5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Trendy w modzie męskiej  –  mimo, że w ostatnim czasie jeszcze dość mocno słońce nam dogorywa to przechadzając się po sklepach, galeriach możemy dostrzec zbliżającą się wielkimi krokami jesień. A skoro jesień już czyha na nas tuż za rogiem, przyszedł też czas na przegląd tego co mają nam do zaoferowania rodzime, jak i zagraniczne marki na naszym rynku. Temat jest o tyle ciekawy, że Ci co z internetem są dość mocno związani co i róż zasypywani są echem dyskusji jaka na ten temat się na dobre rozkręciła wśród blogerów, dziennikarzy oraz pasjonatów mody męskiej. Skoro już część z osób wyraziła już swoją opinię na temat zaprezentowanych produktów i wyznaczonych trendów, przez marki odzieżowe na jesień 2014, to i ja postanowiłem wtrącić swoje 5 groszy. Postanowiłem więc zrobić przegląd, tego czego moim zdaniem nie można ominąć. Kolekcje, które przykuły moją uwagę.

A tą na pewno przykuł sklep internetowy Suitsupply.com. Osoby, które nie miały okazji prześledzenia letniej kampanii promującej kolekcje lato 2014 mogą to zrobić za pośrednictwem poniższego linku.

Kolekcja Wiosna/Lato 2014

Natomiast Ci co już widzieli zdjęcia z powyższej kampanii a nie zaglądali jeszcze na stronę tej marki, na pewno się nie rozczarują. Kolekcje zaprezentowane są na poziomie, który wśród naszych rodzimych marek do tej pory jest czymś abstrakcyjny, stanowiącym dopiero pewną melodię przyszłości. Poniżej to co przykuło moją uwagę:

Garnitury

garnitury

garnitury

Marynarki

garnitury

Płaszcze/Kurtki

garnitury

płaszcze

Spodnie

spodnie

spodnie

Buty

buty

Kolekcja bytom

Jedyną na daną chwilę, marką z naszego rodzimego podwórka, która mnie zaskoczyła jest marka Bytom.SA. Prezentacja jesiennej, dość barwnej i śmiało mogę użyć tego słowa, innowacyjnej i niespotykanej do tej pory kolekcji wśród Polskich marek jest naprawdę na wysokim, nawiązującym do światowych trendów poziomie. Zarówno kolorystyka garniturów, płaszczy czy spodni, została osadzona na dobrze wyselekcjonowanych modelach czy manekinach. Chyba się ze mną zgodzicie?  Całość wygląda naprawdę dobrze a ubranie i klimat studyjny, stanowią pewien monolit. Jedynie do czego mogę się przyczepić to brak na niektórych ilustracjach dbałości o takie szczegóły jak poszetka. Poniżej to co zwróciło moja uwagę.

Garnitur

garnitury

garnitury

garnitury

Marynarki

garnitury garnitury marynakri

Płaszcze/Kurtki

   płaszcze

płaszcze

płaszcze

Spodnie

spodnie

spodnie

Kolekcja marki Gant

Marka coraz bardziej popularniejsza w naszym kraju, uznawana za solidną. Ubrania charakteryzuje stonowana kolorystyka i klasyczny krój. Coś dla osób, które wolą nie eksperymentować a stawiają na klasykę.

Marynarki

marynarki 

Płaszcze

marynarki kurtki

Buty

buty

Kolekcja Massimo Diutty

Jest to marka, która powstała w 1985 roku i na pewno przez wielu mężczyzn rozpoznawalna. W swoim asortymencie posiada odzież zarówno tą elegancką typu garnitury, koszule jak i charakteryzującą się casualowym stylem. Od jakiegoś czasu dość bacznie przyglądam się prezentowanym kolekcją, a teraz postanowiłem zaprezentować jej część na blogu. Poniżej to co moim zdaniem może być interesujące w komponowaniu stylizacji jesienno-zimowych.

Garnitury

garnitur garnitur

Marynarki

marynarki marynarki

Kurtki/Płaszcze

marynarki marynarki

Spodnie

spodnie spodnie

Kolekcja Mango

Jest to już kolejne hiszpańskie przedsiębiorstwo działające na naszym rynku. Najwidoczniej trafia w gust polaków i oczywiście w mój. Marynarki, spodnie oraz kardigany są to te rzeczy, które z pewnością mógłbym wykorzystać w swoich stylizacjach. Jedną z zalet sklepów, które działają głównie w sieci są ceny produktów. Podczas wyprzedaży można trafić na naprawdę mocno przecenione produkty.

Marynarki

marynarki marynarki

Płaszcze/Kurtki

marynarki kurtki

Spodnie

 spodnie spodnie

Kolekcja Vistuli

Mimo że produkty zaprezentowane na stronie internetowej typu garnitur czy spodnie nie robią jakiegoś piorunującego wrażenia, to od lat marka cieszy się uznaniem wśród polskich mężczyzn. Oświadczenie że dresy, które znalazły się w gamie produktów Vistuli maja wyznaczać nowe trendy i świadczyć o sile marki są dla mnie nad wyrost przesadne. Zamiast na ogromne banery między innymi na ul. Marszałkowskiej w Warszawie więcej uwagi warto było poświęcić, samym produktom prezentowanym na stronie internetowej. Mam wrażenie że w tym przypadku, cały czas marka nie dostrzega potencjału jaki drzemie w internecie. Oczywiście mowa tu nie tylko o Vistuli. Całość kolekcji jednak oceniam na poprawnym poziomie i mam nadzieje że te wytarte dżinsy, świecące kurtki czy dresy nie będą świadczyć o „sile marki” w następnym sezonie.

Garnitury

garnitur

Marynarki

marynarki

Kurtki/Płaszcze

płaszcze

Spodnie

spodnie

Inspiracje

kolekcja gant

Trendy w modzie – Inspiracja Bytom

bytom

kurtki

bosmanki

Trendy w modzie męskiej – Podsumowanie trendy w modzie męskiej

Zaskakująca przemiana w prezentacji oraz obranego kierunku marki Bytom. Jak zawsze na wysokim poziomie kolekcja internetowej „marki Suitsupply” oraz rozczarowująca Vistula. W tych dwóch zdaniach można w prosty i szybki sposób podsumować to co obecnie zostało zaprezentowane w kolekcji jesienno-zimowej 2014/2015. Zaskakująco dobre wyniki finansowe zaprezentowane przez Vistule oraz niezwykle bogata akcja promocyjna nowej kolekcji są komentowane obszernie nie tylko w środowisku blogerskim. Marka bytom, która moim zdaniem obrała świetny kierunek kolorystyczny swoich produktów, robi naprawdę pozytywne wrażenie. Oczywiście zaprezentowane kolekcje marek stanowią część tego co możecie znaleźć na naszym rynku, a te z powyższej listy stanowią jedynie prezentacje tego co przykuło moją uwagę.