5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Szycie na miarę a kupowanie rzeczy z wieszaka różni się nie tylko ceną, ale też powinno wyróżniać się precyzją w dopasowaniu. Marynarka, spodnie, kamizelka, czy koszula muszą leżeć możliwe dobrze a ich nabywca od krawca powinien wyjść z „bananem na twarzy”. Jest to wizja optymistyczna i nie zawsze krawiec wykonana dobrą pracę. Warto też pamiętać, że praktycznie nigdy nikt nie zaczyna swojej przygody z modą męską, elegancją od szycia na miarę. Często na samym początku są to sieciówki, potem sklepy z odzieżą, którą charakteryzuje już nie tylko ładny produkt, ale jakość materiału i poziom wykończenia. Szycie na miarę jest praktycznie na końcu tego łańcucha. Co zrobić, gdy jest się w połowie swoje drogi, a rzeczy z wieszaka nie zawsze leżą tak jak trzeba. Warto wtedy skorzystać z usług krawca o czym często wspominałem już w innych materiałach. W tym artykule chciałbym poruszyć temat dotyczący taliowania koszul – bo te nie zawsze są dopasowane. 

Taliowanie koszuli męskich

Tak jak spodnie można skracać i zwężać, koszule można taliować. Jest to zabieg polegający na zaszyciu kilku centymetrów koszuli po bokach, bądź wykonaniu zaszewek na plecach a nawet na jej przedniej części. Cały zabieg nie jest kosztowny a pozwala dopasować ją do sylwetki. W przypadku kupna, szycia koszul na miarę krawiec zbiera rozmiary, które pozwalają wykonać koszulę niemalże idealnie dopasowaną do sylwetki. Te z wieszaka nie zawsze leżą tak jak trzeba i warto korzystać z takich rozwiązań. Poniżej obrazek ukazujący miejsca, w których wykonuje się taliowanie koszul.

taliowanie koszuli1 

Podsumowanie

Taliowanie koszuli to ciekawe i nie kosztowne rozwiązani, które pozwala poczuć namiastkę szycia na miarę. Ten zabieg pozwala dopasować ją do sylwetki, ale warto pamiętać, że nie można z koszuli zrobić kilku rozmiarów mniej. Jeśli będzie ona zbyt duża, taliowanie tez nie pomoże. 

PS.

Poniżej znajduje się link do firmy specjalizującej się w osuszaniu pomieszczeń (sprzedaż i wynajem osuszaczy powietrza). Możliwość wynajęcia urządzenia w celu osuszenia zalanego mieszkania, przyspieszenia schnięcia ścian po malowaniu. http://www.osuszacze.watersmile.pl/przemyslowe/