0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tyskich browarów Książęcych – w ostatni weekend na zaproszenie Browarów Książęcych udałem się do Tychów na zwiedzanie oraz odkrywanie tajemnic, tegoż to właśnie browaru.  Podczas weekendowego pobytu  ja oraz dziesięciu innych  blogerów ściśle związanych z męską tematyką zapoznaliśmy się z procesem wytwarzania piwa, począwszy od wydobycia krystalicznie źródlanej wody, proces selekcji składników wykorzystywanych przy produkcji tego nektaru aż po finalny efekt zwany „piwem”.

Cały wypad był o tyle ciekawszy że naszym przewodnikiem był Pan Leszek Popiołek, główny piwowar Tyskiego Browaru. Tak więc zaskoczenie jakimkolwiek pytaniem naszego przewodnika było nie lada wyzwaniem a wręcz było to niemożliwe.

pan

Na powitanie w hotelowym pokoju czekały na mnie cztery smaki Piwa Książęce, które stanowiły główną bazę do degustacji na jaką zostaliśmy zaproszeni.

piwo

Tyle piwa w jednym miejscu.

hala

Pierwszym punktem naszej wizyty stanowiło laboratorium,  warzelnia ta zabytkowa oraz ta, która aktualnie jest wykorzystywana do warzenia piwa.

pociąg pociąg pojemniki stara ściana

ziarno piwo

kadzie

kadzie piwo stare zdjęcie

Kolejnym punktem naszej wizyty była rozlewnia, gdzie między innymi mogliśmy zobaczyć linię produkcyjną. Na nasze nieszczęście była sobota a w tym dniu wszystko stoi więc nie mogliśmy zaobserwować tego etapu produkcji piwa w pełnej okrasie. 

piwo fabryka

Ostatnim punktem naszej wizyty było muzeum, w którym mogliśmy zaobserwować unikatowe eksponaty ściśle związane z browarnictwem.

Tyskich browarów Tyskich browarów