0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nowości zegarkowe od Patek Philippe jest to pierwszy z zaplanowanej serii wpisów prezentujących modele zegarków, które zostały wypuszczone na rynek przez firmy zegarmistrzowskie w 2014 roku.

HISTORIA MARKI

Firma Patek Philippe została założona 1 maja 1839 roku, przez dwóch emigrantów z polski (Antoni Patek i Franciszek Czapek). Pierwotnie firma nosiła nazwę „Patek, Czapek & Cie” i została założona w Genewie. Przed nawiązaniem współpracy z Czapkiem, Patek kupował mechanizmy i oprawiał je w ozdobne koperty i sprzedawał z zyskiem.

W roku 1844, Patek na swojej drodze spotkał Philippe Adrien, ktory zaprezentował mu innowacyjny jak na tamte czasy mechanizm naciągowy z koronką, dzięki czemu klucz do nakręcania zegarka nie był już potrzebny.

W 1845 roku po opuszczeniu firmy przez Franciszka Czapka, nazwa została zmieniona na „Patek & Cie”, a po nawiązaniu współpracy z Adrienem Philippe w 1851 roku nazwa ponownie została zmieniona na „Patek Philippe & Cie”. Po spektakularnym sukcesie w Londynie, do grona klientów tej marki dołączyli takie osobistości jak: papież Pius IX, książę egipski Hussein Kamal, król Włoch Wiktor Emanuel III czy książę Albert.

Patek Philippe Calatrava

Na pierwszy ogień idzie model Calatrava,  uznany przez wielu miłośników zegarków za jeden z najbardziej znanych w XX wieku.Premiera tego modelu przypada na 1932 rok, po czym szybko stał się symbolem klasycznego zegarka. W tym roku zegarek ten dostępny jest w nowej wersji zaprezentowanej poniżej. Posiada 38-milimetrową kopertę a w środku pracuje stworzony we własnej manufakturze mechanizm z automatycznym naciągiem.

 

patek zegarek

Patek Philippe Nautilus

Drugim modelem zaprezentowanym wśród tegorocznych nowości marki Patek Philippe jest kultowy Nautilus, pierwotnie zaprojektowany przez Geralda Gentę. Posiada 40,5 mm kopertę, której design świetnie komponuje się w stylizacje całej kolekcji. Jedną z cech charakterystycznych obecnego modelu jest umieszczenie nazwy marki, w okienku na godzinie 6. Widoczny przez szafirowe szkiełko dekla kaliber CH 28-520 C FUS, mierzy 28x31x6,95mm i oferuje 45-godzinną rezerwę chodu.

 

Nautilus duży

 

Patek Philippe Complications

Model ten zadebiutował w roku 2006 i zapisał się w historii jako pierwszy zegarek z automatycznym chronografem, sygnowanym znakiem Patek Philippe. Najnowszy model kopertę ma wykonaną ze stali, połączoną ze stalową bransoletą. W40,5mm kopercie zegarka został zamontowany in-house’owy mechanizm CH 28-520 IRM QA 24. Całość składa się z 456 elementów natomiast bazowy kaliber powstał z 302 komponentów. Model ten, skierowany jest głównie do miłośników sportowo-eleganckich zegarków.

duzy Complications

 

Kolekcja Patek Philippe Grand Complications

Model nr. 1

zegarek

 Model nr. 2

zegarek

 

Model nr. 3

patek philippe

 

Model nr. 4

patek philippe

Model nr. 5

zegarek

 

Model nr. 6

zegarek

 

Model nr. 7

czasomierz

 

Patek philipe – Jest to pierwszy z planowanej serii wpisów o nowościach zegarkowych w 2014 roku. Celem tej inicjatywy jest propagowanie wiedzy na temat zegarków i firm zegarmistrzowskich oraz koncentracja całości w jednym miejscu. Pierwszym krokiem było stworzenie przeze mnie kategorii „Zegarki” na blogu, obecnie jest tam kilka wpisów ale niebawem powstaną następne. Mam nadzieje że całość będzie prezentowana w ciekawy i przejrzysty sposób oraz będzie pewną alternatywą dla dominującej kategorii modowej.