5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Świąteczne prezenty dla mężczyzny  – wraz z połową listopada, spokojnym krokiem, wkraczamy w okres świątecznych przygotować. Teoretycznie jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby sprawy związane z kupnem świątecznych prezentów odłożyć na później i skupić się głównie na przygotowaniach do świąt lub na codziennych obowiązkach. W praktyce, miesiąc może okazać się jednak za krótki. Warto już teraz poświęcić trochę czasu, aby nakreślić wstępny plan działań oraz plan zakupów. Kupowanie na ostatnią chwilę nie należy do rozsądnych i w takiej sytuacji często górę biorą emocje. Odpowiednia muzyka, odpowiedni zapach czy wystrój w centrach handlowych w okresie świątecznym to idealny klimat sprzyjający zakupom – nie jest to jednak odpowiedni klimat dla naszego portfela. Ciekawym rozwiązaniem, aby to rozsądek górował nad emocjami, mogą okazać się zakupy w Internecie. Idea smart shoppingu w ostatnim czasie dość często przewija się w różnych artykułach. Polega ona na rozsądnym kupowaniu, poprzez wcześniejsze planowanie, przy wykorzystaniu różnych metod obniżających pierwotną cenę produktu. O ile w świecie realnym, odwiedzenie kilku czy kilkunastu miejsc w celu porównania ceny produktu, który nas interesuje, może okazać się niekorzystne (tracimy dużo czasu i pieniędzy na paliwo etc.). O tyle w świecie wirtualnym jest to znacznie prostsze i  znalezienie rzeczy w odpowiedniej cenie jest również szybsze. Dodatkowo, podczas zakupów internetowych można skorzystać z kodów rabatowych obniżających cenę produktów nawet o kilkanaście procent. Jednym z serwisów oferujących takie kody jest Kupon.pl.

Praktyczne prezenty świąteczne – od czego zacząć planowanie? 

We wstępie wspomniałem o idei smart shoppingu oraz o zaletach kupowania przez Internet. Planowanie zakupów świątecznych prezentów dla bliskich warto również zacząć od wcześniejszego rozeznania; tak aby wybrany prezent służył obdarowanej osobie, a nie znalazł się w szafie z niepotrzebnymi rzeczami. Kierując się praktycznym podejściem do świątecznych prezentów, przygotowałem moje propozycje świątecznych prezentów dla mężczyzny, które podzieliłem na cztery kategorie: 

Okrycia głowy/szale

Rzeczy z tej kategorii w roli świątecznych prezentów powinny sprawdzić się idealnie. Każdy miłośnik mody męskiej i męskiej elegancji doceni taki prezent. Warto również pamiętać, że te dodatki także powinny zgrywać się zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie ze stylem obdarowanego eleganta. Przed wyborem tego prezentu dobrze jest sprawdzić w jakich kolorach dana osoba najczęściej nosi ubrania. Moje propozycje prezentów z tej kategorii: 

szale-gladkie

Szale w kolorze jasnego brązu (kamelowym) oraz szale w jasnym odcieniu szarości są bezpieczne – można je nosić zarówno do zestawów eleganckich, jak i casualowych.

szale-krata

kapelusze

Wszystkie powyższe propozycje dostępne na Zalando.pl 

Świąteczne prezenty – akcesoria skórzane 

Podobnie jak rzeczy w poprzedniej kategorii, skórzane akcesoria męskie, to również dobry pomysł na świąteczny prezent. Ciepłe skórzane rękawiczki przydadzą się w chłodnie dni i będą dobrze wyglądać, pełniąc funkcje „poszetki” w kieszonce piersiowej płaszcza. Skórzane torby, portfele czy paski do spodni można nosić przez cały rok – jest to duża zaleta. Moje propozycje prezentów z tej kategorii:

 

świąteczne

Stylowe aktówki czy torby codzienne również sprawdzą się jako świąteczny prezent dla mężczyzny.

świąteczne

Wszystkie powyższe propozycje dostępne na Zalando.pl

Elegancki prezent dla mężczyzny 

Żaden elegancki mężczyzna nie może obyć się bez eleganckich akcentów. Odpowiedni krawat, poszetka czy też muszka są obowiązkową pozycją w każdej męskiej garderobie. Dodatki te sprawdzą się również jako świąteczny prezent dla mężczyzny.  Poniżej moje propozycje prezentów z tej kategorii: 

świąteczne

W Polsce, muszki męskie cieszą się znacznie mniejszą popularnością niż krawaty. Mimo tego, również sprawdza się jako gwiazdkowy prezent.

Powyższe propozycje dostępne są na Zalando.pl

Świąteczne prezenty – okrycia wierzchnie/dzianina  

Szukając świątecznego prezentu dla mężczyzny, można również postawić na prezent bardziej okazały, ale również praktyczny. Elegancki płaszcz, zimą sprawdzi się idealnie. Nie jest to oczywiście jedyny świąteczny prezent z tej kategorii dla mężczyzny. Stylowy golf, sweter czy kardigan również sprawdzi się w roli świątecznego prezentu. Poniżej moje propozycje: 

świąteczne

świąteczne

 Powyższe propozycje dostępne są na Zalando.pl

W tym materiale, postanowiłem poruszyć kwestie praktycznego podejścia do świątecznych prezentów. Wszystkie powyższe propozycje załączone na grafikach pochodzą z serwisu Zalando.pl. Dodatkowo, do 20.11.2016 możecie również skorzystać ze zniżki -12% na cały asortyment, a od 16.11-18.11 znajdziecie zniżkę -15% na rzeczy z wyprzedaży! Niezbędne kody rabatowe otrzymacie klikając Zalando kod rabatowy.

Oprócz wspomnianej zniżki, możecie również na bieżąco śledzić wszystkie promocje świąteczne w nadchodzącym okresie. Informacje na temat kodów rabatowych znajdziecie w internetowych serwisie Kupon.pl. Na stronie dostępne są bieżące oferty z kategorii takich jak: odzież, elektronika zdrowie i uroda, technologie i wiele innych.