5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Rodzaje wieszaków – nawiązując do tematu „Jak przechowywać ubrania?”, tym razem postanowiłem się skupić na rzeczy, która stanowi nieodłączny element męskiej garderoby. Wieszak, bo nim mowa to obowiązkowa pozycja w męskiej szafie, oczywiście rzecz dotyczy nie ubrań a przedmiotów, które ułatwiają nam utrzymanie naszych marynarek, spodni czy koszul w należytym porządku. Typów wieszaków jest kilka mi obecnie znanych jest ich pięć. W zależności czy skupiamy się na spodniach, zestawach garniturowych czy samych koszulach możemy stosunkowo łatwo dobrać odpowiedni wieszak, który jest dostosowany i przeznaczony do danej części męskiego ubioru. 

Rodzaj 1

Pierwszym i chyba najpopularniejszym oraz uniwersalnym rozwiązaniem jest tradycyjny wieszak, który z pewnością znajduje się niemalże w każdej męskiej szafie. Jest smukły i posiada zarówno miejsce na nasze spodnie, jak i dostosowany jest do koszuli czy marynarki. 

Rodzaje wieszaków

Rodzaj 2

Drugi typ wieszaków, charakteryzuje się grubszą objętością szczególnie przy końcach. Dostosowany jest do marynarek, śmiało możemy go też wykorzystywać do wieszania naszych koszul. Brak jest w nim miejsca na spodnie.

Rodzaje wieszaków

Rodzaj 3

Te rodzaje wieszaków przystosowane są do wieszania spodni. Klipsy po końcach służą do ich przytrzymywania. Spodnie składamy w odpowiedni sposób, a wspomnianymi już wcześniej klipsami chwytamy krawędzie spodni. Jest też wieszak, który przystosowany jest do wieszania kilku par jednocześnie. 

Rodzaje wieszaków

Rodzaj 4

Kolejne rodzaje wieszaków są przystosowane do zestawów garniturowych. Są one większej objętości oraz posiadają miejsce na spodnie. Warto  wyposażyć się w klipsy, które po przewieszeniu spodni na wieszaku umieszczamy w odpowiednim miejscu. W ten sposób zapobiegniemy zsuwaniu spodni. 

Rodzaje wieszaków

Rodzaje wieszaków Rodzaj 5

Ostatni typ wieszaka, tzw. druciak. Dość popularna i niezbędna pozycja w każdej męskiej garderobie. Wykorzystując jego właściwości z łatwością otworzymy zatrzaśnięte drzwi łazienki. Wyciągniemy przedmiot z niemalże każdej, wąskiej szczeliny w naszym mieszkaniu, a nawet otworzymy samochód z zatrzaśniętymi kluczykami w środku. Wystarczy nam jedna sztuka, gdyż do wieszania obrań kompletnie się nie sprawdzi. 

Rodzaje wieszaków