5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Na blogu jakiś czas temu opublikowałem tekst opisujący męskie trampki. Pokrótce nakreśliłem w nim dość barwną historię tego obuwia, które zostało wylansowane między innymi przez koszykarzy. Przyszedł teraz czas, aby zaprezentować zestaw, w którym główną rolę odegrały te buty. 

Przez cały okres studiów obuwie to stanowiło podstawę w mojej garderobie. Świetnie sprawdzało się latem na uczelni, zakładałem je do dżinsów i koszulki polo. Ze względu na swoją budowę, lekką kauczukową podeszwę oraz przewiewny materiał, stopy nawet po całym dniu zachowywały przyzwoitą świeżość. Z czasem, gdy lata leciały, trampki zostały przeze mnie zmarginalizowane, a na pierwszym miejscu zacząłem stawiać skórzane buty typu brogsy czy derby. 

W tym materiale mamy wielki powrót trampek w wydaniu smart casualowym. W tekście: „Pięć typów butów, które każdy mężczyzna powinien mieć„, pozycja ta wywołała u części czytelników małe kontrowersje. Chciałbym podtrzymać moje twierdzenia, dowodem na to że trampki to uniwersalne buty jest poniższy letni zestaw. Nie tylko dres czy podkoszulka, ale koszula i marynarka dobrze wyglądają w zestawach z tymi butami. Tym razem postawiłem na te w  kolorze białym, koszulę w czerwone prążki marki James Button oraz lnianą marynarkę, którą na blogu wykorzystałem już w dwóch stylizacjach. Biała, bawełniana poszetka z ręcznym obszyciem oraz lekko podwinięte spodnie nawiązują do wysokich temperatur, które mamy w ostatnim czasie. Uważacie, że trampki to nie buty dla dżentelmena? Mam nadzieję, że ten zestaw Was przekona do ich noszenia.

męskie trampki

męskie trampki

męskie trampki

męskie trampki

męskie trampki

męskie trampki

męskie trampki

męskie trampki

Męskie trampki – podsumowanie

Trampki to obuwie sportowe, niemniej jednak można je zakładać do zestawu z koszulą czy marynarką. Podobno mężczyznom w pewnym wieku już nie wypada ich nosić.  Moim zdaniem jest to błędne myślenie, a główna bariera tkwi w głowach. Noszenie trampek w zestawach bardziej eleganckich podkreśla pewność siebie. 

Rzeczy, które mam na sobie na powyższej stylizacji: 

Koszula marki : James Button

Marynarka: Zara

Poszetka: For Gentleman 

Trampki: No name

Spodnie: Zara