5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Wojciech Cejrowski, znany polski podróżnik, który zapuszczał się w najdziksze oraz najbardziej ekstremalne miejsca na naszej planecie nie raz udowadniał, że podróżując nie musisz mieć butów na stopach. W swoim autorskim programie „Boso przez świat” bez obuwia poruszał się po dżungli oraz po najbardziej zatłoczonych miejskich ulicach świata. O ile jego lajfstylowy sposób bycia sprawdza się w Meksyku, Brazylii czy Afryce w życiu codziennym Kowalski buty musi mieć. Do poruszania na co dzień, do pracy czy wyjść wieczornych ze znajomymi sprawdzą się idealnie między innymi brogsy. Jedne z popularniejszych, a w naszym kraju niedoceniany typ butów. 

Krótka historia brogsów

Pierwsze brogsy używano na Wyspach Brytyjskich. To tam na początku leśnicy, chłopi wycinając specjalne otwory w obuwiu zapewniali swobodny odpływ wody z butów, w których poruszali się po bagnistych terenach. W miarę popularyzacji tych brogsów zrezygnowano całkowicie z otworów na rzecz samych zdobień. Swoje przysłowiowe „pięć groszy” dorzucił książę Walii Edward, buty te przypadły mu do gustu i grywał w nich w golfa.

Rodzaje brogsów

Brogsów mamy kilka rodzajów, możemy je dzielić ze względu na „przyszwę”(otwarta/zamknięta)  lub na stopień zdobienia. Poniżej przykładowy podział ze względu na stopień zdobienia: 

brogues

Brogsy w praktyce

Pozornie buty te nie wyglądaj formalnie w praktyce, te w kolorze czarnym z zamkniętą przyszwą możemy łączyć też z ubiorem formalnym. Na spotkanie biznesowe, rozmowę kwalifikacyjną czy wieczorny bankiet. Poniżej przykładowy, elegancki zestaw z wykorzystaniem tych butów. 

qwdfs

Kolejny zestaw, który sprawdzi się w połączeniu z brogsami jest w stylu smart casual. Spodnie chino, marynarka lub po prostu koszula dobrze współgrają z tymi butami. Casual friday, kino, randka okazje, które są idealnym momentem by założyć brogsy w kolorze koniakowym lub ciemnobrązowym. Poniżej przykłady tych zestawów: 

Bez tytułu

DSA_3608

Podsumowanie

Męskie buty brogsy sprawdzą się przy niemalże każdej okazji. Do pracy, kina, na rozmowę kwalifikacyjną. Jest to typ obuwia, który w każdej szafie stylowego mężczyzny powinien się znaleźć. Jedynym stylem, który mi do nich kompletnie nie pasuje jest codzienny dres. Byłoby to chyba najbardziej ekstremalne połączenie jakie do tej pory widziałem. W tym przypadku wolę opcję z Cejrowskim. 

PS

Poniżej znajduje się link do firmy, która zajmuje się sprzedażą i wynajmem nowych i używanych urządzeń biurowych (Konica Minolta, OPUS). W ofercie między innymi drukarki, kserokopierki, faksy, niszczarki, bindownice. http://www.wroclawksero.pl/