0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes


Karnawał już trwa w najlepsze i na dobre rozpoczął się czas studniówek. Pamiętam też swoją, dobranie odpowiedniego ubioru na tą okazję zajęło mi trochę czasu. W moim przypadku był to pierwszy poważny zakup garnituru, który posłużył mi na egzaminach wstępnych na studia oraz na kilku ważnych dla mnie uroczystościach. Dlatego też, dzisiaj chciałbym przybliżyć ten temat. Prawdopodobnie tak jak to było w moim przypadku będzie to dla wielu maturzystów pierwszy, poważny zakup eleganckiego stroju. Posłuży on nie tylko na samym balu ale i na egzaminach maturalnych. Dlatego też w tym przypadku należy się wykazać odrobiną wiedzy na ten temat. Czasami sprzedawcy garniturów robią wszystko aby sprzedać swój produkt, mniej natomiast zwracając uwagę na to jak się prezentuje w nim młody mężczyzna. W młodości spotkałem się kilka razy z takimi sytuacjami, w których sprzedawca umiejętnie poprawiał na mnie marynarkę tak, aby na dany moment wyglądała jak najkorzystniej. Warto więc wybrać się na zakupy z inną osobą, która  powie nam jak na nas leży wybrany garnitur.

W pierwszej stylizacji zaprezentowałem zestaw złożony z czarnego garnituru, który jest prawdopodobnie najbardziej popularny i przez niektórych uważany za uniwersalny. Otóż chciałbym podkreślić że czarny garnitur nie jest uniwersalny i nie sprawdzi się na każdej okazji. Tego typu stroje uważane są za wieczorowe i zakłada się je na uroczystości, które zaczynają się po 20:00 oraz sprawdzają się na uroczystościach pogrzebowych. Mimo że na studniówkę założenie czarnego garnituru jest poprawne (bal odbywa się wieczorową porą), to w innych przypadkach nie jest uznawany za odpowiedni. Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest dobór dodatków, do tego typu stroju nie mamy wielu możliwości wyboru. Pasują do niego tylko czarne buty i pasek, a biała koszula jest w tym przypadku najodpowiedniejsza. Poniżej zaprezentowałem odpowiednio dobrany zestawach do czarnego garnituru.

Garnitur „Esprit”, koszula, buty, skarpety, pasek do spodni to wszystko i wiele więcej dostępne w sklepach „Vistula”.

 

Tak jak w przypadku czarnego garnituru nie mieliśmy wielkiego pola do manewru to w wybierając granatowy można się wykazać. Granatowy zestaw wraz z grafitowym uznawany jest za najbardziej uniwersalny. Łatwiej jest do niego dobrać dodatki, większość z nich do niego pasuje. Granatowy garnitur jest jednym z obowiązkowych zestawów każdego eleganckiego mężczyzny w jego garderobie.

 

zestaw na studniówkę

Garnitur, koszula, krawat, buty, pasek do spodni, poszetka dostępne w sklepach „Vistula”.

 

Grafitowy zestaw tak jak już wspomniałem wcześniej jest uznawany za uniwersalny, bez problemu powinniśmy sobie poradzić z doborem odpowiednich dodatków. Doskonale się sprawdzi na balu studniówkowym jak i egzaminach czy rozmowie kwalifikacyjnej.

 

szary garnitur

Koszula, krawat, buty, pasek do spodni dostępne w sklepach „Vistula”.

 

Ciekawą alternatywą dla dwóch wcześniejszych zestawów jest granatowy garnitur w dyskretną kratkę. Tak jak w przypadku gładkiego granatowego garnituru tu też mamy wiele możliwości w doborze odpowiedniej koszuli i dodatków.

 

granatowy garnitur

Koszula, krawat, poszetka, buty, pasek do spodni dostępne w sklepach „Vistula”

 

Zaprezentowałem dla was cztery zestawy garniturów, które sprawdzą się na studniówkowym balu. Gładki garnitur granatowy i grafitowy uznawane są za najbardziej uniwersalne. Dlatego też w przypadku, gdy jest to nasz pierwszy poważny garnitur i mamy zamiar go wykorzystać w innych okolicznościach, polecam zakup garniturów właśnie w tych kolorach. We wszystkich stylizacjach wybrałem białą koszulę, ponieważ tak jak zestaw 2 i 3, jest uniwersalna i pasuje do każdego garnituru. Kwestia dodatków zależy od naszego indywidualnego gustu.

Kilka wskazówek:

  • Kolor paska do spodni, butów i paska od zegarka powinien być w tych samych kolorach, mogą się różnić odcieniami.
  • Powinniśmy zwrócić uwagę na dopasowanie garnituru do naszej sylwetki, w przypadku zbyt   długich spodni oraz niedopasowanej marynarki warto skorzystać z usług krawca i nanieść poprawki. Więcej o kwestiach estetycznych możecie przeczytać tutaj.
  • W przypadku wyboru muchy zamiast krawata należy zakupić odpowiednią koszulę.
  • Spinki do mankietów powinny mieć kolor taki sam jak koperta zegarka i klamra od paska.