5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Pitti Uomo – jest to jedno z tych wydarzeń, na które warto z pewnością się wybrać. Szczególnie że obecnie pokonywanie dużych odległości nie stanowi większego problemu.

Osoby, które słyszały o tym wydarzeniu niewiele, muszą wiedzieć że jest to jeden z najważniejszych festiwali, związanych z modą we Włoszech i oczywiście na świecie. Co sześć miesięcy, Florencja staje się stolicą mody skupiając w jednym miejscu rzemieślników, sprzedawców z całego świata, ułatwiając im w ten sposób nawiązanie kontaktów biznesowych. Fakt ten pozwala im również debatować nad trendami na nadchodzący rok. Coś w stylu patrzenia w przyszłość z naciskiem na modę.  

 

loafersy

 

Organizatorem tych targów jest włoska organizacja Pitti Immagine, która jest w ciągłym etapie rozwoju. Świadczy o tym fakt że zakres organizowanych targów, został rozszerzony o kolejne branże: żywnościowe i zapachowe. Główną ideą jest stymulacja wymiany informacji i wiedzy między wystawcami swoich kolekcji a kupującymi.

Jak to się zaczęło?

Cała lawina działań, miała za zadanie przełamanie francuskiej hegemonii, która wówczas panowała w branży modowej.

spodnie

Organizacja swoje pierwsze kroki stawiała w roku 1950, wtedy też zorganizowano pierwsze pokazy w Sala Bianca w Palazzo Pitti we Florencji. Celem było wzmocnienie pozycji włoskiej mody na międzynarodowym rynku. Kolejnym krokiem było stworzenie Centro di Firenze per la Moda Italiana (1954), holding w skład, którego wchodził Pitti Immagine.

stylowe płaszcze

We wrześniu 1972 roku,  miała miejsce pierwsza edycja Pitti Immagine Uomo, która  odbywa się w Fortezza da Basso dwa razy w roku. Wydarzenie to skupia się na prezentacji męskich kolekcji i akcesoriów. Co należy podkreślić? Otóż cały spektakl odbywa się nie w halach za zamkniętymi bramami ale na małym placu przed centralnym pawilonem wystawowym. Tam też możemy dostrzec zgromadzonych mężczyzn w indywidualnych stylizacjach, głównie w zestawach koordynowanych. Wybierając się na „Pitti Uomo” zapomnijcie o monochromatycznych zestawach, tu królują zestawy mieniące się w barwnej palecie kolorów.

 stylowe

 Wybrane materiały z Pitti Uomo:

gentlemani

www.gq.com.mx

lino

www.fashionbeans.com

moda męska

trnsd90.com

pitti uomo

www.gopixpic.com

pitti uomo

www.esquire.com