5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

W zależności od charakteru imprezy sylwestrowej należy dobrać odpowiedni ubiór. Na te oficjalne, które charakteryzują się wyższym stopniem formalności najlepszą opcją będzie ciemny garnitur lub smoking. Na sylwestra w gronie znajomych nie musimy już zachowywać aż tak formalnego charakteru i czasem zestaw złożony z koszuli, dżinsów i marynarki wystarczy. Przedstawiam mój sposób na sylwestrowy ubiór dla faceta, mam nadzieje że będzie stanowić dla was pewną inspirację w komponowaniu swojego zestawu.

Zestaw garniturowy

Jest to ubiór o najwyższym stopniu formalności i sprawdzi się na sylwestrze organizowanym w restauracji czy większym lokalu. Oczywiście podstawą będzie ciemny garnitur, z tych jasnych warto zrezygnować, nie wtapiają się w klimat uroczystości wieczorowych.

Czarny garnitur

Prosty i stylowy zestaw złożony z czarnych dodatków. Jako że sylwester to uroczystość wieczorowa, a czarny kolor dobrze wygląda w blasku sztucznego oświetlenia bez problemu możemy na niego postawić. Należy pamiętać tak jak w pozostałych zestawach o dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru.

sylwestrowy ubiór

Granatowy

Klasyka mody męskiej. „Jeśli masz w szafie jeden garnitur, powinien być on koloru granatowego”. Łatwość w doborze odpowiednich dodatków oraz szeroki wachlarz wyboru daje nam możliwość do komponowania naprawdę ciekawych zestawów. W tym przypadku warto zrezygnować z krawatów, koszul czy poszetek w jaskrawych kolorach. Stawiamy na koszulę białą lub w jasnym odcieniu błękitu, różu etc. oraz ciemne, jedwabne krawaty a w brustaszy poszetka koloru białego. Należy unikać koszul w kolorze czarnym, brązowym, grafitowym, granatowym etc.

sylwestrowy ubiór

Grafitowy z wykorzystaniem muchy

Trzymamy się tych samych zasad, które dotyczyły garnituru granatowego. W tym przypadku natomiast postanowiłem postawić na zestaw z muchą. Unikamy tych w kolorze czarnym lub białym, natomiast granat, burgund, ciemny grafit będą strzałem w dziesiątkę.

sylwestrowy ubiór

Inspiracje

sylwestrowy ubiór

sylwestrowy ubiór

Zestaw klubowy

Zestaw klubowy też może być tym odpowiednim, sylwestrowym ubiorem. Sprawdzi się na sylwestrze organizowanym w restauracji czy w gronie znajomych. 

sylwestrowy ubiór

Lżejsze zestawy (casual/smat casual)

Są to zestawy o luźnym charakterze, bardziej eleganckie niż nasz domowy ubiór, dlatego też sprawdzą się na nieformalne wyjścia do kina, kolacje i oczywiście sylwestrowy wieczór w domowym zaciszu. Jeśli sytuacja tego nie wymaga i większość osób nam towarzyszących tego wieczoru też rezygnuje z formalnego ubioru, poniższe zestawy powinny się sprawdzić. Koszula czy krawat utrzymuje zestaw w eleganckim klimacie, nieformalne dżinsy czy kardigan dodaje więcej luzu. 

sylwestrowy ubiór

sylwestrowy ubiór

Sylwestrowy ubiór – podsumowanie

Wszystkie zaprezentowane przeze mnie zestawy, powinny wtapiać się w sylwestrowy klimat. Każdy z nich jest o innym stopniu formalności, a wybór między tym klubowym a garniturowym ubiorem uzależniony jest od charakteru samej imprezy sylwestrowej. Warto zaczerpnąć wcześniej informacji, na jaki typ sylwestra się wybieramy i to do niego dostosować nasz ubiór. Spotkanie ze znajomymi w domowym klimacie, nie wymaga od nas aż tak formalnego charakteru i czasem nieformalna marynarka w połączeniu ze spodniami chino czy dżinsami odegra swoją rolę.