5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Każda sytuacja czy pora roku wymaga od mężczyzn odpowiedniego ubioru. Zimą, wskazane są ciepłe płaszcze. Latem warto wybierać ubrania lekkie i przewiewne. Ślub czy spotkanie biznesowe z góry obłożone są pewnymi zasadami ubioru, które należy przestrzegać. Co natomiast z ubiorem plażowym? Czy szorty męskie też powinny spełniać pewne normy? Wydawałoby się że nie. Okazuje się jednak, że nawet jak odpoczywamy – też chcemy wyglądać dobrze.

W tym materiale, jeszcze przed sezonem letnim, postanowiłem przygotować kilka wskazówek na temat dobierania szortów do sylwetki oraz kilka propozycji z linkami do sklepów internetowych. Wybór fasonów, marek czy podlinkowanych modeli szortów jest z mojej strony czysto subiektywny i są to jedynie moje propozycje.

Szorty męskie – jaki kolor wybrać i z jakiego materiału powinny być one wykonane?

Szorty kąpielowe mogą być żółte, czerwone lub granatowe (ostatnia opcja jest dla osób preferujących stonowane kolory). Plaża to miejsce, gdzie sprawdzają się rzeczy o wyrazistych kolorach, które nawiązują do lata i słońca. Większość marek do produkcji kąpielówek wykorzystuje poliester bądź nylon. Materiały te schną szybciej niż bawełna i są od niej lżejsze, stąd też ich duża popularność. 

Fason, długość a męska sylwetka

Długość czy fason szrotów kąpielowych – moim zdaniem – jest drugim najważniejszym czynnikiem, na który powinni zwracać mężczyźni uwagę podczas ich zakupu. To odpowiednia długość będzie podkreślała lub maskowała dysproporcje sylwetki na plaży. Zbyt ciasne kąpielówki u postawnego mężczyzny będą wyglądać karykaturalnie. Za długie szorty u mężczyzny niskiego, będą dodatkowo skracać jego sylwetkę, w rezultacie końcowym, dodatkowo odejmie sobie kilka centymetrów od wzrostu lub wydłuży optycznie tułów. Poniżej moje propozycje szotów kąpielowych dobrane do sylwetki, 

Mężczyzna niski

Mężczyźni o niskim wzroście, poniżej 175 centymetrów powinni wybierać kąpielówki czy szorty około dziesięciu centymetrów powyżej kolan. Nie powinny one być zbyt opięte czy zbyt luźne – poniżej trzy propozycje. 

szorty męskie

Mężczyzna wysoki i o średnim wzroście

Mężczyźni mający powyżej 175 centymetrów wzrostu, posiadający szczupłą sylwetkę mogą sobie pozwolić na wiele opcji i nie muszą przywiązywać aż tak dużej uwagi do długości szortów, jak mężczyźni niscy czy postawni. Wybierając szorty kąpielowe, w tym przypadku, główną uwagę warto zwrócić na fason czy kolor kąpielówek. 

szorty męskie

Mężczyzna o zaokrąglonej sylwetce (poniżej 175 centymetrów wzrostu) 

Mężczyzna niski, o okrągłych kształtach, wybierając dla siebie kąpielówki powinien zwracać uwagę na ich długość i rozmiar. Kąpielówki powinny kończyć się około dziesięciu centymetrów nad linią kolan i powinny być odpowiedniego rozmiaru. Zbyt luźne lub zbyt ciasne szorty źle będą wyglądać na takiej sylwetce. 

szorty męskie

Szorty męskie za kolana – jest to typ spodenek plażowych, których w każdym z wyżej wymienionych przypadkach, niezależnie od budowy ciała, preferowałbym unikać. Obecnie panuje moda na krótkie kąpielówki z nogawkami. Modele poniżej kolan skracają nogi a wydłużają tułów. Ograniczają również swobodę ruchu – a ta na plaży czy w wodzie jest przecież najważniejsza. 

Męskie szorty – propozycje z linkami do sklepów

Jeszcze kilka lat temu głównym problemem był ograniczony dostęp do odpowiedniego asortyment. Obecnie, szorty męskie możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Poniżej przygotowałem propozycje, które powinny sprawdzić się latem na plaży:

Kąpielówki męskie dostępne w kilu kolorach i rozmiarach w cenie 99,00 zł . Kąpielówki te sprawdzą się na sylwetkach szczupłych u mężczyzn o średnim lub niskim wzroście. 

Kąpielówki męskie z nogawkami marki DIESEl, dostępne w kilku rozmiarach i kolorach. Cena 209 zł.   Ten tym kąpielówek polecam szczupłym mężczyznom. 

Szorty kąpielowe marki TOPMAN w cenie 79 zł. Jest to jedna z popularniejszych opcji kąpielówek dla mężczyzn w ostatnim czasie. Sprawdzą się niemalże na każdej sylwetce. 

Kolorowe szorty marki H&M do kolan w cenie 99,90 zł. 

Szorty marki Brunotti w cenie 159 zł. Dostępne są w kilku kolorach. 

Szorty kąpielowe w kolorze granatowym. Cena 109 zł. 

Szorty kąpielowe marki Adidas w kolorze granatowym do kolan. Cena 149 zł.  Szorty sprawdzą się na sylwetkach szczupłych i wysokich. 

Szorty kąpielowe do kolan, w kolorze granatowym marki H&M. Cen 99,90 zł.