5.00 avg. rating (100% score) - 2 votes

Skracanie spodni – jeśli jesteś osobą, która dba o estetykę i przyzwoity wygląd na co dzień – są elementy ubioru, nad którymi warto cały czas pracować. Jednym z częstych błędów męskiego ubioru, który często jest bagatelizowany to długość spodni. Oczywiście mam na myśli tą prawidłową. 

Skracanie spodni

Nieustannie widuje mężczyzn jadąc tramwajem, autobusem czy idąc pieszo w za długich spodniach. Jest to duży problem, gdyż wcale nie pomaga to utrzymać estetyki wyglądu. Powiem więcej – brzydka harmonijka wręcz wprowadza chaos. Mężczyźni niscy powinni szczególnie dbać o odpowiednią długość swoich chinosów i dżinsów. Te marszczenia na dole nogawki dodatkowo skracają ich sylwetkę, która gubi odpowiednie proporcje. Nogi wydają się krótsze niż są w rzeczywistości, a tułów dodatkowo się wydłuża. Dlatego, podstawową czynność jaką należy wykonać po zakupie spodni jest wizyta u krawca lub krawcowej. Po przymiarkach należy wybrać długość, która będzie odpowiednia. Oczywiście nie ma jednej idealnej metody jej wyznaczania. W zależności od szerokości nogawek, długość będzie inna. Poniżej trzy typy szerokości nogawek, które upodobali sobie mężczyźni z różnych stron świata:

Włosi

Mężczyźni z tego kraju mają skłonności do noszenia spodni o wąskich nogawkach – ta kształtuje się na poziomie 18-19 centymetrów. W tym przypadku nogawka ze względu na swoją szerokość będzie zatrzymywała się dość wysoko, aby uniknąć nieestetycznych marszczeń, długość spodni będzie krótsza niż w pozostałych dwóch przypadkach.

skracanie spodni

Amerykanie

Mężczyźni z tej części Świata upodobali sobie spodnie z szerokimi nogawkami, które mieszczą się w przedziale 23-25 centymetrów. Dzięki temu, nogawka w odróżnieniu od włoskiego stylu zatrzymuje się znacznie niżej, co z kolei wpływa na jej długość. W tym przypadku dolny koniec spodni może śmiało się opierać na bucie tworząc załamanie z przodu lub dotykać nawet obcasa buta. Poniżej przykład takiej długości: 

skracanie spodni

Europejski typ nogawki 

Europejczycy znaleźli kompromis między włoskim temperamentem a amerykańską klasyką. W tym przypadku szerokość nogawki mieści się w przedziale 20-23 centymetrów i została przyjęta przez większość marek jako prawidłowa. Długość spodni i w tym przypadku będzie się różnić. Nogawka już nie może swobodnie opadać na bucie lecz najlepiej jak będzie około 1 centymetra powyżej. Odpowiednią długość przedstawia obrazek niżej: 

garniturowe spodnie

Skracanie spodni – podsumowanie

Skracanie spodni jest naturalną czynnością, czynnością, o której wielu mężczyzna nie pamięta lub nie chce pamiętać. Nie ma idealnej długości spodni, w zależności od szerokości nogawek ta będzie się kształtować inaczej. Jedna z podstawowych zasad brzmi: Im nogawka jest węższa tym długość jej powinna być krótsza, zatrzymuje się bowiem w innym miejscu na bucie. Warto dążyć do ideału, ale warto też nie wpadać w nadmierną pedantyczność. 

PS.

Poniżej znajduje się link do firmy, która dostarcza system crm. Czyli łatwość w użyciu i szybki czas uruchomienia programu.