5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Sweter i krawat – zima to idealny czas w modzie męskiej, aby zacząć eksperymentować z warstwami. Tak, jak latem warto stawiać na proste rozwiązania i połączenia zestawiając ze sobą poszczególne części naszej garderoby, tak w chłodniejsze dni, warto kombinować nie tylko z dodatkami, ale również z warstwami ubrań. 

Zestawienie ze sobą koszuli, swetra i krawata w zimą, nie tylko będzie prezentować się dobrze, ale również zapewni odpowiedni komfort ciepła podczas mrozów. Dodatkowo, aby stylizacja była bardziej elegancka, na sweter można założyć jeszcze marynarkę. W takim zestawie można wybrać się ze znajomymi na lunch, do kina czy pójść do pracy nie martwiąc się niskimi temperaturami na zewnątrz. 

Dobierając odpowiednią dzianinę do zestawów z koszulą i krawatem, warto również pamiętać, aby sweter był odpowiednio wykończony. Węzeł krawata powinien być widoczny. Najlepiej w zestawieniu z męskim zwisem prezentuje się sweter w serek, kardigan czy wełniana kamizelka.

Oprócz konstrukcji, kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze tego elementu naszej garderoby zimą czy jesienią, jest wzór materiału, z którego został wykonany. Jednolite, stonowane kolory będą bezpieczne i ponadczasowe. Swetry wykonane z materiału w romby, kółka i inne wzory są bardziej ekstrawaganckie, przez co mnie uniwersalne. Kardigan w jednolitym kolorze będzie prezentował się dobrze z garniturem lub z marynarką. Sweter wyrazisty dobrze wygląda natomiast w stylizacjach casualowych i można nosić go z wełnianym bądź dzierganym krawatem oraz koszulą denim.  

Które swetry nosić z krawatem? 

Praktycznie każdy sweter  można nosić z krawatem i koszulą. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby wybrana dzianina miała odpowiednie wycięcie – tak, aby było widać zawiązany węzeł krawata. 

Poniżej przygotowałem kilka inspiracji, które ukazują, jak łączyć swetry, koszule i krawaty. Wszystkie poniższe stylizacje mają charakter smart casualowy. Mimo tego, że na poniższych zdjęciach brakuje stylizacji biznesowych, zimą do garnituru również można zakładać dzianinę o czym szerzej napiszę w kolejnym wpisie już niebawem. 

sweter

sweter

swetersweter

powyższe zdjęcie pochodzi z: http://hespokestyle.com

sweter

sweter

sweter

swetersweter

sweter