5.00 avg. rating (100% score) - 2 votes

Pitti Uomo, największe i najpopularniejsze targi mody męskiej we Włoszech,już za półtora miesiąca. W dniach 16-19 stycznia, we Florencji, setki jak nie tysiące miłośników mody męskiej odwiedzi to miasto w różnych celach, część z nich przyjedzie tam w interesach, dokonując transakcji kupna bądź sprzedaży najlepszej klasy materiałów. Część natomiast pojawi się tam w celach czysto towarzyskich, po to, aby podejrzeć obecne trendy i spotkać trendsetterów z innych krajów. Ja postanowiłem nie czekać na przecieki z Florencji i na podstawie obecnych kolekcji poruszyć temat trendów na nadchodzący, jesienno-zimowy sezon. Tak jak latem również w chłodniejszych porach roku mamy do czynienia ze zjawiskami mniej bądź bardziej popularnymi, z trendami, które trwają tylko sezon i tymi, które utrzymują się dłużej. Do drugiej grupy można z pewnością zaliczyć camelowe płaszcze, do pierwszej natomiast zaliczyłbym swetry o grubym i mięsistym splocie. 

Camelowe płaszcze

O popularności i uniwersalności camelowych płaszczy pisałem już na w blogu w poprzednim tygodniu. Moda na nie trwa już drugi sezon i trudno jej nie ulec. Płaszcze o tej barwie są popularne z kilku powodów, jednym z nich jest efektowny kolor. W porównaniu do płaszczy szarych czy granatowych, wyróżniają się w tłumie i przyciągają wzrok. Idąc zatłoczoną ulicą, trudno jest nie zauważyć mężczyzny czy kobiety, która ma na sobie takie wierzchnie okrycie. Drugim powodem ich popularności jest uniwersalność. Camelowy kolor można łatwo połączyć z zielenią, brązem, szarością, granatem a nawet ubraniami w kolorze czarnym czy szarym. Jeszcze rok temu, polskie marki w swoim asortymencie nie miały wielu modeli płaszczy w tych barwach, obecnie możemy przebierać między płaszczami dwurzędowymi a jednorzędowymi, płaszczami krótkimi a długimi. Szeroki asortyment wpływa pozytywnie na popularyzację okryć wierzchnich w kolorze camelowym.

camelowy płaszcz camelowy płaszczcamelowy płaszcz camelowy płaszcz trendy toruń

Golfy

W modzie męskiej funkcjonują od dawna, były czasy, kiedy mężczyźni nosili je częściej i były czasy, kiedy golfy odchodziły w zapomnienie. Podobnie jak inne rzeczy, noszenie tych swetrów ma swoje plusy oraz minusy. Do plusów można zaliczyć ciepło jakie utrzymują dzięki temu, że mają „komin” oraz dodatkowo wysmuklają szyję, twarz. Jest to idealne wyjście dla osób o okrągłych kształtach. Golfy mimo konstrukcji można nosić same, jak i z marynarkami, garniturami czy kamizelkami. Odpowiedni golf dodaje szyku, źle dobrany popsuje stylizacje. Trendy na noszenie golfów moim zdaniem dopiero się w Polsce rozwijają, może się okazać, że dopiero w następnym sezonie będą dostrzegane, podobnie było z camelowymi płaszczami. 

trendytrendy golftrendy

trendy

Fot: www.gentlemensweardaily.com

Jasne spodnie

Powszechnie w naszym kraju przyjęło się, że spodnie w jasnych kolorach noszone są wyłącznie w okresie letnim. Powodów może być kilka, za główny uznaje się jednak pogodę. Błoto i woda, która w okresie jesienno-zimowym jest naturalnym zjawiskiem na polskich ulicach skłania mężczyzn i kobiety do zakładania spodni w ciemnych kolorach. Dzięki temu, drobne plamy na nogawkach powstałe w wyniku przypadkowych zdarzeń w drodze do pracy, na uczelnię czy zakupy są mniej widoczne. Ja jestem ich zwolennikiem i niezależnie czy to jest lato, jesień czy zima nosze je za każdym razem kiedy nadarzy się okazja. Oczywiście są dni, kiedy i ja wybieram spodnie w ciemnych barwach. Jeśli natomiast zimą czy jesienią mamy słoneczny i bezchmurny dzień, nie widzę przeciwwskazań by z nich rezygnować.

trendytrendy

Podsumowanie 

Przyglądając poczynania zagranicznych trendsetterów czy blogerów można dostrzec pewne trendy, które i w naszym kraju z czasem dotrą. Popularnym zjawiskiem, które może być dostrzegane na polskich ulicach zimą i jesienią to widok mężczyzn w jasnych spodniach, camelowych płaszczach czy golfach noszonych pod marynarką, kamizelka i do garniturów. 

Zapisz się do Newslettera bloga