0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Moda męska – lato pora roku, na którą większość z nas wyczekuje już w marcu czy kwietniu. I wreszcie, gdy już nadejdzie pojawia się problem z ubiorem. Często wtedy zadajemy sobie pytanie. Jakie ubrania będą najbardziej odpowiednie na tę porę roku? W jakich będziemy się czuć swobodnie, i które zapewnią nam lekkość i przewiewność podczas poruszania? Takie, w których nie będziemy się nadmiernie pocić oraz takie, w których będziemy się czuć swobodnie. Dlatego w dzisiejszym materiale zaprezentuje subiektywny przegląd letnich ubrań jakie w danym momencie znajdziemy w popularnych sieciówkach i sklepach. Oraz kilka wskazówek na co kłaść główny nacisk przy kupowaniu letnich ubrań.

Otóż podczas poszukiwań tych odpowiednich rzeczy na daną porę roku nie powinniśmy się kierować tylko marką lub fasonem. Ale przed realizacją transakcji zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów takich jak, rodzaj materiału użytego do wykonania ubrań, kolor czy splot.

Jakie włókna i tkaniny?

Lato jest tą porą roku, w czasie której szczególną uwagę powinniśmy zwracać na rodzaj tkanin z włókien naturalnych wykorzystywanych do produkcji naszych ubrań, do których możemy zaliczyć:

  • len
  • bawełna
  • jedwab
  • wełna

Oczywiście jest ich więcej lecz właśnie na tych włóknach głównie bazuje nasz przemysł włókienniczy. Z podanych powyżej na pewno należy wykreślić wełnę, ubrania z niej wykonane przydadzą nam się głównie zimą i jesienią.

Dokładnie z trzech pierwszych włókien powstają tkani bawełniane, lniane, jedwabne lecz nie są one jedyne. Do tych naturalnych możemy zaliczyć jeszcze: perkal, muślin, płótno, popelinę, drelich, szyfon i wiele innych. Pamiętajmy jednak że również one mają swoje zamienniki z tkanin sztucznych/syntetycznych. Obecnie z łatwością możemy znaleźć ubrania wykonane ze sztucznego jedwabiu czy imitacji lnu.

W takim razie jeśli wymienione powyżej materiały, z których powinny być wykonane nasze ubrania letnie mają swoje sztuczne zamienniki. To czym powinniśmy się kierować wybierając nasze ubrania. Otóż warto zacząć czytać to, co jest napisane na metce, to tam znajdziemy skład na jakim bazuje materiał naszego ubrania.

Co powinno być na metce?

Jeśli zależy nam na odpowiedniej przewiewności oraz na takich ubraniach, które wchłaniają szybko wilgoć i szybko ją odparowują warto szukać tych, które maja napisane na metce: natural silk 100%, cotton 100%, leinen 100% są to napisy głównie po angielsku, w przypadku braku na metce tego „100%”. Oznacza to że dana rzecz jest wykonana z włókien naturalnych z domieszką sztucznych komponentów. Tu nie powinniśmy kupować takich, które posiadają ich więcej niż 5%. Do tego aby ubrania były elastyczne i nie gniotły się notorycznie wystarczy niewielka domieszka włókien syntetycznych i sztucznych.

Jaki kolor ubrań? 

W tym przypadku kolor też nie jest bez znaczenie te ciemniejsze przyciągają szybko słońce i szybko się nagrzewają. Dlatego też wybierając letnie ubrania powinniśmy skupić się na jasnych kolorach a z tych ciemnych odcieni czerni, brązu powinniśmy zrezygnować.

Splot materiału.

Podobnie jak to było przy przy kolorach,  splot wykonanych materiałów użytych przy produkcji letnich ubrań ma istotne znaczenie. Te letnie, przewiewne ubrania powinny być wykonane z lżejszych splotów, mniej ściśniętych. Jak to sprawdzić czy dany splot jest odpowiedni? Wystarczy przyłożyć daną rzecz do ust i wdmuchać w nią powietrze. Jeśli opór jest nie duży dana rzecz zapewni nam odpowiedni przepływ powietrza. Jeśli natomiast wdmuchując powietrze napotkamy na duży opór, warto poszukać czegoś lżejszego.

Przegląd ubrań, które obecnie znajdziecie w sklepach:

Vistula

Marka, która głównie kojarzona jest z ubiorem formalnym jednak i w jej kolekcji znajdziemy ciekawe fasony spodni, szortów czy koszul idealnie sprawdzające się w ciepłe dni w stylizacji casual.

Koszule

moda męska

Spodnie

spodnie kolorowe

moda męska

Szorty

nowe szorty

Moda męska – H&M

Marka, która jest świetnie znana na polskim rynku i oczywiście lubiana przez polaków. Posiada szeroki asortyment ubrań, począwszy od casualowych do tych typowo formalnych. Dlatego też nie powinniśmy mieć problemu z wyborem czegoś dla siebie z typowo letnich ubrań znajdujących się w obecnej bieżącej  kolekcji.

Spodnie

spodnie chino

 

 Szorty

szorty

Koszulka z nadrukiem

koszulki z nadrukiem

Gładka koszulka

koszulki w serek

Koszulka Polo

polo koszulki

Buty

mokasyny

buty yy

 Okulary

dodatki uu

Zara

Marka od wielu lat na polskim rynku z bogatym asortymentem na każdą okazję oraz porę roku.

Koszulki Polo

koszulki polo

Koszule

koszule z długim rękawem

Szorty

szorty kolorowe

Spodnie

spodni chino

spodnie chino o

 

Buty

 

mokasyny

 

Okulary

 

okulary

 

Oczywiście na polskim rynku znajdziemy jeszcze wiele innych marek, które mają w swoim asortymencie świetne letnie kolekcje i na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Moja propozycja:

zestaw na lato

Spodnie, koszula: Vistula.pl, buty, okulary: H&M, zegarek: Gant

Moda męska – reasumując

Moda męska. O czym warto pamiętać kupując ubrania na lato? Na pierwszym miejscu warto brać pod uwagę nie tylko walory estetyczne ale równiej warto przeczytać to co jest napisane na metce. Starajmy się wybierać podkoszulki, koszule, spodnie wykonane w 100% z naturalnych materiałów lub niewielką domieszką tych sztucznych/syntetycznych (do 5%),  tylko wtedy będziemy mieli pewność że nasze ubrania sprawdzą się latem. Kolejnymi ważnymi czynnikami determinującymi nasze ubrania i zaliczające je do letnich kolekcji jest splot i kolor (jasne kolory i lekki splot zapewniający przepływ powietrza).