5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Najlepsze męskie fryzury – od jakiegoś czasu na ulicach w centrach handlowych czy innych publicznych miejscach, możemy dostrzec przewijających się mężczyzn z coraz to lepiej ułożonymi i zadbanymi włosami. Dlatego postanowiłem zrobić mały przegląd męskich fryzur w celu naprowadzenia tych osób, którzy jeszcze poszukują odpowiedniego dla siebie stylu. Temat wydaje mi się niezwykle interesujący, gdyż teks o klasycznej fryzurze Pompadour jest jednym z popularniejszych na moim blogu.

Jednym z popularniejszych stylów obecnie jest klasyczny Pompadour. Styl ten charakteryzuje się uniwersalnym dopasowaniem do każdego kształtu męskich twarzy. W zależności czy mamy owalną, kwadratową czy podłużną twarz możemy przebierać między klasycznym czy wygolonymi bokami tej fryzury. Możemy dowolnie kombinować z długością grzywki oraz pozostałej, górnej części naszych włosów.

Chcesz być zawsze na bieżąco, dołącz do grona ponad 14 tys. fanów na Facebook’u i Instagramie!!!      

                          Instagram_Icon_Large         248466-125KAR1406041622

Pompadour klasyczny

włosy

Dłuższe boki

Ten typ strzyżenia sprawdzi się u osób o owalnym typie twarzy. Z pewnością ułożenie dłuższych włosów sprawi trochę więcej trudności niż pompadour z krótkimi bokami. Warto zastosować gumę lub pastę do włosów.

męskie fryzury

Wygolone boki

Wybierając ten styl warto najpierw sprawdzić jaki kształt twarzy posiadamy. Jeśli jest to owalny typ, warto wybrać coś innego. Wygolone boki i dużo dłuższa góra sprawdzi się u osób z kwadratowym, podłużnym typem twarzy.

kolejne całe

Włosy długie

W tym przypadku efekt końcowy zapuszczania długich włosów uzależniony będzie jeszcze od jednego czynnika. Oprócz odpowiedniego kształtu głowy, ważne są same włosy. Gęstość i grubość włosa, chociaż przy naprawdę długich, całość ulegnie spłaszczeniu ze względu na ich ciężar.

męskie fryzury

Krótko obcięte

W ostatnim czasie styl ten niemal niezauważalny na naszych ulicach. Niemniej jednak cały czas jest grupa tradycjonalistów, przywiązana do tego typu strzyżenia. Zapewne styl ten jest mniej kłopotliwy przy układaniu i nie wymaga dużej ilości czasu.

męskie fryzury

A jak są obcięci faceci z pierwszych stron gazet? To głównie oni rozpowszechniają trendy w modzie. Poniżej kilka znanych i mniej znanych ze świata sportu, dużego oraz tego mniejszego ekranu. Czy są dobrze obcięci? To już oceńcie sami.

style fryzur

Co do stylizacji naszych włosów?

Osobiście polecam pastę do włosów marki L’Oreal. Używałem innych lecz ta radzi sobie najlepiej. Oczywiście wybór między markami zostawiam już Wam.

guma Kolejnym fajnym produktem do układania włosów jest guma. Trwałość ułożonia naszych włosów jest naprawdę zadowalająca. Też ją posiadam lecz częściej w ostatnim czasie do układania włosów używam „pasty do układania włosów”.

guma

Do pozostałych środków wykorzystywanych przy układaniu i stylizacji włosów możemy zaliczyć żel czy piankę, których osobiście nie posiadam.Niemniej jednak są więc warto je wymienić.

żel pianka

Męskie fryzury – podsumowanie

Czasy, kiedy faceci nie znali się na trendach męskich fryzur, już chyba przeminęły. Choć czasem zastanawiam się, czy mężczyźni rzeczywiście kiedykolwiek byli obojętni na dbałość o siebie. Przypisana łatka zaniedbanego faceta tak bardzo została nam przyklejona że może boimi sie myśleć w inny sposób. Czy bardziej brakuje nam odwagi czy wiedzy by wyglądać dobrze? Czy może nam się po prostu nie chce? Trudno jest sie odnieś do tego tematu jednostronnie i jednomyślnie. Po odsłonach artykułów dotyczących męskich fryzur, wnioskuje jednak że jeszcze nie każdy ma odwagę aby postawić na coś nowego, coś modnego. Drugim i dość istotnym faktem jest to, że w większości męskich salonach brakuje personelu obeznanego w temacie męskich fryzur. Do dziś jest pełno salonów, oferujących męskie strzyżenie, gdzie na słowo „Pompadour” widziałem wielkie oczy ździwienia. Fakt ten jest o tyle irytujący że w stosie „gazet” z fryzyrumi nie tylko damskimi są też męskie typy strzyżeń. I był tam wielokrotnie  typowy, klasyczny Pompadour. Wydaje mi się, że brak wiedzy i fachowego doradztwa w tym temacie jest przyczyną tej łatki, zaniedbanego faceta.

Ciekawe artykuły:

 

Nowości w komentowaniu!! Od teraz możecie już komentować posty anonimowo. Już nie musicie się rejestrować do serwisu aby dodawać komentarze. Wystarczy zaznaczyć „Wolę pisać jako gość”. Opcja pojawia się po kliknięciu w okno:  „Nazwa”

komentowanie