5.00 avg. rating (100% score) - 2 votes

Fryzury męskie – współpraca

Męska fryzura nie musi być nudna, a faceci – wbrew pozorom – też mają problem z wyborem odpowiedniego uczesania – krótkie czy długie, klasyczne czy zwariowane, z grzywką czy bez, eleganckie czy sportowe, ułożone czy w nieładzie? Jak połapać się w obecnych trendach, kiedy na głowie oprócz włosów mamy też masę innych problemów? Oto przegląd najmodniejszych męskich fryzur 2015 roku!

W tym sezonie królują fryzury lat 50. – boki krótsze, a gęste włosy z czubka głowy zaczesane do góry albo do tyłu. Najmodniejsi mężczyźni wzorują się na stylu Jamesa Deana, kultowego aktora klasycznego Hollywood okresu powojennego, który stał się symbolem młodzieńczego buntu i promotorem nonkonformistycznego podejścia do życia. Jeśli go nie kojarzysz, to czas nadrobić zaległości i obejrzeć Buntownika bez powodu (1955) oraz Wschód od Edenu (1955)! Ale czy nawiązywanie do lat 50. oznacza, że w sezonie tym obowiązuje jedynie zawadiacki styl? Niekoniecznie, popularne są również grzeczne fryzury w stylu oksfordzkim, jak i eleganckie rozwiązania dla posiadaczy krótszych włosów. Przyjrzymy się, jak dziś strzygą najlepsze salony fryzjerskie (http://www.jeanlouisdavid.pl/fryzury/meskie/).

Zakręcony James Dean

Hit tego sezonu. Podgolone boki, a bujna grzywka zawadiacko podniesiona do góry i delikatnie zaczesana do tyłu. Jest to fryzura idealna dla mężczyzn z kręconymi włosami. Dłuższa góra pozwala na dodatkowe modelowanie włosów według własnych preferencji i nastroju. Tak ścięte włosy zetną również z nóg niejedną kobietę!

fryzury męskie

fot: http://www.jeanlouisdavid.pl/content/uploads/2015/01/22.jpg

Prosty nieład

Podgolony tył i pocieniowana, długa grzywka z przodu to świetna męska fryzura zarówno dla eleganckich zawadiaków, jak i niepoprawnych romantyków. W przypadku okrągłej twarzy i prostych, dłuższych włosów – rozwiązanie idealne! Stylizacja taka umożliwia szybką odmianę wizerunku w razie potrzeby, ponieważ włosy można zaczesać do tyłu lub pozostawić je na czole.

fryzury męskie

fot: http://www.jeanlouisdavid.pl/content/uploads/2015/01/44.jpg

Zdecydowany charakter

Jeżeli ktoś nie przepada za długą grzywką, to krótkie cięcie boków i dłuższa – ale niezbyt długa – góra będzie dla niego świetną opcją. W każdej chwili można postawić włosy na sztorc, dzięki czemu łatwo zmienić look z „grzecznego” na trochę bardziej dynamiczny.

fryzury męskie

fot: http://www.jeanlouisdavid.pl/content/uploads/2015/01/74.jpg

Krótkie, proste, uniesione

Styl retro (à la lata 20.) powraca w tym sezonie z wielkim WOW! Włosy ścięte krótko z boku, a na czubku głowy dłuższe i uniesione dają niezwykle zawadiacki efekt. To kolejna spośród męskich fryzur bazujących na takim sposobie strzyżenia. W odróżnieniu jednak od prezentowanych wcześniej stylizacji, tutaj uczesanie jest nieco mniejsze objętościowo.

fryzury męskie

fot: http://www.jeanlouisdavid.pl/content/uploads/2015/01/83.jpg

Naturalne falowanie

Włosy długie – z przodu nieco dłuższe niż z tyłu – i delikatnie pocieniowane. Całość daje wrażenie naturalnego efektu falowania na wietrze. Ta męska fryzura pasuje zarówno do wizerunku buntownika, jak i artysty czy romantyka. Włosy można przerzucić na jedną lub drugą stronę głowy albo po prostu zarzucić grzywkę na twarz – wszystko zależy od osobistych preferencji.

fryzury męskie

fot: http://www.jeanlouisdavid.pl/content/uploads/2015/01/63.jpg

Stylowo i niepokornie

Pasma włosów są odpowiednio pocieniowane, ale pozostają średnio długie na całej głowie. Można je delikatnie zaczesać do tyłu albo postawić. Styl ten to kwintesencja męskiej elegancji, sukcesu i wyraz niepokornego charakteru.

fryzury męskie

fot: http://www.jeanlouisdavid.pl/content/uploads/2015/01/53.jpg

Swobodne strzyżenie

Pozostawienie równej grzywki z przodu głowy oraz podcięcie włosów z boku i z tyłu pozwala na różnorodne stylizacje. Modelowanie włosów jest proste, a obie z proponowanych wersji fryzury nadają wizerunkowi mężczyzny oryginalnego charakteru: chłopięcego uroku (z włosami spływającymi na czoło) lub romantycznego pazura (z zaczesanymi do tyłu).

fryzury męskie

fot: http://www.jeanlouisdavid.pl/content/uploads/2015/01/33.jpg

Fryzury męskie – nonszalancka objętość

To idealne rozwiązanie dla mężczyzn z bujną czupryną. Takie strzyżenie długich włosów pozwala na zachowanie ich objętości, wymaga jednak dokładnego cieniowania, by całości nadać ładny kształt. Włosy można zarówno swobodnie opuścić na czoło, jak i unieść do góry i nonszalancko zaczesać na bok.

fryzury męskie

fot: http://www.jeanlouisdavid.pl/content/uploads/2015/01/13.jpg

Fryzury męskie 2015

Dla każdego znajdzie się pasujące do jego gustu, typu włosów, a nawet cech charakteru fryzury męskie. Panom, którzy mają problemy z łysieniem lub zakolami, poleca się jak najkrótsze strzyżenie, natomiast troszeczkę dłuższe włosy (takie na około 1 – 2 centymetry) warto na pewno „potargać” za pomocą pasty. Można też skrócić boki, pozostawiając nieco dłuższe włosy na czubku głowy, i w prosty sposób uzyskać modny obecnie look. Przedziałek w stylu lat 50. (fryzura eleganckich mężczyzn tamtych czasów) i staranne zaczesanie włosów do tyłu są również teraz na topie. Cięcie „na samuraja” lub „na wikinga”, czyli całkowicie wygolone boki i pozostawienie związanej w kitkę dłuższej góry – to też nadal popularne i lubiane fryzury, choć niektórzy uważają je już za passe. Modne w tym sezonie jest na pewno tonowanie, czyli delikatne różnicowanie odcienia włosów (tylko odcienia – nie koloru!). Fryzura wygląda modnie, a włosy robią wrażenie bardziej gęstych, zdrowych i zadbanych. Na koniec jeszcze jedna ważna rada – przy wyborze stylizacji dla siebie warto pamiętać, że twarz z odsłoniętym czołem wygląda młodziej.