5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Męskie rękawiczki – zimą, takie dodatki jak rękawiczki to obowiązkowa pozycja w męskiej szafie. W zależności od rodzaju materiału, z którego zostały wykonane oraz design’u możemy nosić je do stylizacji formalnych oraz zestawów casualowych. Wybierając odpowiednie nie wygląd jest jednak najważniejszy a ich praktyczność – mają chronić ręce przede wszystkim przed zimnem!

Męskie rękawiczki na zimę, jest to obowiązkowa pozycja zarówno dla stylowych jak i mężczyzn, którzy aż tak dużej uwagi do ubioru nie przywiązują. Odpowiednie rękawiczki nie tylko zapewniają komfort ciepła w mroźne dni, ale są też świetnym i stylowym dodatkiem do zimowych stylizacji. W zależności od formalności ubioru, podobnie jak z krawatem czy koszulą, te też powinny charakteryzować się pewnymi cechami. Dobieranie ich w tym przypadku jedynie według gustu nie wchodzi w grę. Inaczej jest w zestawach codziennych/casualowych. Do takich stylizacji kwestia indywidualnego gustu okazuje się najważniejsza.

W tym materiale, postanowiłem nakreślić temat zimowych rękawiczek biorąc pod uwagę zarówno kwestie praktyczne czyli materiałów, z których zostały wykonane, jak i kwestie design’u – bo ich wygląd dla mężczyzn też jest ważny. 

Jakie zimowe rękawiczki wybrać – skórzane czy materiałowe?

Tu sprawa ma się podobnie jak z resztą garderoby – wybór głownie uzależniony jest od indywidualnego gustu i stylu. Mimo to, oprócz design’u, przed zakupem, warto sprawdzić też typ materiału z jakiego zostały wykonane. Jeśli są to sztuczne tworzywa, z takich rękawiczek należy zrezygnować. Naturalne materiały, skóra czy wełna, nie tylko odpowiednio chronią ręce przed zimnem, ale zapewniają również odpowiednią przepuszczalność powietrza, co zapobiega poceniu się dłoni. 

Rozważając kwestię rękawiczek skórzanych czy wełnianych, w tym przypadku wybór powinien być już uzależniony od stylu ubioru. Rękawiczki ze skóry gładkiej będą charakteryzować większą elegancją niż te materiałowe, dlatego, jeśli zakładasz zestaw biznesowy, idealnie pasować będą rękawiczki skórzane. Dodatkowo w zestawach eleganckich warto zwrócić uwagę na ich kolor, jeśli buty, pasek od spodni i zegarka jest koloru czarnego, skóra z jakiej zostały wykonane też powinna być tego samego koloru. 

Rękawiczki materiałowe można dobierać w zgodzie z charakterem całego zestawu. Czapka, szalik i rękawiczki nie muszą być w tych samych kolorach. Rękawiczki mogą nawiązywać do koloru swetra, spodni czy skarpetek. 

Rękawiczki skórzane

Rękawiczki skórzane są bardziej eleganckie niż rękawiczki wełniane czy tweedowe. Modele wykonane ze skóry licowej świetnie będą pasować do stylizacji formalnych. 

rękawiczki zimowe skórzane

Rękawiczki wełniane

Solidne, zimowe męskie rękawiczki wełniane świetnie wkomponują się w styl casualowy i zapewnią odpowiedni komfort ciepła. Poniżej przykłady uniwersalnych modeli dla mężczyzn. 

rękawiczki zimowe

Rękawiczki tweedowe

Tweed jest niezwykle ciepłym materiałem, który jak najbardziej jest odpowiedni do wykonania rękawiczek. Ci, którzy posiadają w swojej garderobie marynarki wykonane z tego materiału znają jego zalety i wiedzą, że nawet zimą przy użyciu odpowiedniego szala można śmiało udać się na spacer w samej marynarce. Coraz więcej marek zaczyna dostrzegać rosnące zainteresowanie tweedem, wykorzystując go do coraz śmielszych projektów. Portfel, elementy obudowy telefony czy właśnie rękawiczki cieszą się ostatnio dużą popularnością i uznaniem wśród klientów.

rękawiczki tweedowe

Niekonwencjonalne rozwiązania 

W dobie smartfonów i ekranów dotykowych marki produkujące męskie rękawiczki zostały „zmuszone” do stosowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Zdejmowanie ich, aby odebrać telefon czy surfować po internecie zimą, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, może okazać się kłopotliwe. Dlatego, obecne modele rękawiczek są wykonane ze skóry z drobinkami srebra, to rozwiązanie umożliwia nam korzystanie ze smartfonów bez konieczności ich zdejmowania. W przypadku rękawiczek wełnianych, wybrane modele mają odpinane palce, dzięki temu, też nie ma potrzeby ich zdejmowania. 

rękawiczki męskie

zdjęcie: napogloves.com

Inspiracje Pinterest

rękawiczki skórzanerękawiczki zegarekrękawiczki skórzanemęskie rękawiczkimęskie rękawiczki męskie rękawiczkimęskie rękawiczkimęskie rękawiczki