspomnianych dżentelmenów? Dążenie do wypracowania indywidualnego stylu, smaku, który jest czymś lub kimś inspirowany. Poniżej znajdziecie też krótki film, zawierający pewien przekaz, który po głębszej analizie można dostrzec w samym poście. Nie ważne jak daleko zajdziesz, i jak wyglądasz, inspirowanie się kimś, czymś, zawdzięczanie czegoś komuś, nie jest niczym negatywnym. Abstrahując od preferencji naszych kubków smakowych i upodobań.

 

Matt Bomer

Pierwszym z trzech, zaprezentowanych dżentelmenów będzie Matt Bomer. Fani serialu emitowanego na małych ekranach „White Collar” na pewno tego pana kojarzą. Znany jest on nie tylko ze swoich umiejętności aktorski ale i z wyszukanych stylizacji. Matt to typowy amerykański, dandys. Nie zobaczycie go w dwurzędówkach, garniturach i krawatach w wyrazistych kolorach. Główną cecha jego stylu jest prostota. Szary, grafit, granat, biel to cztery kolory wykorzystywane przez niego najczęściej.

Matt-Bomer

zestaw

thefilmstage.com, theberry.com

Jeśli weźmiemy pod lupę dodatki wykorzystywane w jego stylizacjach, to tu na myśl przychodzą dwie rzeczy. Biała, lniana poszetka i spinki do krawata, które są przez samych Amerykanów często wykorzystywane.

matt

www.digitalspy.co.

Podsumowując styl Matta Bomera na myśl przychodzą mi trzy słowa, prostota, elegancja i dopasowanie. Jego ubrania leżą w każdej pozycji niemalże idealnie. Ciekawostką jest natomiast fakt że w jednym z wywiadów Bomer przyznał się że za znakomicie dobranymi garniturami, zestawami koordynowanymi i dodatkami stoi jego stylistka.

Trzy style – David Gandy

Drugim dżentelmenem, który wypracował swój własny styl a obecnie jest uznawany za jednego z najpopularniejszych modeli świata jest David Gandy. Sylwetkę tego pana niejednokrotnie mogliście dostrzec na fanpag’u mojego bloga. W tym materiale przytoczę trochę więcej informacji na jego temat.

Jednym z zauważalnych i często wykorzystywanych elementów jego jak i brytyjskiego stylu jest kamizelka. Zarówno w ubiorze formalnym jak casualowym w połączeniu z dżinsami wygląda to naprawdę dobrze. Nadaje indywidualnego charakteru.

elegancki

www.vogue.co.uk, www.mirror.co.uk, www.instyle.co.uk

Zarówno w zestawach koordynowanych, w casualu jak ubiorze formalnym jego atletyczna sylwetka w połączeniu z dobrze skrojonym ubiorem prezentuje nienagannie. Czego dowodem są poniższe fotografie.

koordy

www.instyle.co.uk, www.october-house.co.uk

casual

www.socialitelife.com

gandi

metro.co.uk, www.zimbio.com, becuo.com

Reasumując, styl Davida Gandego to mieszanka brytyjskiej elegancji oraz włoskiej sprezzatury. Klasyczny, deszczowy schemat jest często przełamywany lekkością i charyzmą stylu włoskiego.

Trzy style – Lino Ieluzzi

Pierwszy z zaprezentowanych Panów charakteryzował się ściśle formalnym i prostym ale efektownym stylem, drugi łączy ze sobą elegancję oraz włoski powiew lekkości. Czym się charakteryzuje Lino Ieluzzi? Jeśli zastanawiacie się czym jest ta słynna włoska „sprezzatura”, wystarczy przeanalizować styl Lina. Nieustanne, świadome łamanie zasad oraz umiejętność grania dodatkami to jego cecha charakterystyczna. Mimo że na początku nierozumiany i przez wielu wyśmiewany, dziś znajduje wielu naśladowców w całej Europie. Jeśli uczyć się łamania zasad męskiej elegancji to tylko od najlepszych a do tych możemy zaliczyć tego dżentelmena.

Trzy style – Jedną z charakterystyczny elementów jego ubioru jest marynarka dwurzędowa. Powszechnie uznaje się że ten typ marynarki ma być zawsze zapięty. Lino jednak często łamie ten nakreślony schemat.

lino

trzy style

tomimito.com, skultuna.com, www.thesartorialist.com

Biorąc pod lupę dodatki, które są nieodzownym elementem jego stylu od razu w oczy rzuca się krawat z liczba „7” oraz czarne, przeciwsłoneczne okulary.

trzy style

life.forbes.pl

trzy style

www.thethreef.com

 

Trzech dżentelmenów, trzy odrębne style. Style, które z pewnością nie tylko dla mnie ale i dla wielu mogą być źródłem inspiracji. Jeśli ktoś z czytelników jest właśnie na etapie poszukiwań własnego, indywidualnego kierunku może warto znaleźć pewną osobowość, która nas naprowadzi i natchnie do wypracowania własnego indywidualnego stylu.

 trzy style

Wpis powstał we współpracy z producentem whisky:

Grants-logo