5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Męskie kosmetyki – każdy z nas jest „narcyzem”. Dosyć popularne określenie, które jest kierowane do mężczyzn o skłonnościach do nadmiernego dbania o siebie, w rzeczywistości oznacza nie do końca tę przypadłość. Faktem natomiast jest to, że czasy PRL’u, gdy na rynku dostęp mieliśmy do mydła, maszynek z wymiennym ostrzem, czy szamponu nie były idealnym środowiskiem do prowadzenia rozważań na temat nadmiernego dbania o siebie. Czy dzisiaj, przy niezwykle bogatej ofercie firm, marek oferujących produkty dla mężczyzn to idealny moment aby powiedzieć, że każdy facet ma coś z narcyza. Przeglądając liczbę środków oraz mnogość ich zastosowań, czy przeznaczenia może przyprawiać o mały zawrót głowy. Dzisiaj już nie mamy do dyspozycji kremu do twarzy, z pośród oferty możemy wybierać między kremem na dzień, na noc lub na „dzień dobry”. Warto przy tym całym szaleństwie najzwyczajniej spojrzeć w lustro i zadać sobie pytanie: Czego ten facet, tak na prawdę potrzebuje? Sprawa do niezwykle skomplikowanych nie należy. Każdy mężczyzna w zależności od wieku powinien posiadać w swojej kosmetyczce kilka praktycznych produktów, które zapewnią mu jak i osobom z jego otoczenia komfort w codziennym funkcjonowaniu. Poniżej lista moich, niezbędnych propozycji, które każdy mężczyzna powinien posiadać. 

1. Zestaw do higieny jamy ustnej (męskie kosmetyki)

Teoretycznie jest to tak podstawowy, niezbędny i obowiązkowy zestaw, że posiadanie jego powinno być oczywistością. Nieświeży oddech może być wynikiem pewnych powikłań lub złego trybu życia, czy odżywiania. Fast foody, pizza, alkohol to wszystko sprawia, że rozmowa z osobą o nieświeżym oddechu jest męcząca. Sprawa też może mieć bardziej oczywisty wymiar, brak regularnej higieny jamy ustnej. Szczotkowanie, płukanie i używanie nitki do zębów to podstawa zdrowego uśmiechu i świeżego oddechu. Jest to mój numer jeden. 

2. Antyperspiran (męskie kosmetyki)

Temat niezwykle aktywny i popularny latem. Jazda tramwajem, autobusem w godzinach skwaru jest maratonem nie zawsze przyjemnych zapachów. Pocenie się jest naturalnym czynnikiem schładzania naszego ciała w wysokich temperaturach, dobry dezodorant zniweluje nieprzyjemny zapach. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, dbającego mężczyzny. 

męskie kosmetyki

3. Perfumy/ woda toaletowa (męskie kosmetyki)

Flakonik dobrych perfum będzie uzupełnieniem antyperspirantu, odpowiedni zapach podkreśli nasz styl i zasygnalizuje, że jesteśmy gdzieś w pobliżu. Należy jednak dodać, że zarówno pozycja druga i trzecia są świetnym uzupełnieniem naszej kosmetyczki, ale różnią się właściwościami, antyperspirant nie zastąpi perfum, a perfumy antyperspirantu. Jest to pozycja obowiązkowa nr. 3. 

męskie kosmetyki

4. Krem do twarzy (męskie kosmetyki)

Krem do męskiej twarzy to podobno już wyższa szkoła jazdy, ja traktuje tę pozycję jako uzupełnienie. Życie w mieście, słońce, czy deszcz czasem dość mocno odciska swoje piętno na naszej skórze. Warto się w taki wyposażyć i regularnie stosować. 

5. Pasta do włosów (męskie kosmetyki)

Włosy są wizytówka mężczyzny, nieład na naszej głowie może sprawiać wrażenie chaosu. Dzisiaj jest moda na zadbanego faceta. Niezależnie, czy zaliczamy się do grupy „lumberseksualnych” lub „metroseksualnych mężczyzn, korzystanie ze środków do stylizacji włosów nie jest niczym niezwykłym, wręcz naturalnym obowiązkiem. Stylowy facet powinien posiadać coś do układania włosów, ja polecam pastę. 

męskie kosmetyki

6. Szampon do włosów (męskie kosmetyki)

Oczywiście przed stylizacją, układaniem włosów warto je umyć. Przetłuszczone włosy nie wyglądają estetycznie i zdrowo. Dobry szampon to kolejna obowiązkowa pozycja w męskiej kosmetyczce. 

męskie kosmetyki

7. Żel pod prysznic (męskie kosmetyki)

Wśród studentów istniała teza, że codzienna kąpiel działa destrukcyjnie na florę bakteryjną na naszym naskórku, która ma fundamentalne znaczenie w obronie przed wirusami etc. Szybko obalono ten mit,  regularny prysznic jest koniecznością. Po kilku dniach bez mycia nawet najlepsze perfumy i dezodorant nam nie pomogą. Dobry żel doda nam świeżości. 

męskie kosmetyki

Podsumowanie

Prowadząc bloga „modowego”, poruszając kwestie ubioru trudno jest nie poruszyć kwestii związanych z dbaniem o siebie. Stylowy ubiór to jedno, dobry wygląd to podstawa na, którą składa się również higiena. Już starożytni rzymianie wizytę w łaźni i posiadanie flakonu perfum traktowali jak coś oczywistego. Nie pozwólmy aby nasz elegancki ubiór został przyćmiony przez brzydki zapach lub nieświeży oddech. Powyższa lista to pozycje moim zdaniem obowiązkowe, które każdy elegancki i lubiący dobry wygląd mężczyzna powinien mieć.